Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ahhoz, ha a 15 éves lányod együtt akarna aludni a barátjával, aki 19 éves?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy régóta ismeritek a fiút ti is. (3-4 éve)

Kb 5 hónapja jár a lányod a fiúval, és régebben is jártak már 1 évet.


Megengednéd?


2011. jan. 10. 20:05
 71/99 anonim ***** válasza:
49%

Nem kéne lebutyutázni... na mindegy.

Mellesleg reagáltam egy másik válaszra, miszerint ez teljesen abnormális, stb...idéztem.... nem tudom, hogy jönnek ide a járványok, az orvostudomány fejlődik, nyilván abban a korban is próbálták gyógyítani magukat a megfelelő módszerekkel, akkor sem gondolnám, hogy sokkal korábban meghaltak volna (ha már a csecsemőkort túlélték).

"Másrészt az érettség és a felelősségtudat nem korfüggő. Van olyan 15 éves, aki szexelhet, mert normális érett személy, van, akit még 25 éves korában is tiltanék, mert teljesen ütődött."

Amúgy TELJESEN EGYETÉRTEK veled.

2011. jan. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/99 anonim ***** válasza:
36%
Olyan nincs 15 évesen! szó se róla...
2011. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/99 anonim ***** válasza:
56%
Jajj ne gyertek már azzal, hogy egy 15 éves ÉRETT személy...amúgy elgondolkodnék ha szülő lennék, hogy egy í5 éves kislánynak hogy van a háta mögött egy év kapcsolat és hogy miért van 19 éves barátja...aztán azon is elgondolkodnék, hogy az a 19 éves fiu sem normális ha 15 éves lányt kapott maga mellé. röviden.
2011. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/99 anonim ***** válasza:
74%

Azért az ide irogató erkölcs csőszöktől megkérdezném hogy mégis hogy szándékozzák majd kinevelni a gyerekükből a szexuális késztetéseket? (" majd úgy nevelem hogy ne akarjon 14 évesen szexelni")

Csináljátok csak, beszéljétek tele a gyerek fejét azzal hogy a szex rossz, nem neki való, tiltsátok csak, és b*sszátok el a gyereketek pszichoszexuális fejlődését egy életre. Én meg EHEZ gratulálok nektek.

"majd ha nektek lesz gyereketek..." Apám, neked már gyereked is van?? Szerencsétlen...Szerintem még most ásd bele magad a fejlődéslélektanba, olvass el pár értelmes nevelési szakkönyvet (ajánlom pl Thomas Gordon pet módszerét) mielőtt tényleg lelki nyomorultat csinálsz a gyerekedből. Bár látom, hogy mindenki hülye szerinted, csak te vagy helikopter...


Csak hogy egy példával szolgáljak (a sok közül), hogy hova vezet az álltalad preferált, szexellenes, tiltásokon alapuló nevelés:

13 éves lányt anyja erősen tiltotta a "fiúzástól", persze a hormonok működtek, anyuci háta mögött volt is barátja a lánynak, és meg is történt a dolog, amit ugy gondolta, felesleges az anyja orrára kötni, mert úgyis csak veszekedés, tiltás lesz belőle. Ebből kifolyólag természetesen az immár nemi életet élő lány nem szedett fogamzásgátlót (hisz miből vette volna meg?) Be is ütött a baj, a lány terhes lett, persze anyukának nem merte elmondani, valószínűleg hülyére verte volna szerencsétlent, így a lány 14 évesen anya lett. Illetve nem ő, inkább a nagymama, mivel ő nevelte fel a gyereket.


Úgyhogy jól jegyezz meg pár dolgot:

1. a gyereket NEMTUDOD úgy nevelni hogy ne akarjon szexelni, mert ez a hormonoktól függ. Bele tudsz nevelni félelmet a szexel kapcsolatban, de valóban ezt akarod?

2. a gyereknek nincs szüksége a te engedélyedre ahoz hogy nemi életet éljen. A fiatalok nagyon leleményesek, hidd el megoldja nemcsak hogy a szexről ne tudjál, de még arról se hogy pasija van.

