Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani a lánybúcsút, vagy...

Lemondani a lánybúcsút, vagy sem, ha anyagilag nekem nem fér bele?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek ősszel lesz az esküvője, én vagyok az egyik koszorúslány.

Tervben volt még augusztusra egy lánybúcsú, én azt hittem, hogy ez annyi lesz, hogy elmegyünk valamelyik barátnőjéhez, iszogatunk, beszélgetünk, játszunk. Most elkezdték szervezni a barátnői, ők másban gondolkoztak és rajtam kívül mindenkinek oké.


Egy kis mininyaralást szeretnének, 4 éjszakára lemenni Horvátországba, ott bulizni, pihenni, meg egy napra bérelni egy hajót is és kimenni a tengerre.


Az az igazság, hogy nekem ez nem fér bele anyagilag. Alapból a szállás + útiköltség is sok, de ők ott hajót akarnak bérelni kapitánnyal, rendelni a szállodától dekorost, aki előre feldíszíti az unokatesóm szobáját, akarnak ott tortát készíttetni.

Kell "valami kék" a menyasszonynak, ők egy nyakláncra gondoltak, amit itthon nem is árulnak, 120.000 Ft + álljuk a benzinpénzt annak, aki nagyvonalúan rászánja a napját, hogy kimenjen Ausztriába megvenni.

Rá 2 hétre lesz az esküvő, nekem oda is utazni kell, szállást kell fizetni (ország másik végében lesz). Nászajándékba pénzt kérnek, a koszorúslány ruhám 32.000 Ft, még ahhoz vennem kell cipőt is.

Nappali szakon tanulok, diákmunkám van. Nyaralni sem tavaly, sem idén nem megyünk a párommal, mert nem jut rá. Emiatt sem érezném fairnek, hogy erre meg elszórom minden félretett pénzem (4-en mennénk + a menyasszony, de ugye az ő költségeit mi állnánk, tehát a kiadások nem oszlanak meg annyira).


Anyukámnak mondtam ezt, hogy szerintem kihagyom, ő mondta, hogy nehogy már, majd kipótolja akkor, ami még hiányzik. De ez is olyan, hogy tudom, nekik is kell másra a pénz, nekem meg nem létszükséglet, hogy ismeretlenekkel nyaraljak, bulizzak egy vagyonért (az unokatesómon kívül senkit nem ismerek onnan). Anyukám erőlteti, hogy kipótolják, meg ideadja a ruhámnak is az árát, de úgy érzem, ha így mennék, keserű szájízzel tenném.


Ti mit tennétek?


(Próbáltam nekik jelezni, hogy talán nézhetnénk olcsóbb alternatívát, az egyik lány visszakérdezett, hogy ennél hová akarok olcsóbbat, meg hogy ők tábori körülmények között nem fognak aludni... Úgyhogy utána már nem erőltettem a költséghatékonyabb megoldásokat.)



máj. 13. 20:54
 31/94 anonim ***** válasza:
96%
Én böven megtehetném, de még a saját nyaralásomon se csinálok ilyen rongyrázást (pedig idén pont Horvátországba megyünk). Biztosan nem mennék el ilyen feltételek mellett. A lánybúcsú nem erröl szól. Simán lemondanám gondolkodás nélkül.
máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 anonim ***** válasza:
2%
Tisztazzunk valamit! A kerdezo azzal nyitott, az anyukaja is tamogatna, hogy menjen, meg segitene is benne! De o nem, on nem megy, mert a fiujaval meg nem sikerult eljutnia sehova nyaralni. Es ez itt a lenyeg! O nem akar, mert akkor jujj, a csavo mit szolna hozza? Mit szoljon? Ha szereti, minimum az, hogy tamogatja benne. Es NEM azt, hogy o legyen az alibi azert, mert a baratnoje nem akar igy elmenni. En inkabb ezen meditalnek el es nem kifogasokat keresnek. Egy elszalasztott nagyon klassz elmeny, vagy egy teljesen elrontott, vagy egy jol sikerlt elet mulik most a dontesen. ;-)
máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/94 A kérdező kommentje:

Nem, leírtam, mi a problémám:


- A szüleimnek is van jelenleg kismillió fontosabb kiadásuk.

- Nem egy ilyen eseményre gyűjtögettem eddig a diákmunkás fizetésemet.

- A párom igazából semmit nem szólna, de én nem érezném jól magam, hogy idegen, kissé unszimpatikus lányokkal utazom, mikor épp a párommal is mehettem volna abból a pénzből valahová, kettesben.

- Szerinted mennyire lenne "nagyon klassz élmény" egy olyan utazás, ahol a te szempontjaidat semennyire sem veszik figyelembe, maximum addig, amíg leszólják?

- Az életemre pedig nem tudom, miért és mennyiben lenne befolyással egy a pár nap, ami konkrétan az ivásról és napozásról szólna.

máj. 13. 21:56
 34/94 anonim ***** válasza:
93%
Én sem mennék el, eleve ők ismerik egymást, te körön kívüli lennél, és ez a rongyrázás is gáz, nem erről kellene szólni egy lánybúcsúnak szerintem sem.
máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/94 anonim ***** válasza:
94%

Ne menj, szarul fogod magad érezni. Csak folyton kattogni fog az agyad, hogy úristen, mennyi pénzbe van ez, meg úristen mennyibe kerül ez a koktél. Én fiú vagyok, de a legénybúcsúk amiken eddig voltam megálltak 20 ezer/főnél. Neked ez a lánybúcsú lenne - nem is tudom - 200 ezer forint. Én meg tudnám tenni, hogy kifizessek ennyit, de egészen biztosan nem tenném meg. Ha a saját testvérem vagy a legjobb barátom akarna ilyen legénybúcsút, akkor sem fizetnék ennyit.

Nyugodtan írd meg nekik, hogy ez neked drága, és te kihagyod, és írd meg az unokatesódnak is.

máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/94 anonim ***** válasza:
96%
32-es valami nagyon félrement az értelmezésedben. Egyáltalán nem ezzel nyitott a kérdező, plusz tényként tette hozzá, hogy ennyi pénzből inkább érezné jól magát a párjával, mint az unokatestvére barátaival. Egyszer sem említette meg, hogy a párja nem nézné jó szemmel. Értelmezd kicsit a szöveget mielőtt okoskodsz.
máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 anonim ***** válasza:
96%
Én teljesen mást olvasok ki ebböl, mint 32-es. A fiúja csak az egyik "probléma", a többi másik mellett. Én is a páromat választanám idegenek helyett, ha már pénzt adok ki. Igen, sajnálja rá a pénzt, én is sajnálnám. 31-es voltam.
máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/94 anonim ***** válasza:
100%
32. Nagyon gyerekes felfogásod van.
máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 anonim ***** válasza:
100%
Tuti lemondanám. Az okokat már kifejtették előttem. Anyagiak, társasag, fölösleges rongyrázás.
máj. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/94 anonim ***** válasza:
100%

#32 Rajtad kívül mindenki értette. Nem a párja reakciójától fél a kérdező. Hanem ő maga nem akar menni, többek között azért, mert azt a pénzt inkább a párjával nyaralná el. Nem azért mert fél tőle, hanem mert szereti. Ilyen is létezik a világon.

Lehet hogy neked életed élménye lenne az unokatesó lánybúcsúja. A legtöbb embernek azért ennél izgalmasabb az élete.

máj. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!