Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani a lánybúcsút, vagy...

Lemondani a lánybúcsút, vagy sem, ha anyagilag nekem nem fér bele?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek ősszel lesz az esküvője, én vagyok az egyik koszorúslány.

Tervben volt még augusztusra egy lánybúcsú, én azt hittem, hogy ez annyi lesz, hogy elmegyünk valamelyik barátnőjéhez, iszogatunk, beszélgetünk, játszunk. Most elkezdték szervezni a barátnői, ők másban gondolkoztak és rajtam kívül mindenkinek oké.


Egy kis mininyaralást szeretnének, 4 éjszakára lemenni Horvátországba, ott bulizni, pihenni, meg egy napra bérelni egy hajót is és kimenni a tengerre.


Az az igazság, hogy nekem ez nem fér bele anyagilag. Alapból a szállás + útiköltség is sok, de ők ott hajót akarnak bérelni kapitánnyal, rendelni a szállodától dekorost, aki előre feldíszíti az unokatesóm szobáját, akarnak ott tortát készíttetni.

Kell "valami kék" a menyasszonynak, ők egy nyakláncra gondoltak, amit itthon nem is árulnak, 120.000 Ft + álljuk a benzinpénzt annak, aki nagyvonalúan rászánja a napját, hogy kimenjen Ausztriába megvenni.

Rá 2 hétre lesz az esküvő, nekem oda is utazni kell, szállást kell fizetni (ország másik végében lesz). Nászajándékba pénzt kérnek, a koszorúslány ruhám 32.000 Ft, még ahhoz vennem kell cipőt is.

Nappali szakon tanulok, diákmunkám van. Nyaralni sem tavaly, sem idén nem megyünk a párommal, mert nem jut rá. Emiatt sem érezném fairnek, hogy erre meg elszórom minden félretett pénzem (4-en mennénk + a menyasszony, de ugye az ő költségeit mi állnánk, tehát a kiadások nem oszlanak meg annyira).


Anyukámnak mondtam ezt, hogy szerintem kihagyom, ő mondta, hogy nehogy már, majd kipótolja akkor, ami még hiányzik. De ez is olyan, hogy tudom, nekik is kell másra a pénz, nekem meg nem létszükséglet, hogy ismeretlenekkel nyaraljak, bulizzak egy vagyonért (az unokatesómon kívül senkit nem ismerek onnan). Anyukám erőlteti, hogy kipótolják, meg ideadja a ruhámnak is az árát, de úgy érzem, ha így mennék, keserű szájízzel tenném.


Ti mit tennétek?


(Próbáltam nekik jelezni, hogy talán nézhetnénk olcsóbb alternatívát, az egyik lány visszakérdezett, hogy ennél hová akarok olcsóbbat, meg hogy ők tábori körülmények között nem fognak aludni... Úgyhogy utána már nem erőltettem a költséghatékonyabb megoldásokat.)



máj. 13. 20:54
 51/94 anonim ***** válasza:
96%

#24 a kérdező párja azért releváns a kérdésben mivel a kérdezőnek lelkiismeretfurdalást okozna lehet hogy neked ez nem lenne probléma,de nem vagyunk egyformák


Amúgy az milyen családi program amin csak két családtag van?



Kérdező a többség véleményével értek egyet,én se mennék,a gond az hogy te ebből sehogy sem jössz ki jól ha mész nem fogod jól érezni magad a leírtak miatt,ha más lesz a program akkor a többi koszorúslány fog majd rád fújni

máj. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/94 Anita Esküvő ***** válasza:
96%
Szerintem ha nem fér bele, akkor ne menj. Ha ezeket az érveket leírod a többi koszorúslánynak, akkor ők is meg fogják érteni. Ha nem értik meg, akkor meg olyan emberek, akikkel amúgy sem akarnál együtt lenni :)
máj. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/94 anonim ***** válasza:
96%

24es akkor gondolom te is nyugodt szívvel fizetnél ki más lánybúcsújára 5-600 ezret akkor is ha mondjuk a gyereked szájából veszed el a falatot igaz? Hiszen milyen lenne ha kihagynád az a gyerek max éhezik pár hétig, kibírja..vagy veszel fel hitelt.


