Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdjek el veszekedni vagy...

Kezdjek el veszekedni vagy hagyjam a dolgot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Férjem szülei tőlünk 400km-re laknak, lejöttünk egy hosszú hétvégére. Sógornőm csütörtökön elment a mi lakhelyünkre egy buliba, és megkért, hagy aludjon utána nálunk a pasijával, mert nem akarnak hajnalban hazautazni. Mondom jó, persze, érthető. Kicsit fura volt, mikor 2 utazótáskával meg egy kisebb táskával beszállt a kocsiba. Mondom egy napra minek ennyi cucc? Anyósom válasza: hideget mond holnapra, kellenek a vastag ruhák. Aztán másnap kérdezem, mikor jön haza. Anyósom: nem tudja, majd. Tegnap ismét kérdeztem, mert mi is már megyünk haza, és kellene a kulcsom. Majd megvár, és otthon odaadja. És egyébként is egész jövő héten ottmarad. Kezdem unni, hogy ennyire hülyérevesznek, nem ez az első eset. Nem az lett volna a normális, hogy megkérdezi, ottmaradhat-e egy hétre?
2011. aug. 7. 08:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy jól értem, hogy a lakás attól még a Te neveden vagy, hogy jelenleg nem vagy oda bejelentve??? És én is csak el vagyok képedve, hogy a férjed mit hisztizik, hogy menni akarsz az önkormányzathoz bejelentkezni??? Mivaaan??

Ezek után határozottan úgy gondolom, hogy ez a férfi tényleg semmibe vesz, és elgondolkodnék én is azon, amit az egyik nem sokkal előttem válaszoló írt, hogy talán ki is akarnak túrni?!? Hisz mindent a családért, amibe Téged egyáltalán nem tartanak belevalónak, ahogy írod...

Keress egy ügyvédet, beszéljétek át ezt a lakás dolgot, még ha most hirtelen nem is akarsz válni... bár hogy őszinte legyek, én meggondolnám erősen.. Tényleg sok más férfi van, aki örülne egy normális nőnek..

Kitartást!

2011. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
100%
Jah és még annyit, hogy az anyóséknak meg lehet mondani, hogy majd azután kezdjenek el dobálózni azzal, hogy ők a kezesek, ha nem tudjátok fizetni a részletet.. más különben tök mindegy, hogy ők hol vannak, ha amúgy Te tudod rendezni a dolgot, és amúgyis mennyi pénzed van már a lakásban...
2011. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 A kérdező kommentje:
Igen, a lakás fele az én nevemen van (a másik fele a férjemén), csak lakcím alapján nem vagyok oda bejelentkezve. A hitelt én fizetem az fizetésemből. (Több helyen is dolgozom. Most sógornőm kontaktlencséjét mi fizettük egyik mellékállásom egy havi fizetéséből. Majd megadják...) Most megkérdeztem anyósomat, mi is a helyzet. Hát igen, sógornőm úgy vitt ruhát, hogy ott marad egy hétig, de lehet 10-20 napig, csak nem tudta előre. És miért, ez nekem baj? Mondom, nem, vagyis nem csak ez a baj, hanem hogy megint hülyére vettek. Dehát miért. Tehát egyszerűen nem érti, mi a problémám.
2011. aug. 7. 10:28
 44/65 anonim ***** válasza:
100%
Mert kedvesen próbálsz érdeklődni és tudakolni.. amíg nincs senki, aki kiállna melletted, és legalább picit felnyitná a szemüket, hogy igen, ők a furcsák ilyen felfogással, addig ez így is marad, Te hülyére leszel véve.. Amíg a férjed engedi ezeket, és ugrik, amint szól neki "A Család", addig a Te szavad semmit nem fog érni, bármit csinálsz.. :(
2011. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én sógornőm jött hozzánk, engem is előre megkérdezett, elmondta meddig jön, jöhet-e. Hozott kaját, vásárolt magának míg itt volt még minket is meghívott egy üveg pálinkára :) Szerintem ez így korrekt de én se állítok be hozzájuk hogy na akkor most itt leszek örüljetek nekem. A család mindennek felett de ez nem jelenti, hogy ami az enyém az mindenkié és azt se hogy ami az övék az az enyém is. Ha a férjed ezen kiakad és veled kiabál akkor lehet le kéne vele ülni, hogy érted, hogy náluk ez normális és (még ha nem is így van teljesen) nem az a baj, hogy jönnek hanem hogy NE HAZUDJANAK. Ha egy hétre ott akar maradni nálatok valaki legyen bátorsága megmondani, mert mivel hazudoznak így nyilván ők is érzik a parasztságot a dologban, különben simán belemondanák a képedbe, hogy szia megyek hozzád egy hétre. Ők is tudják hogy ez bunkóság ezért sumákolnak.
2011. aug. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért de tényleg szeret téged a férjed? Amúgy minden rendben veletek? Mert elég brutálisan félre lehet nevelve..

Én a helyedbe megmutatném neki a válaszokat.

2011. aug. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
100%
A rabszolgája vagy vagy a felesége? Szerintem azonnal állj a sarkadra, ha kell veszekedj vele, akár fenyegesd meg azzal, hogy elhagyod (bár én tényleg elhagynám), hogy te egy olyan férfit szeretnél, aki tisztel és megbecsül. Vagy mondjuk ne végezd el a házimunkát, csinálj úgy mint ő. Esetleg hozd a házba a rokonaid a tudta nélkül. Itt már egy kicsit drasztikusan kell közbelépni. Ne félj attól, hogy üvölt veled, gondolj arra, hogy te vagy az erősebb, nem hagyod, hogy megalázzon. Amennyiben pedig esetleg tettlegességig fajulna a dolog, akkor jelentsd fel, bár ez nem hinném, hogy bekövetkezik.
2011. aug. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
79%

"Ők is tudják hogy ez bunkóság ezért sumákolnak."


Pontosan!!!

2011. aug. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
100%

Hát hihetetlen milyen emberek vannak..

Én nem hagynám magam, ha össze is kéne vesznem mindenkivel, de akkor se hagynám. Anyós meg mit ugrál azzal, hogy ő a kezes? kit érdekel? Lehet még meg is fenyegetném, hogy nem fizetem a hitelt aztán tényleg kezeskedhet...

Sógornőd se lehet valami tiszta, az a minimum, hogy megkérdem lehetnék-e eddig és eddig, aztán ha rábólintanak akkor megyek, de akkor se üres kézzel. El tudom képzelni, most úgy éldegél ott nálatok mint valami svédasztalos szállodában..hűtőben ott a kaja, ingyen van minden, él mint hal a vízben..na adnák én neki. Tényleg lépj valamit mert így nagyon ki fogsz készülni, ha mindig csak tűröd. Sok szerencsét!

2011. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
100%

A kezeskedésről még annyi jutott eszembe, hogy attól, hogy anyósodék a kezesek, de Te fizeted a részleteket, még örülhetnek, hogy a fia ennyivel kap egy fél lakást úgy, hogy semmit nem fizet bele (sem a férjed, sem anyósodék), csak aláírta, hogy feleségül vesz...

Kíváncsi lennék én is, miként reagálna, ha odabiggyesztenéd neki, hogy oké, akkor mostantól nem fizetsz, legyen értelme, hogy a kezesetek lett..

2011. aug. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!