3. jobb ha olyan kapcsolatot tartasz fent a gyerekeddel hogy tudjál arról, ha elkezdte a nemi életet, ugyanis a TE felelősséged a megfelelő fogamzásgátlásról a gyereket felvilágosítani, és gondoskodni róla!!!


És annyit még hozzáfűznék hogy az ember 14 éves koráIG gyerekkorú, onnantól kezdve FIATALKORÚNAK számít, tehát nem GYEREK. ILLETVE: a GYEREKkor a PUBERTÁS beindulásával lezárul, és innentől SERDÜLŐNEK vagy TINÉDZSERNEK hívjuk a fiatalt. Lehet anyukám hogy te 15 évesen még marhára gyerek voltál, kár érted, mert még most is az vagy...


23/L

2011. jan. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/99 anonim válasza:
59%

15 éves vagyok a barátom 22. Nekünk megengedték. Szerintem semmi nincs ebben, ha szexelni akarnak azt megteszik akármikor, nem kell ahhoz együtt aludni.

Nálunk persze voltak szabályok, feltételek. Nem mehet a tanulás rovására, hétközben nem alhat itt, ilyesmi. Szerintem mindent meg lehet beszélni :)

2011. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/99 anonim ***** válasza:
73%
22:54 Nálad a pont!
2011. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/99 anonim ***** válasza:
37%

23/L

Gondolom te is agyba-főbe dugtál 23 évesen, azért kampányolsz. Te meg azt ne próbáld már meg bemagyarázni, hogy normális 14-15 éves kislányoknak férfiakkal szexelni... Az agyam eldobom. Egyébként meg igenis nevelés kérdése, engem 15 évesen rohadtul nem érdekelt a szex. Érdekeltek a fiúk, csókolóztam velük, de eszem ágában nem volt lefeküdni senkivel, és szerintem inkább ez a normális, nem pedig az, hogy pasikkal henteregnek a kis szukák...

2011. jan. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/99 anonim ***** válasza:
61%

23:02

Ahoz képest hogy milyen erkölcsösnek mondod magad, olyan alpári stílusban beszélsz, hogy a nyolckerben megirigyelnének a szép szókincsedért (vagy netán ott szedted magadra?) Inkább szexeljen a lányom, minthogy ilyen büdös paraszt legyen belőle, mint te vagy:)

Mostmár ott tartunk hogy egyenesen KISlányok a 15, sőt, már a 16 évesek is?:) Rajtad csak mosolyogni lehet.

A nemi életemhez meg neked semmi közöd.

2011. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/99 anonim ***** válasza:
59%

Azért én szeretném megemlíteni, hogy az együtt alvás nem feltétlen jelent szexet. (1 év járás után jelenthet persze.)

Én is aludtam a barátommal 16 évesen, de az első fél évben semmi nem történt, nekem ez megalapozta a bizalmat, mert tudniillik egy kapcsolatban (legyen ez bármilyen kapcsolat) vannak fokozatok, nekem pl. ez is hozzátartozott. (Megismerkedés, találkozgatás, első csók, bemutatjuk egymást a szülőknek, idővel együtt alvás, majd szex, és ezek jobb esetben nem történnek 1-2 hét alatt.)


Arról, hogy 15 évesen ne szexeljen valaki... Lehet mondani, hogy gyerek, de ez rengeteg dologtól függ. Én pl. mindig érettebb voltam a koromnál, sok dolgon átmentem, stb., sosem volt velem egykorú barátom, mindig pár évvel idősebb volt.

Tudjátok az is kell, hogy valaki tudjon a szüleivel beszélni a szexről, akik itt adják a szemellenzős strucc-effektet, ők ténylegesen csak homokba dugják a fejüket. Egy átlagos lány már 11-12 évesen menstruál, ergo a hormonális fejlődés jelen van már - persze ez nem jelenti azt, hogy 12 évesen szexelni kell, mert az tényleg durva... De valamikor akkor kell elkezdeni a komolyabb társalgásokat.

