Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt sok ember...

Miért hiszi azt sok ember hogy ha megházasodik az egyenlő a boldogsággal? Papír nélkül nem lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:52
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/155 anonim ***** válasza:
66%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:14


minden a választáson múlik. az emberek többsége nem tud, vagy nem tud jól, felelősen választani.

nem a legnagyobb szerelem idején kell összeházasodni. ha az érzelmek csillapodtával is működik a dolog, amikor már nem naponta/kétnaponta szexel a pár, akkor később is fog.

mi jól döntöttünk a férjemmel. rajongunk egymásért, és nem a lila ködös szerelmi rajongással. sokkal erősebb szeretet IS összeköt minket, nem csak a szerelem. azonosak az értékrendjeink, a céljaink, a szemléletünk, a házasságról, hűségről, nehézségekről a szemléletünk, hozzáállásunk. Azonos szeretet-nyelvet beszélünk.


nevetségesnek tartom, hogy azt hiszitek, hogy nincsenek jól működő házasságok, és ha valaki mégis elmondja, hogy vannak, azt meg lepontozzátok. Saját félelmeitektől és kételyeitektől vezérelve. Önmagatokban kéne vizsgálódni.

Minden házasság a két ember akaratán múlik. Tehát a te házasságod rajtad áll elsősorban, és azon, hogy TE kit választottál magadnak!

2011. febr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/155 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen nem vagyok házasság ellenes,de nem is ragaszkodom hozzá!

Azt viszont egyenesen rühellem,mikor valaki csak divatból házasodik vagy mert hogy néz már ki,ha nem vagyunk házasok!Az esküvőn meg ESKÜSZNEK,hogy jóban-rosszban együtt maradnak.De érdekes mód rengeteg a válás manapság.A mai világban nem érzik ennek a súlyát és csak kimondják.amit a nép hallani akar,de a többségük nem veszi elég komolyan.Régen kinézték azt aki nem házasodott meg és azt is aki elvált!Ma már ennek semmi következménye nincs.Ez kb olyan,mint hogy ma már nem bűn házasság előtt elveszíteni a szüzességet és összeköltözni.Bár vissza lehetne ezeket állítani.Amúgy is sok a tizenéves nem szűz lányok és a kismamák.

Szóval amíg házasság után éveken belül elválnak,nekem senki se akarja megmondani,hogy akkor a papír ér valamit.És tényleg tisztelet a kivételnek,amiből sajna ma már kevés van.

2011. febr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/155 anonim ***** válasza:
58%

"Ha a papír semmit nem jelent,akkor miért nem képesek mégis papírt kötni?Hisz semmit sem jelent.Tehát akkor számára nincs tétje.Akkor meg?Miért nem lehet megkötni?"


Mert valamit NEM tenni is egy állásfoglalás. Ellenzik. Nem azt mondják, hogy a papír mindegy, hanem hogy felesleges.


"Szerintem akinek nem kell a papír, az még nem is kötelezte el magát, még bizonytalan, és ezért fél az esküvőtől."


Mondogathatod ezt magadnak. Csakhogy attól nem lesz így. NEKED az az elköteleződés jele, hogy megházasodsz. Van, aki képes az elköteleződésre, teljes bizonyossággal, papír nélkül is. Ezt kell a házasságpárti tábornak megértenie. Én eleve el vagyok köteleződve egy kapcsolatban, NEM KELL hozzá semmi. És egy becsületes ember vagyok, a szavam ugyanannyit ér a nappalimban, mint egy templomban.


Ugye ebből lejött, hogy ellene vagyok a házasságnak. DE. Mint mindennek, aminek ellene vagyok, A SAJÁT életemben teszem ezt.

Voltam koszorúslány két barátnőm esküvőjén is, és nem volt kényszer. Örültem a boldogságuknak, és soha nem néztem le senkit, aki házas. Csak azt nézem le, aki azt hiszi, hogy ezáltal többet ér, jobb ember. És sajnos sokan vannak, akik azt hiszik, az ő értékrendjük az abszolút, és aki nem e szerint él, az rossz.

23/L

2011. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/155 BlackSword ***** válasza:
89%

"Ez mind szép és jó,de szerinted mindenkinek megvan az anyagi biztonság?Mert lehet hogy ma 300ezret keresek,de lehet hogy holnapután már csak az 50ezer ft-os munanélkülit kapom!Aztán utánna mi lesz a jó anyagi biztonságoddal?Kitartanál a férjed mellett egy vájogházban is?"


Már ne is haragudj kérdező, de ebből is látszik, hogy közöd sincsen a témához... Mint fentebb írtam a hűség nem érzés, hanem döntés... És noha nem nekem szólt a feltevés, és konvertálnom kell, de IGEN... Kitartanék a feleségem mellett egy félonfortos kéthelyiséges vájogházban is... Mert valamiért kimondtam arra, hogy "...gazdagságban, szegénységben, egészségben, betegségben, amíg a halál el nem választ.." IGEN/AKAROM... Akkor úgy legyen, ámen!!! Mert köt az adott szó, amit az ember a másiknak mond... Gerinctelen féregnek tartanám magam, ha pusztán azért hagynám el a feleségemet/a családomat, mert nem élünk úgy, ahogy elterveztük... Mert nem jött össze valami...

2011. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/155 A kérdező kommentje:

Én megértem aki összeházasodik tegyék,ha boldogok!De én azt veszem észre a mai világban hogy a legtöbb ember elválik.