Gondolom téged is a pasid tart ki hogy ennyire nem vagy tisztában a pénz értékével.



Kérdező: Voltam már pár lánybúcsúban, az első megmozdulás az volt megbeszéltük kinek mennyi a keret és aszerint kezdtünk tervezni. Én nem mennék.

máj. 14. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/94 anonim ***** válasza:
96%

Egy elszalasztott nagyon klassz elmeny, vagy egy teljesen elrontott, vagy egy jol sikerlt elet mulik most a dontesen. ;-)


Ohh nem is tudtam hogy ha valaki nem megy el egy lánybúcsúra, azonnal kitagadja a család, elveszíti a munkáját halálos beteg lesz és egyedül hal meg a híd alatt. Köszi hogy elmondtad :-D


Én eléggé "ilyen" körökben mozgok, de kapaszkodj meg, nem divat a rongyrázás. Most is megyünk hónap végén, Siófokra. Egy apartmant béreltünk, inni és ennivaló a supermarketből, vacsora a parton, buli az ingyen helyeken. Pedig bőrben megtehetnénk, de nekünk van normális életünk, és nem ez a boldogságunk fokmérője. Őszintén sajnállak :-)

máj. 14. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/94 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék el, elmondanam hogy nekem ez nem fér bele. Az meg mi amúgy hogy neked kell fizetned q koszoruslany ruhat?????
máj. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/94 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem mennék. Majd ha ennyi pénzt költök nyaralasra,az ott lesz ahogy én szeretném akkor amikor jó. Nem egy okorseg lánybúcsú keretein belül...
máj. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/94 Grizesteszta ***** válasza:
80%
Nem volt lanybucsum es nem is voltam sose ilyenen, ezert a gyakorlati kerdes. Ha s kerdezo nem megy a lanybucsura, attol meg koszoruslany marad? Magyarul a tobbi cecoban reszt vesz kosz.lanykent csak ebben nem vagy ilyenkor "illik" lemondani a teljes koszoruslanyos felkerest es egyszeruen csak sima vendegkent elmenni az eskuvore? Mit kivan az "eskuvos etikett" ?
máj. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/94 anonim ***** válasza:
96%

Én megmondanám nyíltan, hogy ne haragúdjatok, de én nappalis diák vagyok. Nincs ennyi pénzem.

Sajnálom, de nem tudok ebben részt venni.


Megértem hogy nem akarnak olcsóbb megoldást, mert mindenki megengedheti ezt (rajtad kívül).

Dolgozó, felnőtt emberek. Nem megy rá az összes megtakarításuk, nem ad nekik rá kölcsön az anyjuk.

Te egy "gyerek" vagy, eltartott főállás nélküli nappalis diák. Más szinten vagytok.

Ha van egy csepp eszük akkor megértik, és nem haragúdnak meg hogy kiszállsz ebből.

máj. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/94 anonim ***** válasza:
87%
57. Szerintem alapesetben illik elmenni egy koszorúslánynak, de ez eset más, mert ez nagyon megterhelő anyagilag. Ha a menyasszony megtudja hogy miért nem ment az unokatesó akkor meg fogja érteni. És lehet más ok is hogy nem tud menni a koszorúslány a lánybucsúra, betegség stb..Nem, nem lesz egyből lefokozva ha nem tud menni. De ha csakneppen nincs kedved elmenni a buliba az szerintem bunkóság.
máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/94 anonim ***** válasza:
100%

Még jó, hogy lemondanám.


Kiszámoltad amúgy, mennyibe lenne? Szerintem anyukád sokkot kapna, mert nemcsak a te részedet kell fizetni, hanem a menyasszony részét is szétdobjátok. Tippem szerint 5-600 ezer forint.


Különben az ilyen nagyzolós, meglepi bulikból szokott lenni a nagy pofára esés, mert

ad1: nem tetszik a menyasszonynak

ad2: éppen más, halaszthatatlan programja van éppen azokon a napokon

ad3: ritka rossz idő lesz éppen azon a 4 napon

máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!