Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
 61/107 anonim ***** válasza:
16%

"Nem félek a házasságtól, de 21 évesen nem szeretnék még feleség lenni. "

na, na, naaa.... az eredeti kérdést úgy indítottad hogy most végeztél az egyetemen. Azt hogy sikerült 3 év alatt, hiszen minimum 18 voltál amikor érettségiztél, nem?

2023. júl. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 anonim ***** válasza:
39%

"21 évesen nem szeretnék még feleség lenni."


De kihasznált kva miért akarsz lenni?!

2023. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/107 A kérdező kommentje:

BSc, 6 félév.


Pár milliót pedig nem tudom, miért kéne fizetnem nekik. Abban egyeztünk meg, mikor ideköltöztem, hogy fizetem a rezsi rám eső részét, plusz a barátommal vásárolunk, főzünk magunkra. Ők mondták ezt, kicsit nevetséges lenne, ha most így, utólag meg benyögnék, hogy ja, amúgy még fizessek utólag lakbért is... :D

2023. júl. 28. 18:23
 64/107 A kérdező kommentje:

Na jó, úgy látom, itt pár válaszolónál már elgurult a gyógyszer.


Ha lesz valami fejlemény, azt megírom szívesen, de a válaszok itt a vége felé már szimplán agyatlanok.

2023. júl. 28. 18:24
 65/107 anonim ***** válasza:
21%

"a válaszok itt a vége felé már szimplán agyatlanok"


Miért? Csak mert őszintén szembesítenek téged az igazsággal? :)


Neked 21 évesen nem a cselédet, meg az élettársat kellene játszanod a pasidék házában, ahol most akarnak anyagilag is megkopasztani téged, hanem élned boldogan a saját életedet külön!!


De majd rájössz, hogy ki az agyatlan..

2023. júl. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/107 A kérdező kommentje:
Az nem szembesítés az igazsággal, hogy valaki válaszok óta azon lovagol, összeköltözés helyett miért nem mentem hozzá, meg mire várunk még, miért nem tartunk esküvőt.
2023. júl. 28. 18:30
 67/107 anonim ***** válasza:
2%

Pár milliót pedig nem tudom, miért kéne fizetnem nekik.


Talán mert ott élősködtél két évig ingyen? Nekem bőr nem lenne a képemen nem fizetni nekik. A rezsi meg a kajátok az a minimum, ezen felül illett volna havonta adnod legalább 50-100 ezret amiért ott laksz.

2023. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/107 anonim ***** válasza:
0%

66-os:


nekem az a fura, hogy igazából nem akarsz ehhez a pasihoz kötődni, nem akarsz a felesége lenni, de azért együtt élsz vele, ráadásul a párod szüleinél és most a pénzedet is nekik akarod adni...

2023. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/107 A kérdező kommentje:

67-es, ok, akkor te majd így csinálod! :)


68-as, ne lovagolj már ennyit az esküvőn...

De, szeretnék a felesége lenni, IDŐVEL. Mikor már éltünk kettesben is, elkezdtük rendesen a saját életünket. Nem úgy, hogy az anyósoméknál lakunk az emeleten.


Igen, bármilyen hihetetlen, az eljegyzést, házasságot megelőzi pár év együttélés, simán, párként. 21-22 évesen nem fogunk még házasodni, lépj ezen túl!

2023. júl. 28. 18:35
 70/107 anonim ***** válasza:
4%

"A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés."


Külön mosógépetek van? Vagy a párod szüleiét használjátok?

Az ő házukban laktok?


Mert akkor bizony nem elég az, ha csak magatoknak megveszitek a kaját....

Illik valamit a házjavításokba, használt és ezért hamarabb leamortizálódó gépekbe, háztartási eszközökbe is beleadni!

2023. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!