A szüleim is elváltak 30 év után,de a 30 évből kb 10 év volt jó a többi az mind kínszenvedés volt,nekem is és a testvéremnek is,látni a veszekedéseket ahogy nyúzzák egymást!Nem éltünk rosszul mert mindig megvolt minden,nem éheztünk,eljártuk nyaralni,de sajnos ez csak a látszat volt,amitől nekem hányingerem volt.Nem csak a friss házasok válnak,hanem a szüleim korosztályából is akiket ismerek rengetegen elváltak!Feladták teljessen önmagukat és most ott állnak 50x évessen egyedül úgy hogy valójában azt sem tudják hogy kik is ők!Sajnálom én így látom a körülöttem levő világot és azt veszem észre hogy nagyon kevés embernek sikerül megteremteni a harmoniát.Aki házas,ám legyen boldog de 1 vagy 2 év után ne válljanak el azért mert csak egy fellángolás volt.Kimerem jelenteni és ezt is látom magam körül hogy azok a párok akik nem házasottak össze,sokkal boldogabbak és kiegyensulyozottabbak,mert nem atták fel az álmaikat és megmaradhattak önmaguk,mert nem vett el egy alkoholista férjet,vagy egy boszorkányt.Sokan akik házasok nem értik ezt amiről beszélek.Külföldön erre már régen rájöttek és nagyon sokan alkalmazzák ezt hogy nem házasodnak össze.

Egyenlőre csak mi vagyunk ilyen maradiak és nézünk úgy erre a dologra hogy ez csak egy élettárs.Miért kell életársat mondani?Miért nem lehet azt mondani hogy a szerelmem,vagy a társam?

2011. febr. 9. 12:12
 46/155 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék és senkit nem akarok meggyőzni az igazamról,de én tényleg azt látom hogy a mai világban a mai fiataloknak nem egy müködő képes dolog.Azoknak akik még 20 év házasodta nekik lehet hogy még igen.

De én a házasságban mindig csak érdekeket fedezek fel legtöbb esetben.Lássuk a legjobb példát!

Nem váluk el mert el kell osztozni a vagyonon és akkor mi lesz?Ez a legjellemzöbb mondat ha válásra kerül a sor.Itt jön az hogy olyan szinten függök egy embertől és feladtam önmagam és egyedül már nem vagyok képes semmire!Szerintem ez egy hatalmas nagy zsákutca,amiből nagyon nehezzen lehet kivergődni ha válásra kerül a sor és mire létrjönne az ember idegileg kikészül.Kinek hiányzik ez?

2011. febr. 9. 12:20
 47/155 A kérdező kommentje:
Még egy valami az hogy én kimondom azt hogy amig a halál el nem választ,na itt van a hiba!Az ember változik és az érzései is.Miért is kellene egy olyan házaságban benne maradni valakinek aki lehet hogy 10 évig boldog volt,de a maradék 10 év az egy rémálom volt?Akkor már borul az hogy amig a halál el nem választ és akkor már semmit nem ér az a szó hogy házasság.Miért is kellene egy embernek végig szenvedni az életét egy olyan férj vagy olyan asszony mellett aki mellett egy roncs?Csak azért mert 15 éve azt mondtam hogy amig a halál el nem választ?Egyszer élünk és azt az életet boldogan szeretném élni,ha egyedül akkor egyedül,ha társal akkor társal!
2011. febr. 9. 12:27
 48/155 BlackSword ***** válasza:
91%

Nézd!!! Mindenre van példa... Te ezt láttad, és így ezekre jobban felfigyelsz... De én láttam olyat, hogy meg nem mondom neked hány éve élnek boldog házasságban, és a mai napig megvan az összhang, és egymás tisztelete, pedig lassan dédszülők...

Mag kell próbálni a legjobbat kihozni abból, ami van... Ezt ma nehéz, mivel az emberek ma Magxyarországon csak most kezdik észrevenni a lehetőségeket, és az érdekeiket... Majd, ha mindenki tisztában lesz mindennel, akkor ez abba is fog maradni...

De abban szerintem egyetértünk, hogy ez a látványos -költsünk rá mnél többet, habos-babos esküvő- undorító... Nekem nem jön be... Mondjuk sose követtem a trendet, mert mindig változik, és sose értettem azt, hogy kik azok (kinek képzelik magukat) akik megmondják, hogy mi a trend...

2011. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/155 anonim ***** válasza:
100%

miért másokból indulsz ki? ez a hibád. mások életét és azt, hogy az miként alakult ülteted át a saját félelmeidként. Lehet, h más egy alkoholistát választott és pokol az élete. És? te is azt választasz? lehet, h más felelőtlenül döntött, te is úgy fogsz? vagy az, h más ilyen volt, annak rögtön egyenes következménye, h nálad, nálam is igy lesz? nem hinném.

aki férjnek alkoholistát választott, az élettársnak is azt választotta volna, itt bukik a te elméleted. ugyanigy... miért gondolod, hogy mindenki feladja önmagát és az álmait, ha házasodik? és miből gondolod, hogy azok akik feladták, azok együttélés esetén nem adták volna fel?

nagyon egyoldalú és szűk az elgondolásod!

ismétlem magamat: nem a kapcsolat intézményétől függ két ember kapcsolata, hanem a két ember saját akaratától!

2011. febr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/155 A kérdező kommentje:

Volt egy hozzászoló már nem találom az írását,de ő ott azt írta hogy nem a papír miatt lesz valaki hűséges és ebben teljessen igaza van.Miért ne lehetnék papír nélkül hűséges?

Meg is lehet nézni,bizonyitott tény hogy minden 3. házasságban vagy a nő vagy a férfi félre kefél.Akkor miről is beszélünk?Ez a nagy házasság?Egy nagy álszent sz.ar az egész,mert 100 házasságból kb 20 működik rendessen!

2011. febr. 9. 12:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!