Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/155 anonim ***** válasza:
59%
Az a "szerencsétlen férj" segítsen be, vegye ki a részét, mindjárt nem fogja olyan mellőzve érezni magát!
2011. febr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/155 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező, akkor ez a kérdés lezárható. Te nem hiszel benne, most már tudjuk. Fölösleges vitának itt nincs helye. Ezt mindenki maga dönti el. Én 20 éve élek házasságban, van két gyerek, megvan minden ami csak kellhet a jó házassághoz, szeretet, rengeteg közös program, anyagi biztonság, egymás tisztelése, meg még sorolhatnám. De mint mondtam, mindenki maga dönt.
2011. febr. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/155 A kérdező kommentje:

Nem lenne rossz dolog a házasság, csak annyira megtépázott értelmezése van ennek a mai világban, hogy sokan felteszik a fenti papír nélküli kérdést...


Én is így látom!

Mostanában elég sok ismerős összeházasodott!Annak a fele el is vált 1 éven beül,aki nem az meg marhára nem érzi jól magát!Panaszkodnak hogy ez nem jó az nem jó.

De azért a nagy felhajtás megvolt,amitől nekem konkrétan hányingerem volt!

2011. febr. 8. 23:25
 14/155 anonim ***** válasza:
82%
Azt hiszem,kezdek falramászni ettől a "papír" szövegtől, pedig nem vagyok az az esküvőről ábrándozgató tipikus nő. Ugyanakkor számomra sok évig, gyerek(ek)kel csak együtt élni a felelőtlenség egy formája, és ha a pasi tudja,hogy a barátnője szeretne esküvőt, és 8, 10 évig képes váratni, akkor szemétség is. (Más, ha a nő sem akar házasságot.) Ha az a nő számára az igazi, nem tudok értelmes indokot elképzelni, amiért nem akarja elvenni. Én gyereket olyannal nem vállalnék, aki kiskaput akar tartogatni magának.
2011. febr. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/155 anonim ***** válasza:
37%

Egy példa még....

Itt egy tipikus példája annak, hogy a házasság meglétének kipipálása és a külsőségek a fontosak. Vajon aki ilyen hülyeséget kérdez, az miért teszi, és mért nem a párjával foglalkozik inkább? http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

2011. febr. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/155 A kérdező kommentje:

szeretet, rengeteg közös program, anyagi biztonság, egymás tisztelése, meg még sorolhatnám.


Ez mind szép és jó,de szerinted mindenkinek megvan az anyagi biztonság?Mert lehet hogy ma 300ezret keresek,de lehet hogy holnapután már csak az 50ezer ft-os munanélkülit kapom!Aztán utánna mi lesz a jó anyagi biztonságoddal?Kitartanál a férjed mellett egy vájogházban is?

2011. febr. 8. 23:29
 17/155 A kérdező kommentje:

A papírra vissza térve!

Miért gondolja azt mindenki hogy minden nő csak úgy akar gyereket hogy összeházasodnak?

Én a legboldogabb embereket a környezetemben azokat látom ahol van gyerek,de nincs házasság.

Én boldogabbnak látom őket,mint egy "sima" házaspárt!

2011. febr. 8. 23:33
 18/155 anonim ***** válasza:
84%

Ehh

ne felejtsük el azért a média manipulatív hatását se! Legfőképpen a sorozatokat és a filmeket. Mit lát egy 4 éves gyerek a tv-ben? Azt, hogy mindenki arról beszél, hogy a házasság egy börtön, meg ilyen szörnyű meg olyan szörnyű..

Ez olyan probléma, amit nem lehet elhanyagolni, elfelejteni. Ha valamit egészen gyermekkorunk óta látunk, hallunk, akkor a gyermeki hiszékenység után is bennünk maradnak ezek a képek, ezek az érzések. Még ha tudatosan tudjuk is, hogy azok "csak sorozatok".

Egyrészt ezért ódzkodik sok ember a házasságtól alapvetően. Persze egy részük megházasodik (hisz a filmekben is mindenki házas:)


A házasság egy gyönyörű és szent dolog. Nagyon szomorú, ha ezt egyesek "egy darab papírként" fogják fel. Nagyon szomorú.

A házasság egy eskü arról, hogy örökké együtt akar maradni két ember.

A legcsodálatosabb, hogy a 21. századra még szebb, még bensőségesebb egy házastársi viszony mint mondjuk 200 évvel:)


A házasság nem egy darab papír. A házasság ígéret, eskü, hit, bizalom.

2011. febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/155 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező kicsit félreérti a dolgot.

Egy kapcsolat nem a "hülye papír" miatt megy tönkre.

Hanem mert tönkre megy... papír nélkül is tönkre menne hidd el.

2011. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/155 A kérdező kommentje:

Egy példa még....

Itt egy tipikus példája annak, hogy a házasság meglétének kipipálása és a külsőségek a fontosak. Vajon aki ilyen hülyeséget kérdez, az miért teszi, és mért nem a párjával foglalkozik inkább? http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..



Pontossan erről beszélek!

Ki nem szarja le hogy milyen színű?Nem az a lényeg!

Miattam lehetne tescos nylon táskában is becsomagolva!

Persze az ilyenek általában pár éven belül úgy is elválnak!

2011. febr. 8. 23:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!