Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondani a lánybúcsút, vagy...

Lemondani a lánybúcsút, vagy sem, ha anyagilag nekem nem fér bele?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek ősszel lesz az esküvője, én vagyok az egyik koszorúslány.

Tervben volt még augusztusra egy lánybúcsú, én azt hittem, hogy ez annyi lesz, hogy elmegyünk valamelyik barátnőjéhez, iszogatunk, beszélgetünk, játszunk. Most elkezdték szervezni a barátnői, ők másban gondolkoztak és rajtam kívül mindenkinek oké.


Egy kis mininyaralást szeretnének, 4 éjszakára lemenni Horvátországba, ott bulizni, pihenni, meg egy napra bérelni egy hajót is és kimenni a tengerre.


Az az igazság, hogy nekem ez nem fér bele anyagilag. Alapból a szállás + útiköltség is sok, de ők ott hajót akarnak bérelni kapitánnyal, rendelni a szállodától dekorost, aki előre feldíszíti az unokatesóm szobáját, akarnak ott tortát készíttetni.

Kell "valami kék" a menyasszonynak, ők egy nyakláncra gondoltak, amit itthon nem is árulnak, 120.000 Ft + álljuk a benzinpénzt annak, aki nagyvonalúan rászánja a napját, hogy kimenjen Ausztriába megvenni.

Rá 2 hétre lesz az esküvő, nekem oda is utazni kell, szállást kell fizetni (ország másik végében lesz). Nászajándékba pénzt kérnek, a koszorúslány ruhám 32.000 Ft, még ahhoz vennem kell cipőt is.

Nappali szakon tanulok, diákmunkám van. Nyaralni sem tavaly, sem idén nem megyünk a párommal, mert nem jut rá. Emiatt sem érezném fairnek, hogy erre meg elszórom minden félretett pénzem (4-en mennénk + a menyasszony, de ugye az ő költségeit mi állnánk, tehát a kiadások nem oszlanak meg annyira).


Anyukámnak mondtam ezt, hogy szerintem kihagyom, ő mondta, hogy nehogy már, majd kipótolja akkor, ami még hiányzik. De ez is olyan, hogy tudom, nekik is kell másra a pénz, nekem meg nem létszükséglet, hogy ismeretlenekkel nyaraljak, bulizzak egy vagyonért (az unokatesómon kívül senkit nem ismerek onnan). Anyukám erőlteti, hogy kipótolják, meg ideadja a ruhámnak is az árát, de úgy érzem, ha így mennék, keserű szájízzel tenném.


Ti mit tennétek?


(Próbáltam nekik jelezni, hogy talán nézhetnénk olcsóbb alternatívát, az egyik lány visszakérdezett, hogy ennél hová akarok olcsóbbat, meg hogy ők tábori körülmények között nem fognak aludni... Úgyhogy utána már nem erőltettem a költséghatékonyabb megoldásokat.)



máj. 13. 20:54
 11/94 anonim ***** válasza:
96%

A többi csaj ismeri egymást hogy ekkora az egyetértés? Nem lényeg igazából csak érdekel, hogyhogy nem akad ezen fenn senki.

Az ajándék ékszer 120ért főleg túlzás.

máj. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 A kérdező kommentje:
Igen, egy szakon voltak az egyetem alatt, ott lettek jóban az unokatestvéremmel is, az egyik lány a tanúja lesz.
máj. 13. 21:15
 13/94 anonim ***** válasza:
88%
A nyomorgó Magyarország... Tudod ki költene ennyit lánybúcsúra. Állják ők a költségeket, ha ekkora hűhót akarnak csapni neki, de ne várják el mástól, hogy beszállnak a költségekbe.
máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
92%
Ha lenne pénzem sem költenék ilyen puccos, nagyzolási hóbortra. Teljesen kizárt. Játtszák csak az eszüket ha akarják, én tuti kimaradnék belőle és nem érdekelne ki mit mond.
máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 anonim ***** válasza:
95%

A fellengzős barátnőknek meg lehet mondani,hogy neked ez nem fér bele, ha ezt nem értik meg/lenéznek, az az ő bizonyítvànyuk.

De normális világban normális emberek ezt abszolút meg fogják érteni.


Nem mennék a helyedben én sem, pontosan le is írod a teljesen érthető okokat, a menyasszony is meg fogja érteni, akkor is ha utólag mondod csak el neki,te miért nem voltál ott. Anyukád tök cuki! :) de mondd meg neki, hogy értelmesebb dolgokra is lehet költeni azt a pénzt, akkor amíg ezek bérelt hajón részegednek le vagyonokért, ti menjetek el anyuddal egy vacsira/moziba/anya-lánya programra ;)

máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/94 A kérdező kommentje:
Hát, anyukámban inkább az van, hogy nagybátyámék mit fognak ehhez szólni, meg milyen dolog ez, hogy arra nem megyek, de az esküvőn ott leszek, biztos tudni fogják, miért nem mentem.
máj. 13. 21:17
 17/94 Katona Dius ***** válasza:
93%
Írtad. hogy a menyasszony nem tud róla semmit. Ha én lennék a menyasszony, el nem várnék ekkora kiadást a többiektől, és kimondottan rosszul érezném magam, ha valaki, aki közel áll hozzám, azért nem jönne, mert nem tudja megengedni magának anyagilag. A kedves többi lánynak kéne felfogni, nem kell rázni a rongyot annyira. Vagy álljanak majd oda unokatesód elé, és mondjaák meg, azért nem tudtál menni, mert mindenáron veretni akarták az ablakon kifelé a pénzt.
máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező ne félj nemet mondani a lányoknak. Szerentem ha unokatestvéred megtudja miert nem mentél akkor megérti. Ha nem akkor ne bánd.

És ez a barátoddal szemben sem fer. Szerintem fontosabb lenne higy ti kettesben menjetek nyaralni minthogy ilyenndrága leanybucsúra költsd a spórolt pénzt.

Őszintén mondva ezt én dolgozó emberkent is soknak tartom nem, kell ehhez diáknak lenni. A 120 ezres ékszerbe csakis akkor adnék bele ha nászajándék lenne. Az úgy OK ha többen dobjuk össze.

máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 anonim ***** válasza:
95%

Hát, az általad leírt megnyilvánulások alapján elképzeltem ezt a lánybandát... én biztos, hogy nem mennék velük 4 napra Horvátországba, akkor se, ha ők fizetnének érte. Ha nagyon-nagyon kedvelném az unokatesómat, max. egy estét hajlandó lennék velük eltölteni - de azt se egy vagyonért.

Aki meg azt írja, "egy életen át bánni fogod, ha nem mész el" - hát ritka sz@r élet lehet az, aminek az unokatesó lánybúcsúja a célja és értelme. Szerintem inkább azt bánnád meg, ha ennyi pénzért elmennél. Borítékolom, hogy még csak jól sem éreznéd magad ilyen felvágós 3,14csákkal, és végig azon gondolkodnál, hogy miért nem a pároddal közös nyaralásra költötted ezt a halom pénzt.

máj. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim ***** válasza:
96%
Mekkora gyökér az a lánybanda már, komolyan... vagy azért, mert nem emlékszenek arra, hogy nekik sem volt egyetemistaként pénzük, vagy pedig azért, mert pontosan emlékeznek rá, és így akarják elérni, hogy te ne vegyél részt a lánybúcsún.
máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!