Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdjek el veszekedni vagy...

Kezdjek el veszekedni vagy hagyjam a dolgot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Férjem szülei tőlünk 400km-re laknak, lejöttünk egy hosszú hétvégére. Sógornőm csütörtökön elment a mi lakhelyünkre egy buliba, és megkért, hagy aludjon utána nálunk a pasijával, mert nem akarnak hajnalban hazautazni. Mondom jó, persze, érthető. Kicsit fura volt, mikor 2 utazótáskával meg egy kisebb táskával beszállt a kocsiba. Mondom egy napra minek ennyi cucc? Anyósom válasza: hideget mond holnapra, kellenek a vastag ruhák. Aztán másnap kérdezem, mikor jön haza. Anyósom: nem tudja, majd. Tegnap ismét kérdeztem, mert mi is már megyünk haza, és kellene a kulcsom. Majd megvár, és otthon odaadja. És egyébként is egész jövő héten ottmarad. Kezdem unni, hogy ennyire hülyérevesznek, nem ez az első eset. Nem az lett volna a normális, hogy megkérdezi, ottmaradhat-e egy hétre?
2011. aug. 7. 08:38
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
100%

"Megszoksz vagy megszöksz?"

Elég volt a sajnáltatásból. Emeld fel szépen a hátsód a gép elől és beszélgess el a férjeddel! Ha ezek után is a "családja" lesz a fontosabb akk feleslegesen töröd magad. A helyzet nem fog változni csak rosszabb lesz!

A drága férjed otthon a f@szát veri,míg te dolgozol + még a rokonságának is te fizetsz mindent.Szerinted ez normális? Elég hasznos választ kaptál itt,gondolkodj el a dolgokon,mielőtt még késő lesz!

2011. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
80%

Anyósod meg férjed megkérdezte hogy ,,de hát mi a baj ezzel''. Most ez egy nagyon érdekes csapdahelyzet, mert **önmagában** nincs semmi baj azzal, ha valaki egy kommunisztikus kommunában akarna élni (izraeli kibucok, vidéki nagycsaládok stb.)


A baj inkább ott kezdődik, hogyha valaki ezt a kommunista nagycsalád-közösséget **erőszakkal** meg **félelemmel** akarja megcsinálni. Az izraeli kibucok jól működnek, de azért működnek jól, mert azt ***békésen**, megegyezéssel csinálták meg, önkánt csatlakoztak az emberek, mindenki megtartotta a saját méltóságát meg becsületét, nem kell félni ha megszólal az ember, egyenlő emberek társultak össze egymással, mindenkinek van szava, nincs félelem, senkit nem aláznak meg hogy rosszul érezze magát.


A fő kérdés az, hogy a férjednek, anyósodnak van-e **hatalma**, és van-e benned **félelem** (még ha esetleg csak rejtve is). Ha van a családban hatalom meg félelem, akkor -- a kommunizmustól függetlenül -- nagy a a baj, akkor szerintem fontos lenne beszélned valami családterapaeuta vagy ilyesféle pszichológus szakemberrel (egyelőre egyedül, titokban, férjed jelenléte és tudta nélkül).


Önmagában nem a kommunizmusssal van baj, de a leírtak alapján lehetséges, hogy ez az egész kommunizmus ötlet csak álca meg ürügy, és valami nagyon gonosz dolog rejlik a félelem meg a hatalmaskodás mögött. Nem biztos hogy így van, de érdemes lehet erről kívülálló szakembert megkérdezni, mert amíg benne van az ember, addig ő maga nem tudja jól észrevenni, mert túl közel áll a tűzhöz.

2011. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%
hazamész elkéred a kulcsot, kirakod a cuccát és hívsz neki egy taxit, ennyi
2011. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
96%

hát b+ elolvastam az összes kommentet és megállapítom, hogy hülye vagy


1 a lakásba te adtad a pénzt, gyakorlatilag a hitelt te fizeted, mert a férjednek egy vasa sincs (amúgy tök mindegy, mert ha házasok vagytok, akkor a fizetésed közöss vagyon) - és a férjedé a lakás fele??????????

2 minden héten más rokonra költitek a TE fizetésedet????????

