Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdjek el veszekedni vagy...

Kezdjek el veszekedni vagy hagyjam a dolgot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Férjem szülei tőlünk 400km-re laknak, lejöttünk egy hosszú hétvégére. Sógornőm csütörtökön elment a mi lakhelyünkre egy buliba, és megkért, hagy aludjon utána nálunk a pasijával, mert nem akarnak hajnalban hazautazni. Mondom jó, persze, érthető. Kicsit fura volt, mikor 2 utazótáskával meg egy kisebb táskával beszállt a kocsiba. Mondom egy napra minek ennyi cucc? Anyósom válasza: hideget mond holnapra, kellenek a vastag ruhák. Aztán másnap kérdezem, mikor jön haza. Anyósom: nem tudja, majd. Tegnap ismét kérdeztem, mert mi is már megyünk haza, és kellene a kulcsom. Majd megvár, és otthon odaadja. És egyébként is egész jövő héten ottmarad. Kezdem unni, hogy ennyire hülyérevesznek, nem ez az első eset. Nem az lett volna a normális, hogy megkérdezi, ottmaradhat-e egy hétre?
2011. aug. 7. 08:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ezeket kéne, a korábbi eseteknél meg is tettem, de én jöttem ki belőle rosszul, én lettem a szar. És most már nincs erőm veszekedni, ezért itt panaszkodok nektek és kezdek megnyugodni, hogy legalább mások szerint igazam van. A héten a sógorom volt nálunk egy hétig, mindennel el volt látva, mindennap az volt enni, amit ő akart, elvittük moziba, mindenhová, nem is panaszkodott. Hazaért, azóta fűnek-fának meséli, milyen szar volt nálunk, nem kapott enni, dolgoznia kellett, nem hagytuk aludni. Mikor elkezdtem mondani, hogy ez egyrészt nem igaz, másrészt nem volt kötelező jönni hozzánk, lecsesznek, hogy nem az én öcsém, ne szóljak rá.
2011. aug. 7. 09:15
 22/65 A kérdező kommentje:
Próbálnám felállítani a közös szabályokat, de csak a vita van belőle. Alapdolgok nem működnek nálunk, segíteni nem segít semmiben, nem dolgozik, otthon van egész nap. Most itt anyjáéknál mindent megcsinál, füvet nyír, fest, kapál, otthon még a virágokat sem locsolja meg.
2011. aug. 7. 09:17
 23/65 anonim ***** válasza:
96%
Na, így szoktak ragyogó, vidám nőkből megkeseredett, nulla önértékelésű senkiket csinálni. Én a helyedben nem szólnék többet a férjemnek a témáról. Hazaérkezéskor viszont kidobnám őket, mint a macskát sz@rni. Mikor a férjem elkezdene velem ugatni, rászólnék, te most befogod, majd ha elmentek, megbeszéljük hogyan tovább. Ne hagyd magad tönkretenni!!
2011. aug. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen, ezt már elérték, hogy már semmibe vesznek és úgy is érzem magam. Viszont nem tudom hányszor kell eljátszanom, hogy kidobom őket, és kiverem a balhét. Párszor már megtettem, de semmi foganatja.
2011. aug. 7. 09:23
 25/65 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, hogy csak ennyit írok, de az olvasottak alapján sajnálom, hogy ilyen férjet találtál, akihez ilyen család tartozik. Persze a nagyobb baj a férjed, hisz ha vele legalább tudnátok közösen élni úgy, hogy ne nyomjon el Téged, akkor nem lenne gond a családjával sem.. de így?! Kitartást és sok erőt az életed további részéhez! (..vagy talán inkább gyors szétválást, és egy kiegyensúlyozott boldog életet egy másik Férfi mellett, aki tisztel és megbecsül?!)


Amúgy teljesen egyetértek a többiekkel, de ők már mindent leírtak, amit én is tettem volna..

2011. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
94%
biztos kiosztanám mindkettőt! megaz hogy nincs beleszólásod?? Ha eltünik vALAMI akkor kié a felelősség?? Majd rádeknik aztis? Mond meg férjednek hogy ha ez nem változik akkor kihajitot...ha szeret akkor ugysem hadja hameg már elridegültetek ebből ugyláccik sajnos eléggé akkormeg jobb lesz igy legalább nyugodt élereed marad
2011. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
85%

Gyerek van?

Mert ha nincs, még előtte kéne lelépni.

Kié a lakás? Tiéd vagy az övé?

2011. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a férjeddel tisztázni kéne, hogy te is a családja vagy. Elsősorban te vagy a családja, ti élitek együtt a mindennapjaitokat. Állíts fel szabályokat, és tisztázd vele, hogy neked ezek a dolgok nem tetszenek, de ami még kevésbé tetszik, hogy nem áll ki melletted soha, semmilyen körülmények között. Neki, mint férjednek, az lenne a feladata, hogy a háttérből a segítségedre legyen, és támogasson. És ha ez nem megy neki, akkor sajnállak, mert semmi beleszólásod nincs a közös életetekbe
2011. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
94%

Én először is elmagyaráznám a férjemnek, hogy normális családoknál ezt hogy szokás. Előre megbeszéljük, nem alamuszi módon befurakszunk. Lehet, hogy őt arra nevelték, hogy minden közös a testvérrel, na de ilyen idős korban is. (Ha fiú lenne, még a feleségeken is meg lehetne osztozni?) Én megértetném vele (próbálnám), hogy nekem ez bántó, rosszul esik, mert... Meg kellene előre beszélni. Mi van ha akkora esetleg régi barátokat hívtok meg nyaralni, és nincs hely. Ilyen a mesébe sincs, hogy fogom magam, és bepakolok.

Ha nem érti, na akkor jönne az a rész, hogy ez az én lakásom is, úgyhogy van beleszólásom. Mihelyt hajlandóak ideszólni időben, megbeszélni, jöhetnek.



A sógornőd egy sunyi dög. Vigyázzatok vele, még valamibe bele nem rángatja a férjed, olyan mint a nagynéném.

2011. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
68%

Az én konyhámban az anyám nem főzőcskézhet, nem a sógornőm.Az én házam az én váram, itt én vagyok az úr.Ha meg nem vagyunk itthon, nincsen az az Isten, hogy én valakit is beengedjek, legyen az akárki.

Állj a sarkadra, azokat dobd ki, a férjedet tedd helyre.Ne félj, ha látják hogy határozott vagy, egy szava sem lesz senkink.

2011. aug. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!