Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani a lánybúcsút, vagy...

Lemondani a lánybúcsút, vagy sem, ha anyagilag nekem nem fér bele?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek ősszel lesz az esküvője, én vagyok az egyik koszorúslány.

Tervben volt még augusztusra egy lánybúcsú, én azt hittem, hogy ez annyi lesz, hogy elmegyünk valamelyik barátnőjéhez, iszogatunk, beszélgetünk, játszunk. Most elkezdték szervezni a barátnői, ők másban gondolkoztak és rajtam kívül mindenkinek oké.


Egy kis mininyaralást szeretnének, 4 éjszakára lemenni Horvátországba, ott bulizni, pihenni, meg egy napra bérelni egy hajót is és kimenni a tengerre.


Az az igazság, hogy nekem ez nem fér bele anyagilag. Alapból a szállás + útiköltség is sok, de ők ott hajót akarnak bérelni kapitánnyal, rendelni a szállodától dekorost, aki előre feldíszíti az unokatesóm szobáját, akarnak ott tortát készíttetni.

Kell "valami kék" a menyasszonynak, ők egy nyakláncra gondoltak, amit itthon nem is árulnak, 120.000 Ft + álljuk a benzinpénzt annak, aki nagyvonalúan rászánja a napját, hogy kimenjen Ausztriába megvenni.

Rá 2 hétre lesz az esküvő, nekem oda is utazni kell, szállást kell fizetni (ország másik végében lesz). Nászajándékba pénzt kérnek, a koszorúslány ruhám 32.000 Ft, még ahhoz vennem kell cipőt is.

Nappali szakon tanulok, diákmunkám van. Nyaralni sem tavaly, sem idén nem megyünk a párommal, mert nem jut rá. Emiatt sem érezném fairnek, hogy erre meg elszórom minden félretett pénzem (4-en mennénk + a menyasszony, de ugye az ő költségeit mi állnánk, tehát a kiadások nem oszlanak meg annyira).


Anyukámnak mondtam ezt, hogy szerintem kihagyom, ő mondta, hogy nehogy már, majd kipótolja akkor, ami még hiányzik. De ez is olyan, hogy tudom, nekik is kell másra a pénz, nekem meg nem létszükséglet, hogy ismeretlenekkel nyaraljak, bulizzak egy vagyonért (az unokatesómon kívül senkit nem ismerek onnan). Anyukám erőlteti, hogy kipótolják, meg ideadja a ruhámnak is az árát, de úgy érzem, ha így mennék, keserű szájízzel tenném.


Ti mit tennétek?


(Próbáltam nekik jelezni, hogy talán nézhetnénk olcsóbb alternatívát, az egyik lány visszakérdezett, hogy ennél hová akarok olcsóbbat, meg hogy ők tábori körülmények között nem fognak aludni... Úgyhogy utána már nem erőltettem a költséghatékonyabb megoldásokat.)



máj. 13. 20:54
 41/94 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kamukérdés, de főleg azért szeretném ezt hinni, mert azt nehezebb volna, hogy egy felnőtt embernek idegenekkel kell konzíliumot tartania, hogy döntést hozzon...
máj. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 anonim ***** válasza:
96%
Hat nem teljesen felnőtt attól hogy egyetemre jár, meg lehet tanácstalan váratlan élethelyzetekben. És fél attól legalbbis az anyukája fel, hogy mit mondanak majd a rokonok.
máj. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis "nappali szakon tanul"
máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen debil agyhalott picsákkal szóba sem állnék. Nekem is van egy kretén unokatesóm, na az aztán kérhetne ilyet, elküldeném a halál ....oda. hova gurult a gyógyszere az embereknek? Jó az ilyen kúrótúra esküvő előtt, sok értelme van házasodniuk. Micsoda egy szánalmas banda.
máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 anonim ***** válasza:
4%

Az kemeny h szallast nektek kell fizetni a lagzin... ez alap dolog lenne, hogy az ifju par fizeti...


Szerintem is menj. A bakoddal tudsz menni boven nyaralni a kovetkezo evtizedekben

máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy a meglepit nem mondod el, még megbeszélheted az unokatesóddal. Marcsi, ne haragudj, de nem tudok részt venni a lánybúcsúdon, mert a lányok milliós tételben gondolkodnak, ezt sajnos én nem tudom magamnak megengedni, de köszönöm, hogy gondoltál rám, és a lagzin ott leszek, majd ott bulizunk egy jót. Ennyi.


Egyébként szerveztem már lánybúcsút, eleve úgy kezdődik, hogy ki mennyit tud rászánni, milyen keretből gondolkodjunk, nem az, hogy egy kitalálja, a többi meg fizessen...

máj. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mennék, nehogy a végén rám fogják, hogy azért nem volt jó, mert én nagyon kilógtam a sorból.

Mondjuk meglepetés ide vagy oda, azért legalább nagy vonalakban illene tudatni a szervezőnek az unokatesóddal is a dolgokat, hogy mikorra ne csináljon programot.

Én pár éve szerveztem a legjobb barátnőmét (mondjuk az egész alig került többe, mint neked a ruha lenne), és ha volt olyan kérdés, amiben nem voltam biztos (az egyik csaj mindenáron hastánc órát akart tartani a programban, mert neki épp az volt a dilije, és bár én nem vagyok oda érte, de úgy voltam vele, hogyha ő szeretné, majd valahogy túléljük (egy évvel korábban egy másik barátnő lánybúcsúján is túl éltük végül is), megkérdeztem, és megerősítette, hogy erről ő inkább lemondana. Vagy hogy kikötötte az elején, hogy vetkőzős srácot nem szeretne.

máj. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
96%

miért nem dolog megmondani, hogy nem ezért dolgozol, hogy más fasságát fizesd? miért nem állsz ki magadért? nem értem

nincs rá pénz és kész de miért nehéz?

máj. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
100%
miért nagy*
máj. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
96%

Azért egy ilyen lánybúcsú egyáltalán nem szokás, túl sok amcsi filmet néztek a lányok.

Szerintem említsd meg az unokatesódnak, hogy a lányok elutazós partit terveznek és neked ez nem fér bele. Simán lehet, hogy neki sem lenne igénye ilyen bulira.

Pár éve házasodott a tesóm, a menyasszonya engem is felkért koszorúslánynak, lánybúcsúban is voltam, a barátnőivel szerveztük (vagyis inkább ők, mert én más városban lakom). Mind pár éve végeztünk egyetemen, többen jó fizetéssel, de nagyon alapra vettük a figurát (azért hozzá tartozik, hogy a társaságból többen is házasodtak néhány hét-hónap eltéréssel, megvolt a rutin). Csináltattunk vicces pólókat, voltak játékok (ilyen kvízjellegű vicces), voltunk egy ilyen 3D-fényképezős helyen, vacsiztunk (gyrost LOL) és elmentünk egy szórakozóhelyre kicsit karaokézni, táncolni, meg persze koktéloztunk és beszélgettünk. Jól szórakoztunk, senki nem volt nagyon részeg sem, pedig mindent is ittunk. Nem emlékszem mennyibe került, de emlékeim szerint elég költséghatékonyak voltunk. A kaját mindenki maga állta, ki mit rendelt, a többit meg szétdobtuk (mindig valaki fizetett, a többiek meg odaadták a részüket). Kellemes este volt, pedig a legtöbbekkel akkor találkoztam először (két lánnyal már találkoztam pár héttel korábban, amikor ruhát venni mentünk, koszorúslányoknak, illetve a menyasszonytánchoz). Nem kell százezreket eltapsolni ahhoz, hogy jó élmény legyen.

máj. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!