Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szted az jó szülő aki nem ad...

Szted az jó szülő aki nem ad a gyerekének még akk sem ha megtehetné?

Figyelt kérdés

Szóval elég jól állunk anyagilag de fateromnál minden hülyeségért könyörögni kell meg még így is azzal jön h el vagyok kényeztetve... ez nem igaz, és nem rokkanna bele ha adna vmennyit... most is azzal jön h már az októberi pénzemet is elkértem előre de jó hogy elkértem ha alig kapok! Pedig lenne miből! Ez igazságtalanság. Sztetek mit tehetnék? :/

16/f


2011. szept. 6. 20:26
 81/99 anonim ***** válasza:
83%

Niki, köszönöm szépen!


A 17/F

2011. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 anonim ***** válasza:
86%
Hát igen 17/F ezerszer szimpatikusabb és sokkal intelligensebbnek tűnik,mint a kérdező.
2011. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
90%
Fogsz te még pofára esni ebben az életben. De úgy, hogy az nem csattan hanem durran. Aztán akkor majd lesel mint a vett malac.
2011. szept. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
87%
Apád helyében képen talpalnálak egy acélbetétessel...
2011. szept. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
67%

Én nem irigyellek, meg nem is hordalak le mindennek, inkább próbálok tanácsot adni. Persze nem abban, hogy szerezz pénzt munka nélkül, hanem, hogy gondolkodj okosabban.


Egyre kérlek:Ne a szüleid pénzére alapozz. Tanuld meg, hogy saját magadra számíts, ne másokra.

Nem mondtam hogy rossz ember vagy, a lelked mélyén lehetsz jó ember, csak most rosszul látod a világot, mert csak a pénzt látod benne, mert ebben nőttél fel.

De légy óvatos, nem minden az, aminek látszik. A barátok, barátnők hogy mennyire igazak, csak akkor tudnád meg, hogyha te bajba lennél, ott lennének-e melletted. Ha leégne , tönkremenne a sok ház, s nem lenne pénzetek, akkor is barátok lennének-e.


Na, most megyek. Holnap visszanézek.


Niki

2011. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
58%

A végszóra egy vicces válasz:

Hogyan szerezz sok pénzt munka nélkül?

- Lottózz! :)


Niki

2011. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 Fénysebesség ***** válasza:
83%
Én egyáltalán nem akarlak minősíteni vagy szidni, mert ehhez túlságosan békés a lelkem, és már egyébként is sokan megtették. Tudod, valaki másként látja mint te, nevesd ki... de nem egy ember látja másként, hanem kb mindenki. Biztos, hogy minden hülye forgalommal szemben vezet? Nem lehet, hogy te mész forgalommal szemben? Az igazságot legfeljebb a Mindenható látja. De vajon miért gondolja hasonlóképpen a dolgot ennyi ember? Az én drága jó kémiatanárom azt szokta volt mondani (ha van itt valaki tanítványai közül, akkor üdvözlöm), hogy a fellegekből kétféleképp lehet lejönni: vagy szépen leereszkedünk, vagy pofára esünk.
2011. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim ***** válasza:
18%

Nem olvastam végig az össz kommentet, de...

Mikor annyi idős voltam, mint te, én is ua zsebpénzt kaptam havonta, el voltam kényeztetve, ahogy te is.

Bármit megkaptam, csak lehet, hogy 2-3-4 évig kellett rágnom a fülüket.

Tudod, mikor tanultam meg a munkát és a pénz értékelni?!

Mikor 18 évesen kijöttem külföldre dolgozni, hogy majd én megmutatom:) Mikor hazamegyek és pl akarok egy 700E forintos bútor, akkor megmondom, hogy kell még 100- 200E és megkapom. Mert bizonyítottam!

20L

2011. szept. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 anonim ***** válasza:
100%

Apukád nem sajnálja a pénzt, hanem egyszerűen felnőtt, normális ember és tisztán látja, hogy egy 16 évesnek semmi szüksége 20-30 ezer forintnál többre egy hónapban, sőt...16 évesen örültem, ha anyám hozzám vágott néha egy ezrest, nemhogy zsebpénzt kaptam volna...

Őszintén? Szerintem is el vagy kényeztetve ennyi pénzzel. Más tini egy fél hónapot gürcöl ennyiért a Tescoban és lám, mégis megél belőle.


Nem kell minden hétvégén ötezret elinni, és akkor nem lesz pénzhiányod... 16 évesen lehetne benned ennyi mértéktartás és józan ész.

2011. szept. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/99 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként csak úgy mellékesen, kedves kérdező: ha végigolvastad a válaszokat, és azt láthattad, hogy az érettebb, felnőtt hozzászólok (meg a többiek) szerint apukád nem azért nem ad neked több pénzt, mert sajnálja, hanem mert ezzel a határral szeretne neked bizonyos értékrendet tanítani - ebbe belegondoltál már, hogy esetleg igaz is lehet? Hogy apukád tényleg nem sajnálja azt a nyomorult pénzt (akkor ennyit sem adna), hanem arra ösztönöz, hogy beoszd, amid van, megtanuld, hogy az életben nem kaphatsz meg mindent és megtanuld beérni annyival, ami éppen jut?


Kicsit világosabban: normális szülő nem adna több pénzt a gyerekének 16 évesen... ha nem hiszed, tedd fel kérdésként. Akkor majd meglátod, hogy nem sajnálatból, hanem felelősségből...

2011. szept. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!