Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom szülei azt kérik, az...

Párom szülei azt kérik, az indulótőkémet fordítsam az ő házukra? Hogy hátráljak ebből ki?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen, nagyszüleim megváltak a nyaralójuktól és az abból befolyt összeget nekem szánták. Hogy tudjak miből elindulni az életben (ház, új autó, egy kis megtakarítás).

A barátommal 2 éve élünk együtt, én költöztem hozzájuk, de amennyire megoldható, külön kasszán vagyunk a szüleitől. Annyi, hogy én nem adok bele az olyasmikbe, mint pl. új mosógép, teraszépítés.


Elmondtam a hírt a barátomnak, ő a tudtomon kívül a szüleinek is. Amivel nincs gond, nem akartam volna ezt titkolni, de azzal már igen, hogy ők fejben ezt a pénzt szinte el is költötték...


Merthogy ne költözzünk külön, minek, felesleges, ha lesznek unokák, úgyis mindig kell rájuk majd vigyázni és amúgy is, nagy ez a ház, eddig is elfértünk.

Elfértünk, de leginkább azért, mert tudtuk, hogy ez átmeneti. Nem ilyen házat, otthont képzelek el magamnak életem hátralévő részére... Ha nem kaptam volna ezt a pénzt, akkor is elköltöztünk volna, csak hitelből.


Párom szülei meg azt akarják, hogy ezt a pénzt fordítsam a házukra, mert hogy itt mennyi a felújítandó gond és mennyit kéne rá költeni, de utána mennyire szuper lenne. És hogy az emeletet csináltassuk meg egy külön kis lakásnak magunknak.

Én vágyom az önállóságra, a különélésre, hogy ne csak akkor szexelhessünk hangosan, ha éppen senki más nincs itthon... És mivel én költöztem ide, sok helyzetben csendben maradtam, amik súrlódások voltak, de zavartak. A saját otthonomban nem akarom, hogy bárki megszóljon, amiért egy nap 6-szor ülök autóba, vagy háromszor tusolok le, vagy éppen olyasmit főzök, amihez drágák az alapanyagok. Itt ezeket elengedtem a fülem mellett, mert nem akartam vitát.


Őszinte leszek, én egy forintot nem akarok költeni egy olyan házra, ami nem az enyém, amiben nincs tulajdonrészem. Anyósjelölték meg már ilyeneket mondanak, hogy akkor pontosan mennyi is az annyi, mert jó lenne minél hamarabb beszélni a mesterekkel.

Tudom, már az első megszólalásnál mondanom kellett volna, hogy ezt felejtsék el, de egyszerűen sokkoltam már a gondolaton is, aztán meg próbáltam elhessegetni a témát, hátha észreveszik, ilyen opció nincs...


2023. júl. 28. 14:05
 81/107 anonim ***** válasza:
91%

Pedig minél előbb közöld velük, hogy TE bizony elköltözöl. De képes lennél akár a barátod nélkül is költözni? Ugyanis a leírás alapján bármit is csinálsz vagy csináltok az új házon, ő rohan majd a szüleihez elmondani.

Szóval vele is tisztázd ezt, és a világ minden kincséért SE közös legyen a ház, kocsi, bármi, csak a TE neveden legyen!

2023. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim ***** válasza:
87%
Az ilyenekkel az elején emg kell beszélni, hogy nem ők irányítanak.
2023. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 anonim ***** válasza:
23%
Teljesen egyszerű, ezt nem neked, hanem a párodnak kell rendezni, hogy kapjanak az északnyugati. De, ha kellemetlen, akkor dobd be, hogy ezt a pénzt azzal a feltétellel kaptad, hogy saját 1 per 1-es tulajdonban veszel ingatlan, egyébkênt nem kapod meg és, hogy már ők is néznek neked ingatlanokat, de ebbe nem mennênek bele, hogy más házára költsêl, mert a te biztonságos miatt kapod, ha bármikor egyedül maradsz, legyen egy saját lakásod
2023. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell magyarázkodni, 83-as, és nem kell felelősséget hárítani. Ez az ő döntése, és nem kell indokolnia, nincs beszámolási kötelezettsége 2 félidegen irányába.
2023. júl. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy nem tudom hol élnek ezek az emberek, 21-22 éves vagy, előtted az élet.

