Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani a lánybúcsút, vagy...

Lemondani a lánybúcsút, vagy sem, ha anyagilag nekem nem fér bele?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek ősszel lesz az esküvője, én vagyok az egyik koszorúslány.

Tervben volt még augusztusra egy lánybúcsú, én azt hittem, hogy ez annyi lesz, hogy elmegyünk valamelyik barátnőjéhez, iszogatunk, beszélgetünk, játszunk. Most elkezdték szervezni a barátnői, ők másban gondolkoztak és rajtam kívül mindenkinek oké.


Egy kis mininyaralást szeretnének, 4 éjszakára lemenni Horvátországba, ott bulizni, pihenni, meg egy napra bérelni egy hajót is és kimenni a tengerre.


Az az igazság, hogy nekem ez nem fér bele anyagilag. Alapból a szállás + útiköltség is sok, de ők ott hajót akarnak bérelni kapitánnyal, rendelni a szállodától dekorost, aki előre feldíszíti az unokatesóm szobáját, akarnak ott tortát készíttetni.

Kell "valami kék" a menyasszonynak, ők egy nyakláncra gondoltak, amit itthon nem is árulnak, 120.000 Ft + álljuk a benzinpénzt annak, aki nagyvonalúan rászánja a napját, hogy kimenjen Ausztriába megvenni.

Rá 2 hétre lesz az esküvő, nekem oda is utazni kell, szállást kell fizetni (ország másik végében lesz). Nászajándékba pénzt kérnek, a koszorúslány ruhám 32.000 Ft, még ahhoz vennem kell cipőt is.

Nappali szakon tanulok, diákmunkám van. Nyaralni sem tavaly, sem idén nem megyünk a párommal, mert nem jut rá. Emiatt sem érezném fairnek, hogy erre meg elszórom minden félretett pénzem (4-en mennénk + a menyasszony, de ugye az ő költségeit mi állnánk, tehát a kiadások nem oszlanak meg annyira).


Anyukámnak mondtam ezt, hogy szerintem kihagyom, ő mondta, hogy nehogy már, majd kipótolja akkor, ami még hiányzik. De ez is olyan, hogy tudom, nekik is kell másra a pénz, nekem meg nem létszükséglet, hogy ismeretlenekkel nyaraljak, bulizzak egy vagyonért (az unokatesómon kívül senkit nem ismerek onnan). Anyukám erőlteti, hogy kipótolják, meg ideadja a ruhámnak is az árát, de úgy érzem, ha így mennék, keserű szájízzel tenném.


Ti mit tennétek?


(Próbáltam nekik jelezni, hogy talán nézhetnénk olcsóbb alternatívát, az egyik lány visszakérdezett, hogy ennél hová akarok olcsóbbat, meg hogy ők tábori körülmények között nem fognak aludni... Úgyhogy utána már nem erőltettem a költséghatékonyabb megoldásokat.)



máj. 13. 20:54
 61/94 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a gyanúm, hogy a szervezkedő lányok alapból is terveztek egy tengerparti nyaralást; ezt kötnék össze a lánybúcsúval. Nekik annyi a pluszkiadás, amennyi a menyasszony rájuk eső költsége (plusz torta, nyaklánc, szobadíszítés)

A kérdező viszont nem tervezett nyaralást, így neki - ha menni szeretne -, ez tetemes kiadással járna, amit ő nem tud/akar vállalni.

Kérdező, tisztázd velük, hogy a lánybúcsúba szívesen elmész, de a nyaralásukon nem tudsz részt venni.

Válasszák szét ezt a két dolgot és ne kényszerítsenek téged olyasmire és hozzanak kínos helyzetbe, ami neked jelenleg nem fér bele.

máj. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/94 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen oké hogy azt a pénzt inkább felrétennéd/pároddal nyaralnád el.

Én pl. megtehetném hogy elmegyek de még így se mennék. Nem azért spórolunk hogy 3 ismeretlen emberrel elszórjak több száz ezret.

