Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani a lánybúcsút, vagy...

Lemondani a lánybúcsút, vagy sem, ha anyagilag nekem nem fér bele?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek ősszel lesz az esküvője, én vagyok az egyik koszorúslány.

Tervben volt még augusztusra egy lánybúcsú, én azt hittem, hogy ez annyi lesz, hogy elmegyünk valamelyik barátnőjéhez, iszogatunk, beszélgetünk, játszunk. Most elkezdték szervezni a barátnői, ők másban gondolkoztak és rajtam kívül mindenkinek oké.


Egy kis mininyaralást szeretnének, 4 éjszakára lemenni Horvátországba, ott bulizni, pihenni, meg egy napra bérelni egy hajót is és kimenni a tengerre.


Az az igazság, hogy nekem ez nem fér bele anyagilag. Alapból a szállás + útiköltség is sok, de ők ott hajót akarnak bérelni kapitánnyal, rendelni a szállodától dekorost, aki előre feldíszíti az unokatesóm szobáját, akarnak ott tortát készíttetni.

Kell "valami kék" a menyasszonynak, ők egy nyakláncra gondoltak, amit itthon nem is árulnak, 120.000 Ft + álljuk a benzinpénzt annak, aki nagyvonalúan rászánja a napját, hogy kimenjen Ausztriába megvenni.

Rá 2 hétre lesz az esküvő, nekem oda is utazni kell, szállást kell fizetni (ország másik végében lesz). Nászajándékba pénzt kérnek, a koszorúslány ruhám 32.000 Ft, még ahhoz vennem kell cipőt is.

Nappali szakon tanulok, diákmunkám van. Nyaralni sem tavaly, sem idén nem megyünk a párommal, mert nem jut rá. Emiatt sem érezném fairnek, hogy erre meg elszórom minden félretett pénzem (4-en mennénk + a menyasszony, de ugye az ő költségeit mi állnánk, tehát a kiadások nem oszlanak meg annyira).


Anyukámnak mondtam ezt, hogy szerintem kihagyom, ő mondta, hogy nehogy már, majd kipótolja akkor, ami még hiányzik. De ez is olyan, hogy tudom, nekik is kell másra a pénz, nekem meg nem létszükséglet, hogy ismeretlenekkel nyaraljak, bulizzak egy vagyonért (az unokatesómon kívül senkit nem ismerek onnan). Anyukám erőlteti, hogy kipótolják, meg ideadja a ruhámnak is az árát, de úgy érzem, ha így mennék, keserű szájízzel tenném.


Ti mit tennétek?


(Próbáltam nekik jelezni, hogy talán nézhetnénk olcsóbb alternatívát, az egyik lány visszakérdezett, hogy ennél hová akarok olcsóbbat, meg hogy ők tábori körülmények között nem fognak aludni... Úgyhogy utána már nem erőltettem a költséghatékonyabb megoldásokat.)



máj. 13. 20:54
 81/94 anonim ***** válasza:
máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
49%
81. miért gondolod, hogy ugyanaz a kérdező??
máj. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem hiszek a véletlenekben. Ugyanakkor repültek
máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
82, egyébként a gyanúsakat be szoktam rakni figyeltbe, és néha ránézek, megvan-e még a kérdező. Ma egyszerre tűnt el három.
máj. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
63%
84 jó neked hogy ennyire ráérsz
máj. 15. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
93%
Tavaly volt a lánybúcsúm, négyen voltunk. Szabadulószobáztunk, majd beültünk enni egy (nem puccos) étterembe a Lövőház utcában, majd utcai feladatok voltak a Millenárisom, majd otthon vőlegényismereti kvíz stb. Nagyon jól éreztük magunkat, láttam, hogy mennyi sok szervezést igényelt, sok kis apróságot beszerezni, kitalálni. Egyàltalán nem vágytam olyan bulira, mint amit te leírtál. Szerintem nem fogod megbánni, ha kihagyod, mert nem a te társaságodnak tűnik plusz egyedüli idegenként egy barátnős társaságban, nem hangzik jól szerintem.
máj. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
100%

Ők a barátnői, nyilván egyezik az értékrendjük, az igényeik és az anyagi lehetőségeik. Te a rokona vagy...nem tudom, mennyire szoros a kapcsolat, de én tuti nem verném magam emiatt ekkora költségbe, ebből egy átlag embernek az egyhetes nyaralása is kijön, nemhogy egy bulis hétvége, és igazán nem elvárható, hogy mással finanszíroztasd, hogy ott legyél pótkerékként, miközben nem, is vagy annak a társaságnak a része, nekik is csak költségmegosztó tényező vagy max. Az, hogy ők ilyet akarnak, az ő dolguk, ezek szerint nekik ez nem nagy dolog.

Én mihamarabb megmondanám nekik, hogy Te ebben nem tudsz résztvenni, egyetemista vagy, meghaladja a lehetőségeidet egy ilyen volumenű rendezvényben való részvétel, és jó szórakozást kívánsz nekik. Pont. Semmi közük a többihez. Az unokatesódat meg családilag rendezed, amikor itt az ideje.

máj. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:
15%

"Egyàltalán nem vágytam olyan bulira, mint amit te leírtál. "


Más meg arra vágyik és kb a hideg rázza a szabadulószobától meg az utcai feladatoktól

máj. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:

85, mondja ezt az, aki itt kezdi a napot hajnalban?

A reggeli kávém (most), az ebészünet, meg este a kád, amikor felnézek. Tegnap várnom kellett verseny miatt a gyerekre a vonatnál, ami gázolt, hát az autóban - mea culpa - megnéztem. És jé, mind eltűnt nyolc és fél tíz között.

máj. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem kamu, túl hosszan részletesen ír az összes kerdesben. Mindket kerdesben szerepel az unokatesó is. Annyi pici különbség van hogy az előző kérdésben férje van, itt csak barát, de mivel a kérdés nem róla szól ez lényegtelen.

Szerintem megunta a görgetést, tul sok válasz érkezett a kerdesekre, egesznnap lehetne olvasni.

Kamu vagy nem, innentől kezdve tényleg felesleges válaszolni mert már úgyse olvassa.

máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!