Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szted az jó szülő aki nem ad...

Szted az jó szülő aki nem ad a gyerekének még akk sem ha megtehetné?

Figyelt kérdés

Szóval elég jól állunk anyagilag de fateromnál minden hülyeségért könyörögni kell meg még így is azzal jön h el vagyok kényeztetve... ez nem igaz, és nem rokkanna bele ha adna vmennyit... most is azzal jön h már az októberi pénzemet is elkértem előre de jó hogy elkértem ha alig kapok! Pedig lenne miből! Ez igazságtalanság. Sztetek mit tehetnék? :/

16/f


2011. szept. 6. 20:26
 31/99 anonim ***** válasza:
96%
Menj el dolgozni, ne apádat pumpold. Kész, hogy pár gyerek, hogy turkál a szülei tárcájában.
2011. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
96%
Úgy követelőzöl, mint valami elkényeztetett hercegnő.
2011. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
97%

én sem adok a gyerekemnek többet, de még ennyit sem, pedig nálunk is lenne.

mindent megkap, nem szenved hiányt semmiben.

nem éhezik, nem fázik, van egy halom ruhája, cipője, mindenféle iskolai dolga, stb.

ha egyetlen fillért sem kapna havonta, akkor is élhetne, mint hal a vízben.

Ettől eltekintve adok neki zsebpénzt, mert ha elmegy a barátaival valahová, tudjon meginni egy üdítőt, vagy venni egy szendvicset a büfében, akármi, e ezen kívül semmire sem kell költenie, miért adnék neki egy vagyont?

Semmi szüksége nincs rá, és attól hogy jól élünk, nem kell egy elkényeztetett gyereknek lennie.

2011. szept. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
97%

keress már meg 20-30 ezret, aztán majd hallgatlak...

Ja, hogy jó tanuló vagy, és megérdemled.... Szerinted a szüleidnek mi hasznuk van abból, hogy jó tanuló vagy, meg hogy van nyelvvizsgád? Nem lehetsz nagy ész, ha még nem fogtad fel, hogy MAGADNAK tanulsz.

Fogsz te még pofára esni, ha egyszer (idő előtt) történik valami a szüleiddel... visszasírod majd a 2-30.000-et...

2011. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:
96%

Előbb írtam,kérdeztem is, de nem válaszolsz, vagy nem figyelsz.


Fiatal vagy, élvezed az életet, a pénzt. Addig nem lenne gond ezzel, amíg normálisan gondolkoznál.

Tudom, most neked a kisebb gondod is nagyobb annál, hogy arra gondolj, hogy lehet 10 év múlva örülnél Te ezeknek az elbulizott pénzeknek, mert nem biztos, hogy ott lesz apu, aki adja a zsebpénzt.


Okosabban gondolkodj, mert így hamar megunod az életed.

20-30 ezret elbulizni ennyi idősen.....gondolom nemhiába vannak melletted a barátok, márha azok barátok.


Ennyi idősen már nyáron vállalhattál volna diákmunkát, pl 1 hónapot. A másik hónapban pedig pihensz, bulizol.

Nem jobb lett volna abból a pénzből bulizni, amiért te dolgozol meg?


Ja, és még apád is büszke lehetett volna rád, mert most nem hiszem, hogy van amiért legyen.

2011. szept. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
96%

Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de én nem értem. Szeptember van, elkezdődött az iskola, én már annyi házit kaptam, hogy rosszul vagyok tőle. Egy hónapban van általában négy hétvége, ebből jó esetben egy napot bulizol, az maximálisan is csak havi négy alkalom. Minek neked erre 20-30 ezer forint csak bulira? Én is szoktam a barátaimmal lenni, egy kicsit kiengedni a gőzt, de ez annyiból áll, hogy péntek vagy szombat este összeülünk, dumálunk, iszunk valamit, vagy elmegyünk egy koncertre. El nem tudom képzelni, mire költesz te ennyit :)

Egy pillanatig gondold el, mi lesz, ha tíz év múlva neadjisten minimálbérből kell majd élned. Akkor is rángatni fogod apukád nadrágját, hogy adjon bulira pénzt? Értékeld azt, ami van :)

15/L

2011. szept. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
96%

20-30-at? Inkább örülnöd kéne, hogy ennyit kapsz! Ha megnyugtat én általában 2000 Ft kapok... Azt hiszem, itt az ideje, hogy el kezdd értékelni azt, amid van.

16/L

2011. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
94%
Ezek tükrében igen is jó szülé az apád! Már épp ideje, hogy megtanuld beosztani a pénzed! 16 éves vagy. Ennyi pénzből még félretenned is simán tudni kéne! És abban is igaza van az apádnak, hogy elkényeztetett vagy.
2011. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem látom h mire nem válaszoltam. Ruhát kapok, kirándulni nem szeretek :S Voltunk már egy csomó helyen de egy idő után mind ugyanolyan én nem szeretek utazgatni :S Vagy nemtom mire nem válaszoltam :D


Hetente am 2x szoktunk elmenni bulizni meg van olyan is h hétköznap elmegyünk vhova persze akk nem sokáig meg nem veszünk sokmindent csak beülünk vhova haverokkal... az havi kb. 10 alkalom. Arra nagyon kevés a heti 20-30 :S Pláne h egy csomószor van olyan h a suliban szar kaját adnak és veszek inkább magamnak vmit úgy meg pláne kevés :S

2011. szept. 6. 21:14
 40/99 anonim ***** válasza:
93%

Örültem volna, ha ennyit kapok én is egy hónapban :O De én alig kaptam zsebpénzt, mindig szülinap, névnap, stb ilyen alkalmakra kaptam, s az ezekből összegyűlt pénzből gazdálkodtam több hónapig, s csak akkor kértem a szüleimtől, ha már elfogyott. Mindig adtak, mert tudták, hogy nem hülyeségre költeném el.

Érdekes, én jól tudom érezni magam egy olyan buliban, ahol 1000 ft a belépő, de ismerek egy olyan helyet is, ahol 200 ft (!!) és qrva jó hely :DD És sokan vannak is ott. Biztos az én igényeim kisebbek. Mondjuk egy ilyen bulizás alkalmával úgy is tudnál spórolni, hogy a haverokkal mentek boltba, vesztek alkoholt, s mielőtt bemennétek, megisszátok. Így a hangulat is jó lesz, s spóroltok több ezer forintot. Mi mindig így csináljuk, a pia árát elosszuk, maximum 2000 ft-ot fizetünk személyenként. Mégis jól érezzük magunkat egy ilyen este alkalmával is.

2011. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!