Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ahhoz, ha a 15 éves lányod együtt akarna aludni a barátjával, aki 19 éves?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy régóta ismeritek a fiút ti is. (3-4 éve)

Kb 5 hónapja jár a lányod a fiúval, és régebben is jártak már 1 évet.


Megengednéd?


2011. jan. 10. 20:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/99 anonim ***** válasza:
39%

Igen, a mai 15 éveseknek ez már meg van engedve, mert a kedves szüleik már így nevelik őket. Nem az ő hibájuk, hanem a jó édes anyjuké. Nekem nem jutott eszembe 15 évesen szexelni, a lányomnak sem, mert normális családban élünk normális körülmények között. Akármit mond akárki, 15 éves az még gyerek. Éretlen, komolytalan, felelőtlen, sőt, még testileg sem fejlődött ki teljesen. Kétlem, hogy akinek van gyereke, az úgy gondolja, hogy 15 évesen már nem gyerek és érett a szexre. Aki így gondolkodik, annak nem is szabadott volna gyereket vállalnia.

De persze, nem lepődöm meg már semmin, 14 évesen szex, tetkó, piercing, bulizás, alkohol... ez ma a normális. Csoda, hogy a 6 éves unokaöcsém még nem dug senkit.

2011. jan. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/99 anonim ***** válasza:
0%

Én nem szoktam hirdetni, hogy mit tanulok...Te el vagy tévedve kicsi szívem...Erre az oldalra még írni se sűrűn szoktam, szóval nekem ne osszad az eszedet. Csak egyszerűen felháborító, hogy hogy beszélsz és állítod a magadét, miközben sz.rt se tudsz a fejlődéslélektanról, a szexuálpszichológiát nem is említem.

És persze, hogy az emberek veszekednek az elméleteken, a pszichológia arról szól. Kettő állít valamit, a harmadik rácáfol. Ezzel se mondtál újat, hogy a tapasztalt szakemberek mit gondolnak ezen témában. Viszont: Álltam már szóba szakemberrel 4o éves tapasztalattal is a háta mögött minden témában, a szexualitásban is. És több referátumot írtam már a szexuális fejlődésről is. Szóval igen a HELIKOPTER Te vagy. A válaszomban fellelhető cím pedig valóban "eredményesség" kellene legyen, gondolom Te még életedben nem írtál el sehol semmit:D

Na de vita lezárva részemről. Sajnálom a majdani gyermekeidet mindenféle pszichológiailag releváns kérdés szempontjából...

2011. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/99 anonim ***** válasza:
50%

"15 éves az még gyerek. Éretlen, komolytalan, felelőtlen, sőt, még testileg sem fejlődött ki teljesen."


Lehet, hogy TE ilyen voltál, de ez nem jelenti azt, hogy mindenki más is.

Komoly voltam, ha a helyzet megkívánta. Ma is komoly vagyok, ha a helyzet megkívánja. De alapvetően szeretek vidám lenni. Az, hogy valaki komoly, nem jelenti azt, hogy jó.

A felelősséget vállalom a tetteimért, ha azokat önként választottam. (Amit megígértem, azt betartom, de amit rámsóznak, azt nem biztos.)

Régóta ilyen vagyok. Legalább 12 éves korom óta. Csak azért, mert valaki fiatal, nem biztos, hogy buta. A 18-as korhatárt mi magunk határoztuk meg. Lehet, hogy tévedtünk. Lehet, hogy minden egyes embernek külön kellene mérni az érettségét.

És a testileg nem fejlődött ki teljesen... egy 15 éves? Vannak későn érő típusok, de 15 évesen nem mondanám azt, hogy valaki még nem fejlett.

2011. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/99 anonim ***** válasza:
67%
Jaj, ne akarj már felidegesíteni... nem magamról beszéltem, hanem azokról, akikkel találkozom, akiket látok. És nem volt még szerencsém olyan 15 éveshez, akinek 3 év alatt ne változott volna a külseje és a gondolkodása. 21 éves koráig a test fejlődésben van, és ez alól senki nem kivétel. Azt meg ne akard nekem megmagyarázni, hogy egy 15 éves éretten és komolyan gondolkodik. Semmit nem tapasztalt még az életből, nem tudja, milyenek az emberek, nem tudja, mi az a felelősség, mivel még el van tartva.
2011. jan. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/99 anonim ***** válasza:
48%
Te is tévedésben vagy, mert a felelősség nem azt jelenti, hogy te fizeted be a számláidat.
2011. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/99 anonim ***** válasza:
És mit értessz tapasztalat alatt? Komolyan érdekel. Mert valaki 15 éves korára is láthatott már egy-két dolgot, amit más talán soha nem fog.
2011. jan. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/99 anonim ***** válasza:
84%
Ó persze persze! :) Hiába kampányoltok, a 15 évesek fejlődésben vannak és kész...
2011. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/99 anonim ***** válasza:
70%

Mondok én neked jót: én meg marha sok pl 25 évest ismerek, akik 30 évesen tök máshogyan néztek ki, és másképp is gondolkodtak bizonyos dolgokról.

A felelősség meg ebben a témában(nemi élet) arról szól, hogy legyen annyi esze a delikvensnek, hogy gondoskodik a fogamzásgátlásról. A felelősségnek is vannak fokozatai, nem ugyanaz a felelősségtudat kell pl ahoz hogy egyedül menjen a gyerek az iskolába, meg nem ugyanaz a nemi élet megkezdéséhez, és nem ugyanaz mondjuk a gyerekvállaláshoz. Azért ne hasonlítsuk már össze ezeket. Egy 15 évesben már van annyi felelősség szerintem hogy naponta bevegyen egy szem tablettát...

2011. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/99 anonim ***** válasza:
71%
Miért magyarázat az, hogy egy tizenöt éves még változik, és 3-4 én múlva máshogy fog gondolkodni, arra, hogy ne szexeljen? 23 éves vagyok, 20 évesen is máshogy gondolkodtam sok mindenről, és valószínű, hogy megint máshogy fogok gondolkodni 30 évesen, 40 évesen, vagy 80 évesen. Ja, és volt nemi életem 15 évesen, de arra volt eszem, hogy bevegyem a fogamzásgátlót. Miért gondolja bárki, hogy mindenki, aki egy bizonyos korú, az egyforma? Két húsz éves, vagy két harminc éves sem egyforma, hiszen nem ugyan az az ember, akkor két 15 éves miért lenne ugyan olyan? A szülőnek kell ismernie a saját gyerekét, ez alapján tudja eldönteni, hogy mit enged meg neki. Egy 15 évesnek pedig általában már van jövőképe, vannak tervei, maximum tapasztalatlan még az élet dolgaiban, ezért kell(ene) a jó kapcsolat a szülőkkel, akiknek már nagyobb rálátásuk van a dolgokra, hogy felhívják a gyerekük figyelmét arra, ha valamit nem jól gondolnak, ha valamiben tévednek.
2011. jan. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!