Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani a lánybúcsút, vagy...

Lemondani a lánybúcsút, vagy sem, ha anyagilag nekem nem fér bele?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek ősszel lesz az esküvője, én vagyok az egyik koszorúslány.

Tervben volt még augusztusra egy lánybúcsú, én azt hittem, hogy ez annyi lesz, hogy elmegyünk valamelyik barátnőjéhez, iszogatunk, beszélgetünk, játszunk. Most elkezdték szervezni a barátnői, ők másban gondolkoztak és rajtam kívül mindenkinek oké.


Egy kis mininyaralást szeretnének, 4 éjszakára lemenni Horvátországba, ott bulizni, pihenni, meg egy napra bérelni egy hajót is és kimenni a tengerre.


Az az igazság, hogy nekem ez nem fér bele anyagilag. Alapból a szállás + útiköltség is sok, de ők ott hajót akarnak bérelni kapitánnyal, rendelni a szállodától dekorost, aki előre feldíszíti az unokatesóm szobáját, akarnak ott tortát készíttetni.

Kell "valami kék" a menyasszonynak, ők egy nyakláncra gondoltak, amit itthon nem is árulnak, 120.000 Ft + álljuk a benzinpénzt annak, aki nagyvonalúan rászánja a napját, hogy kimenjen Ausztriába megvenni.

Rá 2 hétre lesz az esküvő, nekem oda is utazni kell, szállást kell fizetni (ország másik végében lesz). Nászajándékba pénzt kérnek, a koszorúslány ruhám 32.000 Ft, még ahhoz vennem kell cipőt is.

Nappali szakon tanulok, diákmunkám van. Nyaralni sem tavaly, sem idén nem megyünk a párommal, mert nem jut rá. Emiatt sem érezném fairnek, hogy erre meg elszórom minden félretett pénzem (4-en mennénk + a menyasszony, de ugye az ő költségeit mi állnánk, tehát a kiadások nem oszlanak meg annyira).


Anyukámnak mondtam ezt, hogy szerintem kihagyom, ő mondta, hogy nehogy már, majd kipótolja akkor, ami még hiányzik. De ez is olyan, hogy tudom, nekik is kell másra a pénz, nekem meg nem létszükséglet, hogy ismeretlenekkel nyaraljak, bulizzak egy vagyonért (az unokatesómon kívül senkit nem ismerek onnan). Anyukám erőlteti, hogy kipótolják, meg ideadja a ruhámnak is az árát, de úgy érzem, ha így mennék, keserű szájízzel tenném.


Ti mit tennétek?


(Próbáltam nekik jelezni, hogy talán nézhetnénk olcsóbb alternatívát, az egyik lány visszakérdezett, hogy ennél hová akarok olcsóbbat, meg hogy ők tábori körülmények között nem fognak aludni... Úgyhogy utána már nem erőltettem a költséghatékonyabb megoldásokat.)



máj. 13. 20:54
 71/94 anonim ***** válasza:
9%

70!


Nem, nem vesznek figyelembe mindenkit. A három lány és menyasszony barátnők. Nyilván ugyanaz az érdeklődési körük, anyagi helyzetük, elképzelésük a dolgokról. A kérdező itt kívülálló. A menyasszonyt mondjuk itt nem kellene belevonni, mivel az ő számára meglepetés

máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/94 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, én nem mennék, és teljesen megértem az álláspontodat. Pedig én is megtehetném anyagilag, de teljesen felesleges szerintem ennyi pénzt kiszórni az ablakon, pláne, hogy valójában nincs rá keret, azért , hogy három míszp***val (akivel ezek szerint az értékrendetek se egyezik) szenvedd végig a négy napot.

Gondold el, ha hazajössz, nem is érezted igazán jól magad mert mindig azt kellett csinálni amit a többiek akartak, akkor kb mennyire fogod sajnálni, hogy erre dobtál ki ennyi pénzt...


Én a helyedben felhívnám az unokatesódat, és (anélkül, hogy lelőném a meglepetést) elmondanám, hogy sajnos a barátnői által szervezett leánybúcsú anyagilag nekem nem fér bele (aztán dobják csak szét hármasban amit addig négyen akartak, szerintem kicsit vissza is vesznek a rongyrázásból) de hogy nagyon szívesen elmész vele valahova (pl meghívod koktélozni, vagy étterembe, tartotok egy csajos estét csak ti ketten) a "hivatalos" lánybúcsún kívül.

Szerintem ezt minden normális ember megérti, aki meg emiatt lenéz, azzal tartaná a fene a kapcsolatot, ha családtag, ha nem...

máj. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/94 anonim ***** válasza:
86%
71 és mi van ha a menyasszony jobban szeretné azt ha minden meghívott ott lenne, mint a rongyrázást? Talán ezért nem ártana tudnia. Teljes titokban úgysem tartható sokáig, 4 napról van szó, lehet szabit kellene kivenni, meg nem artana érvényes személyi stb
máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/94 anonim ***** válasza:
11%

73!


Ugye nem gondolod, hogy házasságkötés előtt nincs érvényes személyije? Meg mi van akkor, ha tud róla, hogy 4 nap buli lesz, csak a helyet nem tudja?

Amúgy mit vársz konkrétan attól, ha oda áll a menyasszony elé és elmondja a problémáját? Azt, hogy a kérdező mellé áll és olyan lesz a buli amilyet ő elképzelt, majd a másik három "benyeli"? Na és akkor mi van, ha a másik három meg úgy reagál, hogy ha Julika fontosabb, mint mi, akkor mi nem megyünk a leanybucsura?

máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/94 anonim ***** válasza:
96%
74, oke ez csak egy példa volt, honnan tudjam hogy a kishercegnők agyában megfordult, amikor láthatóan csak magukkal vannak elfoglalva? Nehogymár egy nem rongyrázós buli, ami elvileg a menyasszonyról szólna a benyelés kategória legyen. Most akkor maguknak akarnak bulit vagy neki? Nem hiszem hogy csak két véglet létezik..
máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/94 anonim ***** válasza:
98%

"Most akkor maguknak akarnak bulit vagy neki?"


Az mondjuk eddig is egyetértelmu volt, hogy maguknak.

máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/94 anonim ***** válasza:
92%

74. "Na és akkor mi van, ha a másik három meg úgy reagál, hogy ha Julika fontosabb, mint mi, akkor mi nem megyünk a leanybucsura?"

Ez borzasztó gyerekes felfogás lenne. Itt nem mell választani. Miért kellene? Nem a dedóban vagyunk már. Ez egy közös program lenne. Kíváncsi leszek hogy utólag mit fog szólni a menyasszony.

máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/94 anonim ***** válasza:
15%

77!


A te szemszögedből gyerekes -az ő szemszögükből meg nem. Már ha iyg válaszolnak, ugye, mert ez csak egy variáció volt részemről.

Engem is érdekel, mi lesz a vége az egésznek

máj. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/94 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan lánybúcsút is kihagytam,ami helyben lett volna (Budapest) de egyrészt menyasszonyon kívül nem ismertem senkit,+ olyan sznob es egyben trash helyekre mentek,hogy ha fizetnének se tenném be a lábam. (Bob,Yellow es társai).

Nem volt belőle sértődés.

máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/94 anonim ***** válasza:
0%

a sok fránya kamukérdés...

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


ez is az övé, csak hát kivágták a lelkem.

máj. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!