Attól, hogy nem beszéltek erről a gyerekkel, tiltjátok, csak magatok ellen fordítjátok őket. Az, hogy hogyan viszonyulsz a gyerekedhez, az ő fejlődéséhez és kérdéseidet, részben a magadhoz való viszonyodat is jelzi, szóval óvatosan... Ha beszélsz vele arról, hogy mit szeretne, lehet rájön, hogy mégsem akarja, vagy esetlegesen tudtok kompromisszumot kötni, ami neked is, és neki is megnyugtató.

De mindenki azt csinál, amit akar, csak utána ne fogja senki a fejét, hogy "Jajj, hol rontottam el?!"...


Bocs, hogy hosszú lett. :)

2011. jan. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/99 anonim ***** válasza:
45%

22:54

Ahhoz képest, hogy pont nekem mondod, hogy mit lapozzak át, amikor én szerintem 1oo x több pszichológia könyvet átolvastam, átlapoztam, megtanultam kívülről-belülről mint Te. Lévén pszichológushallgató...

1.-ha a gyermekeidbe normális értékrendet nevelsz akkor megtudja különböztetni a helyest a helytelentől ergo nem kezd 15 évesen egy 19 éves sráccal

2.-"majd úgy nevelem hogy ne akarjon 14 évesen szexelni" mondat nem egyenlő azzal , hogy azt neveled bele a gyermekbe, hogy a szex rossz. Én 14 évesen a szexuálitást még köszönő viszonyból sem ismertem és uram láss csodát NORMÁLIS lettem, nem lettem prűd, és nyíltan beszélek bárkinek bármikor a szexualitásról, hiszen az az egyik legtermészetesebb dolog a világban. SZÓVAL: az, hogy HELYES értékrenddel neveled a gyermekedet nem jelenti azt (ahogy te is mondod) hogy a "hormonokat kineveled" belőle, de ha ügyesen csinálod, akkor gyermeked is úgy fogja csinálni ahogy azt kell. TEHÁT ha Te most az óvodás gyermekedet és a tizenegynéhány éves gyermeket úgy neveled, hogy a szex hű de jó dolog és bátran bárki bármikor, akkor megnézheted majd a lányodat 14 évesen, kb ez lesz az eredmény.

3. MÁS: senki ne mondja hogy egy 15 éves lány érett, mert olyan nincs...egy 15 éves még javában fejlődik értelmileg és érzelmileg is. És nem egészen biztos, hogy készen áll egy olyan kapcsolatra amiben már szexualitás is van.

A d.gásra lehet készen áll testileg de érzelmileg egy szeretkezésre egyáltalán nem.

4."a gyereknek nincs szüksége a te engedélyedre ahoz hogy nemi életet éljen. " olvasd el a második pontot!

5.nyilván abban igazad van, hogy a szülő feladata a fogamzásgátlást biztosítani, de ezek a dolgok nyilván másképp értelmeződnek ha újraolvasod az 1,2,3,4 pontokat.


Aztán 23 évesen eléggé beképzelt is vagy. Azt hiszed Te aztán nagyot mondtál most ide. Van egy kialakított sarkított képed a világról és jöttél világot váltani. Hát tudod sajnos egy fecske nem fecske...főleg ha szűk a látóköre.


Aztán azoknak az embereknek akik olyan korlátoltak mint a lépcsőház nincs amit magyarázni a fejlődési szakaszokat, mert lényegtelen, a pszichológiát ezek az emberek csak olyan szemszögből fogják fel ahogyan azt ők értelmezik.

Thomas Gordon P.E.T. je meg a szülői engedelmességről kicsit erőltetett.

Ha érdekel szexualitás témakör a pszichológiából mégis. Van pár szexuálpszichológia tankönyvem. Ezen kívül ellátlak más fejlődéslélektani könyvekkel is ha a téma szakértője szeretnél lenni.


De míg nem vagy az addig a saját házas tájékán sepregess!!!

2011. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!