3 még azt sem engedi a férjed, hogy a lakásotokba, amit TE FIZETSZ bejelentkezz????????


aki ilyen birka, az megérdemli, hogy kiforgassák a vagyonából és hülyére vegyék

2011. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:
Egyébként igen, hülye vagyok, hogy hagyom, de mi a fenét tegyek? Persze, hagyjam ott. Ti meg tudnátok tenni? Legalább itt tudom sajnáltatni magam, ha másnak nem tűnik fel a helyzet (mondjuk az én szüleim nagyon ki vannak akadva, de ők is csak annyit tudtak tenni, hogy kidobtak otthonról a férjem miatt). Beszélni meg nem lehet a férjemmel, ha bármit szóbahozok, elkezd ordítozni. Próbáltam már, nem egyszer.
2011. aug. 7. 13:16
 56/65 anonim ***** válasza:
100%
12:54 elég szigorúan fogalmazott, de sajnos minden szava igaz. Gondold végig, és lépj végre magadért. Ezért írtam valahol előbbre, hogy meg fognak nyomorítani, már most nincs bátorságod kiállni az igazadért. Hallgass ránk, ez egyre csak rosszabb lesz, és hiába sajnálunk téged mindannyian, nem állhatunk oda veled, hogy megvédjünk. A te életed a tiéd, nem azért kaptad, hogy boldogtalan legyél ilyen gerinctelen emberek miatt.
2011. aug. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez neked jó, akkor edd meg amit főztél, már bocsi.. :(

Mi az, hogy mit tegyél? Mi miért tudnánk megtenni? Azért mert fontos az életünk, ha már ilyen rövid, nem mindegy, hogy kivel és milyen minőségben töltjük. Nagyon szerencsétlen helyzet, hogy ez a férfi már a férjed, de még nem helyrehozhatatlan.. de ha nem akarod, akkor szerintem inkább fogadd el, mint hogy itt vagy máshol siránkozol, mert az neked sem jó, hisz azzal is csak lehúzod magad még jobban.. ahogy írták már: vagy megszoksz vagy megszöksz.

2011. aug. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
89%
Még "csak" ordítozik a férjed, ugye tudod, ezután jön, hogy megüt. A végén olyan gyenge leszel, hogy ki sem tudsz szállni. Gyerek van már? Ha nincs, nehogy szüljél, nekiadsz 20 évet, aztán majd nézel, hogy tiszta apja. Nincsenek barátaid, vagy bárki, aki legalább lelkileg támogatna, erőt adna, hogy merj kilépni ebből?
2011. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
85%

Írtad valahol, hogy neked volt pénzed, és belefizetted a lakásba.


Lehet hülye ötlet, és túl sok tv-t nézek, de a nem lehet, hogy jól állsz anyagilag (nem mondom, hogy milliomos)sokat dolgozol, megvehetsz mindent magadnak, és a férjed és családja csak ki akar használni/semmizni? Esetleg a férjed is azért vett el, hogy neki jó sora legyen?

Ott laknak, esznek, kontaktlencsét kapnak, ez azért elég sok pénz...

2011. aug. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%

Értem hogy nehéz kilépni, a volt pasimnál más volt a gond, de a környezetem folyamatosan hajtogatta hogy hagyjam ott. A vége ugyanaz lett, csak plusz 2 év szenvedéssel. Te is látod hogy ez nem fog megváltozni, a szép szó, megbeszélés nem használ. Mi, akik ide írogatunk, teljesen kívülről, érzelemmentesen látjuk (már amennyire bemutattad a helyzetet). Próbáld meg te is kívülálló szemmel nézni, te mit javasolnál egy ilyen kérdésre, ha te is csak egy egyszerű válaszoló volnál, akinek semmi köze az egészhez... Nem azt írnád, hogy hagyja ott a fenébe?

Tudom hogy nehéz, nálam sem úgy volt, hogy a barátnőm mondja: ez egy idióta, hagyd ott, én meg a homlokomra csaptam hogy jé, igazad van, majd kidobtam a pasit..

De komolyan el kell gondolkoznod azon, hogy mi lesz ennek a vége... mi lesz ha felmerül a gyerektéma... És lehet, hogy most gyorsabban le lehetne zárni azt, ahová úgyis eljutsz pár év után.

Ügyvéddel meg nem ártana beszélned, akkor is ha még nem akarod otthagyni. Ártani nem árt, de megelőzhetsz vele egy csomó bajt.

2011. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!