Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/155 anonim ***** válasza:
85%

23:50

Na és mi van azokkal a párokkal, akik nem váltak el? Vagy azokkal, akik nem házasodtak össze, mégis szakítottak?

Talán picit egyoldalúan nézed az ügyet!

2011. febr. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/155 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem a boldogsagnak semmi koze nincs a hazassaghoz. Valaki egyedul vagy parkapcsolatban is lehet boldog, de azzal nem ertek egyet, hogy a hazassag egy papir. Ez a szoveg nem tudom, hogy honnan jott. OK, nem hiszel a hazassagban, de leszolni nem kellene.
2011. febr. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/155 anonim ***** válasza:
30%

Sziasztok!


Sokan itt azt hangoztatják, hogy a házasság nem csak egy papír, hanem "erkölcsi kötelesség". :D:D Na itt kezdődnek a bajok. Ha kötelesség, akkor már! nem szabad akaratból történik. Én tudom! hogy a párom mellettem van és mellettem is fog maradni jóban és akár rosszban is. Ezt érezni kell! :)

Sok nő azonban csak azzal érzi magát "bebiztosítva", ha megvan a házasság. Mintha akkor kevesebb esélye lenne, hogy elhagyják.

Könyörgöm....azt mondjátok "holtomiglan-holtodiglan", akkor nem tök mindegy, hogy most vagy pedig három év múlva lesz esküvő? Hiszen nem határozott időre tervezünk. Ha esetleg nem is lenne esküvő, akkor is biztosak a felek abban, hogy úgysem hagyják el a másikat. :)

Mellesleg a sok "boldog együtt élő házaspár" fele kamu! Kifele (mivel ugye kötelesség, meg amúgy is DRÁGA! a válás)azt mutatják mennyire boldogok, együtt maradnak, közben vagy az egyik fél, rosszabb esetben mindkettő szenved mint a kutya! Na az ilyet csak lesajnálni tudom. Ez van.

Mellesleg mi most várjuk a pici Babót, és tökéletesen boldogok vagyunk mindketten. Lesz majd esküvő is, de lehet, hogy csak két-három év múlva. Attól függ, mikor rendeződik az anyagi helyzet a szülés után.

Azt is szeretem, mikor meghatározzák, hogy felelőtlenség gyereket vállalni házasságon kívül, mert a család.... :)

Szerintem ennél jóval nagyobb felelőtlenség, amit egyik ismerősöm csinált. Érkezőben volt a Picikéjük, és Ő ugye, semmiképp nem akart esküvő nélkül szülni. Természetesen egy sima kis esküvő nem volt elég, ergo hitelt! kellett felvenniük a lakásukra. Mi lett a vége? Baba megérkezett, ismerősök meg képtelenek voltak az anyagiakat fedezni,így hát a bank elárverezte a lakást, Ők pedig albérletbe kényszerültek. Csodálatos! Na Mi ilyen böszmeséget nem fogunk csinálni. Inkább várunk még..., a Picurunknak mindene meglesz, és Mi még ennél is boldogabbak leszünk, hiszen nem siettet senki az esküvővel, van rá még kb. 50-60 évünk, hogy élvezzük a házasságot! ;)

Remélem értitek mit akartam leírni, nem a házasság teszi boldoggá az embert szerintem. Az, hogy egy férfi vagy nő esetleg várni akar x időt, nem jelent kibúvót. Annak aki úgy véli mégis azt jelenti, annak el kéne gondolkodnia a "holtomiglan-holtodiglan" szentségéről, és arról, miért is siet annyira. :)


szép Napot!


30/N

2011. febr. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/155 anonim ***** válasza:
91%

06:34: nem gondolom, hogy a hazassag kotelesseg, hisz megvalaszthatja mindenki, hogy akarja-e vagy sem es ha igen, mikor es hogyan, de egy dolgot nem ertek az olyan emberekben, akik azt hangoztatjak, hogy a hazassag egy papir, utana meg epp, hogy ok is meghazasodnak.


Ezt irtad:


"Lesz majd esküvő is, de lehet, hogy csak két-három év múlva."


Szerinted nincs ellentmondasban ez a mondandod maradek reszevel? Mert nekem ez inkabb ugy hangzik, hogy neked fontos a hazassag, ha nem is egetoen fontos es boldog vagy nelkule, de bizony te is szeretnel hazas lenni, csak eddig ez nem jott ossze. Kulonben nem akarnal eskuvot kesobb, nem? En meg olyan emberrel nem nagyon talalkoztam a mai vilagban, aki meglepodne azon, hogy sok par egyutt el hazassag elott. Max. az a meglepo sokaknak, ha mondjuk vki hazassag nelkul kb. 20 evig ugyanazzal el. Szoval nem is ertem, hogy mirol szol a kerdes. Inkabb az a furcsa, ha valaki nem el egyutt. En pl. egyutt eles nelkul, szuzen mentem ferjhez es mondtak nekem a naszejszaka elott az eskuvon, hogy ez mar ugyis megtortent sokszor. Hat nem! Szoval nem a "papir nelkuli" egyutteles a ritka, sot az a standard es az a szomoru, hogy az en fajtam idiotanak van ezert elkonyvelve...ez is megerne egy topikot, ha mar itt tartunk. Minden ketiranyu.