Mond majd meg az unokatesódnak hogy sajnálod de neked ez nem fért bele, ha normális akkor megérti, ha meg nem akkor nem kár érte.

Anyukád meg rendes hogy kipótolná, de ne akarjon már ekkora kiadásra kötelezni téged (meg magát is) csak azért mert mit szól a rokonság. Mit szólna? Kb senkit nem fog érdekelni.

Itt nem te vagy az aki rosszul kell érezze magát.

Párodról nem is beszélve, lehet nem mondana semmit, de nekem is r*hadt szarul esne az ő helyébe hogy 3 idegennel tudsz nyaralni, vele meg nem vagy hogy amit spóroltok erre szórod el.

máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 anonim ***** válasza:
88%
Majd az unokatesód következő lánybúcsújára elmész, ha erre nem tudsz. :)
máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/94 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis mennék, és nem is csak a pénz, hanem ez pontosan négy nappal kevesebb szabadság az évben egy idióta bulizgatás miatt.


Ha már rááldozom valamire a szabadságomat, az nem ez, hanem valami értelmes dolog, ami feltölt, nem az, hogy nézzem, miként issza le magát mindenki már ébredés után kb és épp min megy a sértődés (mert szokott).


Nekem ez nem program, hanem kínszenvedés.

máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, te nem dolgozol - még -, de érted a lényeget.
máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/94 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék el, tőlem ez a stílus távol áll, és nem a pénz miatt.

Ne hagyd magad belerángatni olyanba, ami ellen tested-lelked-értelmed tiltakozik.

máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
100%
Ott közöltem volna a helyedben, hogy befejeztem és nem kívánok részt venni a továbbiakban, mikor a kulturált javaslatodat gusztustalanul nagyképűen leugatták. Tábori körülmények, jaj meg ne haljon a három díszrbanc, mert egy olcsóbb szállodában, neadjisten apartmanban kellene letenniük a kényes pcsájukat. Fúj de rühellem az ilyen embereket…Pedig van pénzem, párommal többnyire 3-4 csillagos szállodákba járunk ellátással, mégse büdös egy apartman sem, sőt, van amikor tök jó hangulata van pl a közös grillezésnek, főzőcskézésnek a kertben. Tábori körülmény na az a sátor meg 8 fős hálóterem vadidegenekkel meg közös fürdővel. Ilyet én sem akarnék, de azt is kulturáltan közölném.
máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
100%
61- nek lehet igaza van..ők ismerik egymást, elképzelhető hogy mentek volna amúgy is. Azt meg lesz.rják hogy a kérdezőnek belefér- e hiszen ha nem annál jobb, nem kell kerülgetni. Én megmondanám unokatesónak hogy így nem megyek, ha van kedve egyszer nagyon szívesen iszogatok vele, vagy valahogy ünnepeljük meg de ennyi.
máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 anonim ***** válasza:
0%
Oké, lehet itt szidni a másik három lányt, de az azért ugye meg van, hogy a többség dönt minden ilyen kérdésben? Ha a négyből 3 x helyre akar menni, a negyedik meg y-ra, nyilvánvalóan nem y mellett fognak dönteni. Ha a másik 3 megengedheti magának a r napos külföldi nyaralast leanybucsu ürüggyel, akkor a negyedik fejre is állhat, hogy neki a Balaton fér bele egy éjszakára, akkor sem fognak oda menni. Itt simán közölni kell, hogy nem, nem tudok menni, erre nekem nincs anyagi keretem és itt ezzel meg is van oldva a probléma.
máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/94 anonim ***** válasza:
90%
69, normáliséknal figyelembe vesznek mindenkit. Ez nem egy nyaralás hanem lánybúcsú. Persze megmondanám én is, de a menyasszonynak is. Nehogy az legyen hogy kedvem nincs menni, hanem legyen már világos hogy a másik 3 elszállt miatt nem tudunk közösen ünnepelni.
máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!