Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdjek el veszekedni vagy...

Kezdjek el veszekedni vagy hagyjam a dolgot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Férjem szülei tőlünk 400km-re laknak, lejöttünk egy hosszú hétvégére. Sógornőm csütörtökön elment a mi lakhelyünkre egy buliba, és megkért, hagy aludjon utána nálunk a pasijával, mert nem akarnak hajnalban hazautazni. Mondom jó, persze, érthető. Kicsit fura volt, mikor 2 utazótáskával meg egy kisebb táskával beszállt a kocsiba. Mondom egy napra minek ennyi cucc? Anyósom válasza: hideget mond holnapra, kellenek a vastag ruhák. Aztán másnap kérdezem, mikor jön haza. Anyósom: nem tudja, majd. Tegnap ismét kérdeztem, mert mi is már megyünk haza, és kellene a kulcsom. Majd megvár, és otthon odaadja. És egyébként is egész jövő héten ottmarad. Kezdem unni, hogy ennyire hülyérevesznek, nem ez az első eset. Nem az lett volna a normális, hogy megkérdezi, ottmaradhat-e egy hétre?
2011. aug. 7. 08:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:
A lakás közös, pontosabban az én nevemen van a lakáshitel, mert neki akkor sem volt állása, és csak én tudtam felvenni. A szülei eljöttek kezesnek, erre hivatkoznak mindig ilyen esetben. Más kérdés, hogy az én részemről meg több millió benne van örökségként. Szóval kb. 1:1. Én még be sem vagyok jelentkezve a lakásba (másfél éve lakunk ott), egyszerűen nem volt időm elmenni az önkormányzathoz. Most mondtam a férjemnek, hogy jövő héten elmegyek bejelentkezni, de nem tetszett neki a dolog.
2011. aug. 7. 09:45
 32/65 anonim ***** válasza:
100%

tudod, már rájöttem: sokkal nehezebb később kapálódzni hogy na most már elég,mint a legelején lefektetni a szabályokat: eddig és ne tovább...


A férjedre meg üvölts rá: két napról volt szó, nem érted? Mit nem lehet ezen megérteni?


Azt oszt kész... amúgy van egy sejtésem, hogy azért csinál ebből ekkora balhét hogy te minél hamarabb megtörj: hogy ne akarj balhézni! Én már csak ezért is balhéznék! Nehogy már az legyen amit ő akar! Aztán ha pufgfognak, puffogjanak, anyóssal is közölheted magasabb hangszínen, hogy most már elég legyen a sz@rdobálásból, mert csak két napról volt szó, meg különben is ha már itt tartunk, te is tudnál dobálózni sz@rral, de te tudod: hogy aki sz@rral hadonászik, sz@ros lészen... nem kell cicomázni, így mondd a képébe!


De persze előtte döntsd el:

1. kinek akarsz megfelelni? Másoknak vagy magadnak?

2. Meddig vagy hajlandó elmenni a párodért?

3. Meddig hagyod hogy mások mondják meg mit tegyél?

4. meddig hagyod hogy a családja ennyire befolyásolja a kettőtök kapcsolatát?

5. nem lenn-e jobb mihamarabb kiszállni ebből a kapcsolatból?

2011. aug. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van és jogos a haragod!!! A 09:10 válaszoló jól megfogalmazta a mondókát, azt tényleg jó lenne megcsinálni! Sok sikert a kipakoláshoz.
2011. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb megszervezném a saját rokonaimmal, hogy mikor lementekk az anyóshoz, ők költözzenek be hozzátok. Nem kérnék engedélyt a férjemtől, kész tényként közölném. Sőt, már pár órát az indulás előtt közösen töltenétek, ők kávét főznének, rántottát sütnének otthonosan. Te boldog volnál, s néznéd a párod arcát!
2011. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
100%

09:41 vagyok


A te neved van a lakás? Ha férjed nem dolgozik, gondolom te is fizeted. Na ha nem dolgozik, otthon se segít, meg ilyen szemét veled a családja javára, szerintem ideje neki ultimátumot adni. Legalábbis én ezt tenném.


1. A lakás az én nevem van (a szülei a kezesek, kit érdekel, ha fizeted a lakást)

2. következő feltételekkel lehet ide jönni a rokonoknak: .....

3. besegítesz a házimunkában: ......


Ha nem, szívesen kölcsön adom a bőröndöm még átpakolsz a testvéredhez, vagy anyukádhoz.



Szerintem még most állj a sarkadra, amíg nem késő.


Nálunk a nagynéném és nagymamám rángatták bele így anyumat minden hülyeségbe. Mert a jó testvér így, a jó testvér úgy.... milyen testvér aki nem segít. Anyum még a saját házára is vett fel nekik hitelt, amit persze nem fizetnek. Munkanélküli lett, ő sem tudja fizetni. Viszi a bank...



Szóval légy észnél nagyon!

2011. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
100%

amúgy szerintem eléggé butácska vagy, mert az alapvető dolog, hogy ha már felveszek hitelt, hoyg akkor a tulajdonlapon én is szerepeljek rajta, nem később mint a hitelszerződés kezdeténél! Sőt én azt is meg mertem volna a helyedbe lépni, hogy papíron szerződésben leírni, hogy ha borultok (=szétmentek) ,akkor a befizetett összeg arányában osztoztok a lakáson! Azt viszont meg vissza lehet keresni, és egyértelmű!


Azt hogy az anyósodék belepofáznak neked, arról te tehetsz! Állj a sarkadra és mondd meg nekik hogy nem tartozol hálával azért, mert a férjed nem fizet a hitelbe semmit, és tulajdonképpen ha a pici fiacskájuk rendesen fizetne akkor nem kellett volna kezeskedniük. AMúgy miért nem a férjed lett a kezes?

2011. aug. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
100%
Ez borzalom! Ekkora egy hülye családot mint a férjedé nagyon sajnállak.Amúgy lehet hogy az lenne a legjobb megoldás ha elválnál és keresnél egy másik férfit hátha őt jobban szeretnéd mint a férjed és a családja is normális lenne (bár ez elég ritkaság..)Ez lehetséges?
2011. aug. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
100%

"Most mondtam a férjemnek, hogy jövő héten elmegyek bejelentkezni, de nem tetszett neki a dolog."


Mi van???? Mi az hogy nem tetszett neki hogy bejelentkezel abba a lakásba ahová több millát toltál és ott laksz??????

2011. aug. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%

Még elmerült bennem az, hogy nem akarnak téged onnan kitúrni??? Kikészíteni hogy lelépj, persze hagyj ott mindent - elvégre be sem vagy jelentkezve.

Beszélni kéne egy ügyvéddel titokban, utána komolyan megfontolni a lelépést, mert ha ott leszel hogy lóg egy csecsemő a ciciden, a másikat altatnád, a kiccalád meg beállít kéretlenül, akkor nehezebben ugrálhatsz.

2011. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti vagyok mindenképp hagyd ott azt a szemét családot és a férjedet is hidd el fogsz olyat találni aki megbecsül van pár normális férfi a világon talán
2011. aug. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!