2011. febr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/155 anonim ***** válasza:
88%

Erre válaszoljon az,aki úgy gondolja hogy nem jelent semmit a papír!


Ha a papír semmit nem jelent,akkor miért nem képesek mégis papírt kötni?Hisz semmit sem jelent.Tehát akkor számára nincs tétje.Akkor meg?Miért nem lehet megkötni?


Én már ebbe a témába belefáradtam.Mindig is 2tábor lesz.


a) a házasságpártiak

b) akik ellenzik a házasságot


Ez egy örök kérdés,kinek melyik a kényelmesebb,kár ezen vitatkozni.Akinek nem fontos a házasság,annak nem fontos,de akkor ne szekálja azokat akiknek meg fontos a mai világban.Ugyan ez vissza is.

2011. febr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/155 anonim ***** válasza:
86%
De ez most ugyanaz, mintha én az kérdezném, hogy miért hiszed kedves kérdező, hogy csak papír nélkül lehet boldognak lenni! Jól írták, a boldogság nem a házasságon múlik! De van aki így szereti, van aki úgy. Ahogy a túrós csuszát is. Van aki sósan, van aki édesen. Általánosítani nem kell és nem is szabad. Azt meg egyenesen butasgának tartom, hogy akik nem házasodnak nem szakítanak. Dehogy is nem. Kb. ugyanakkora az arány, csak mivel ott nincs válóper, nem volt esküvő, nem kap akkora "visszhangot"! Ennyi! Nekem kb. ugyanannyi nem házas ismerősöm megy szét, mint házas! És aki megházasodik annak nem feltétlenül egy papírt jelent. Neked igen, mert nem akarsz! Szóval a boldogság szerintem még véletlenül sem a papírnélküliségen, vagy éppen a papír meglétén múlik!
2011. febr. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/155 anonim ***** válasza:
29%
Azért én még egy valamit hozzátennék: a tartósan együttélők gyakorlatilag házasságban élnek. Csak nincs hivatalossá téve a házasság. ennyi :)
2011. febr. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/155 anonim ***** válasza:
20%

tegnap 23:36


Sajnos nem a tv-ben látja az ember a tönkrement házasságokat, és a benne sínylődő embereket, hanem a valóságban. Én is olyan családban nőttem fel, ahol a házasság romokban hevert, de pontosan amiatt a bizonyos "vagyonközösség" miatt nem tudtak elválni szüleim. A folyamatos veszekedésbe, üvöltözésbe, verekedésbe belenyomorodtam lelkileg. Amióta az eszemet tudom, azt kívántam, bárcsak elválnának szüleim. De nem tudtak. És sajnos a környezetemben is ezt látom... És igen, sokszor mutatják a külvilágnak a "mintacsaládot" közben meg csalják egymást fűvel fával. Erre is nem egy példát láttam.

Hát ez az a bizonyos szent házasság? Mert bizony a VALÓSÁGBAN a házasságok minimum 50%-a erről szól. Aki ezt a tényt egyszerűen a szőnyeg alá söpri, és szentül hisz abban hogy "mi örökké együtt leszünk, ez biztos", az álomvilágban él. Persze, adja az isten hogy úgy legyen, de az esély mindig ott van, hogy félresiklanak a dolgok.

Jelenleg a vőlegényemmel élek. És lehet hogy nem éppen a legfelemelőbb dolog azon gondolkozni, hogy a váláskor hogy fog lezajlani a vagyonmegosztás, de tudjátok, nem romantikus filmben élünk. Én szüleim is halálosan boldogok voltak a házasság előtt 4 évig, meg utána is még vagy kettőig. És mégis ez lett a vége... Sose lehet tudni. Szerintem az is a felelős gondolkodáshoz tartozik, ha a leendő gyereked, és persze saját magad anyagi, és lelki biztonságát biztosítani szeretnéd, bármi is történjen.

És egyet értek az egyik előző hozzászólóval: nagyon érdekes, hogy valamiért inkább a nők hajlamosak törtetni a házasság felé. Sokan így akarják bebiztosítani magukat, és sírással, hisztivel, szakítással fenyegetőzéssel szinte "kierőszakolják" a párjuktól az eljegyzést, esküvőt, mondhatni, mindenféle eszközzel "rádumálják" a férfit. Tényleg, milyen magasztos... Hánynom kell.

2011. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/155 anonim ***** válasza:
20%
Egyébként pont nemrég voltam egy esküvőn, ahol az egész násznép arról beszélt sugdolózva, hogy hogyan szerette el a menyasszony a vőlegényt a volt feleségétől...Az is nagyon magasztos volt...
2011. febr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/155 anonim ***** válasza:
66%

Nem olvastam végig a kommenteket.


17 évesen menten férjhez, -szülői engedéllyel- mert olyan szerelmesek voltunk, hogy minket senki nem állíthatott volna meg.Azóta eltelt 16 év, és még mindig annyira szeretjük egymást, mint annak idején, a fiunk is már 15 éves.Én igen is büszkén mondom, hogy Ő a férjem, nem kell hebegni-habogni, meg az, hogy "élettársam", olyan ronda szó, hogy csak na.Szerintem akinek nem kell a papír, az még nem is kötelezte el magát, még bizonytalan, és ezért fél az esküvőtől.

2011. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!