Még ha 40 éves lennél, 10 éve házas, 2 gyerekkel, anyósékkal élve 10-20 éve.


De bakker, honnan veszik, hogy egy 21 éves kori szerelemből család lesz?

Azt megértem, ha örülnek, hogy a fiuk egy olyan lánnyal jön össze, akivel legalább albit nem kell fizetnie, de ez is bármikor véget érhet.

De hogy ők is akarnak ebből profitálni, mint esetleges anyós-após jelölt, ez nonszensz.

2023. júl. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/107 anonim ***** válasza:
100%

Az azért elég meredek, hogy már a szakikat hívnák. Rendes tőlük, hogy a család tagjaként kezelnek, de az már túlmegy a határon,hogy a te pénzed a magukénak érzik.

Minél előbb tisztázd velük, akár úgy, hogy egy ártatlan beszélgetés közben elmondod, hogy már nézel magadnak lakásokat és amikor megtalálod az igazit, rögtön megveszed magadnak a pénzedből és be is költöztök oda. Jó lesz nektek is a jó példát követve független felnőttek módjára negtapasztalni az életet, a kapcsolatot és a jövőbeni terveidhez is ez az életvitel illik.

A pasidat meg neveld meg, hogy ne adjon tovább minden hírmorzsát a nagyvilágnak. Főleg, ha tudja, hogy a szülei rászorulnának a pénzre és nagy valószínűséggel kapaszkodni fognak beléd.

2023. júl. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/107 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező, ha ilyen tátottszájú faxxal családot alapítasz, tényleg magadra vess, ha nem fogod tudni anyósékat lekaparni magadról és majd a gyereketek nevelésébe is bele akarnak majd ugatni. Te neked ennyire minden mindegy, csak ne baxtassanak anyádék meg a rokonok, hogy vénlány maradsz és bepókhálósodik a punnerátád, vagy mi? Mert komolyan, nem tudom mit lehet szeretni egy ilyen xarfaxún, aki ennyire nem tudja meghúzni a határait...
2023. júl. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 anonim ***** válasza:
34%

Tudod mit kérdező? Ennél még az egyedüllét is jobb mint egy ilyen szerencsétlennel, aki rohan anyuhoz apuhoz elmondani, hogy a barátnője pénzt kapott.

Ha mégis vele maradsz, és lesz esküvő, írjatok házasság előtti szerződést, amiben kikötöd, hogy semmi köze a házhoz, ha elváltok!

2023. júl. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, ebből nagyon nehezen fogsz tudni úgy kihátrálni, hogy ne legyen belőle sértődés. A pasid a hunyó, mert kipozázott olyasmit a szüleinek, amit nem ekllett volna, vagy legalábbis nem olyan formában, hogy neked van péhzed és ennyi, hanem akkor már mondania kellett volna azt is, hogy ebből neked lakásvásárlási terveid vannak. Hagyjad szépen rá, hogy ha kipofázta a dolgot, akkor most már rendezze le azt is velük békésen azt, hogy megértsék, hogy ehhez a pénzhez se neki, se a szülőknek semmi köze, és el lehet engedni a házfelújításos témát, mert ennek a pénznek megvan a helye. Pont. Nem kell neked beleállnod egy kínos beszélgetésbe, amiből te csak rosszul fogsz kijönni, mert hogy bámriként is foglamazol, bármit mondasz, meg fognak rád orrolni, az fix. Majd a hős lepcses szájú kandúr intézi a saját szüleivel úgy, ahogy akarja! A helyedben pedig miharabb megvenném azt a kis lakást, amit szeretnél, mert ha elborul anyósék agya, hogy hogy képzeled, akkor lehet, hamarabb lesz rá szükséged, mint gondolnád!
2023. júl. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 anonim ***** válasza:
74%

Lehet gáz, de ha örökölnék nem mondanám meg a páromnak 21 évesen.


Az anyjáéknak meg pláne nem, de ha a pasi mondaná el nekik ott is hagynám.


Tudod te hányan csajoznának/pasiznának ennyi idősen, ha lenne saját lakásuk?


Házasság, unoka, 21 évesen?

Ezek az emberek lemaradtak 50 évvel a világtól.

2023. júl. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!