Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy ekkora hatalmas...

Hogy lehet egy ekkora hatalmas nagy paraszt az anyám?

Figyelt kérdés
Nekem mindig tekintettel kell lennem másokra főleg rá.Én mindig rohanjak a boltba ha kell valami,ő meg szarik kihajolni az ablakon mikor cigizik.Belccigizik a képembe.Hiába csukom be az ajtól bejön.Minden reggel a hányinger kerülget mert azt a krva retkes cigit szívja. Már mindenemet átjárta az a büdös bagó szag.Mindenki kérdezgeti hogy cigizek?Mert nagyon büdös vagyok.Hiába mondom meg neki hogy légyzsi hajolj ki az ablakon leseszar cigizik tovább.Még az ablak sincs kinyitva.Már szégyenlek utcára menni.Mert ilyen szagot még nem éreztetek mint mailyen a mi lakásunkba van.Nekem kötelességem szívni ezt a büdös cigit mindennap? napi 2-2,5 dobozzal elszív én meg szagolom.Mit csináljak mert mindjárt fogom az összes cigijét és bas*zom a csap alá.Nagyon ideges vagyok.Amikor szólok nek normális hangnembe rendesen hogy anyu légyszi az ablakon akkor azt mondja hogy én ne parancsolgassak neki mert ha majd saját lakásom lesz ott majd parancsolgathatok..stb.. Mit csiálnjak?? (bocsi a hibákért gyorsan írtam)
2011. szept. 23. 18:23
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg bunkó egy anyád van.Az ember személyes szabadsága addig tart, amíg azzal másokét nem korlátozza,ill. nem sérti.Sőt sok esetben csak egy picivel több emberség lenne az emberekbel,már jobb lehetne a világ egy fokkal.....Kár,hogy ezt sokan nem tudják.Én is a dohányosok közé tartozom,de sosem dohányzom olyan helyen,ahol másokat "piszkálnék" ezzel.Ki lehet sétálni az udvarra vagy kiállni az erkélyre és kész.A másik amitől még nekem is végem van,az az amikor az utcán sétáló nő cigivel a kezében flangál,vagy valami szórakozóhelyen cigivel táncolni,undorító...
2011. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:45


Remélem minden rendben lesz,szorítok Neked!

2011. szept. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
85%
hát, tényleg tapló egy anyád van... nagyszülőkhöz nem tudsz elköltözni? vagy más rokonhoz, bárhova, csak el a drogos anyád lakásából? ez már javíthatatlan, függő szenvedélybeteg...
2011. szept. 24. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Az én szüleim is a mai napig dohányoznak. Engem is nagyon zavart mindig is a cigifüst. Ráadásul el se hitték, hogy én a szobámban érzem, hogy ők a konyhában dohányoznak. Hisztinek hitték. Mai napig utálom a cigit, még az utcán is betiltanám a dohányzást. Rettentően felháborít, mikor előttem mennek, a kezükben meg lóbálják az égő cigit, bele nem szívnak ám egyet se. Átmész a másik oldalra, hát dettó jönnek ám utánad. Nem tudsz semmit tenni, ahogy én se tudtam, ki kell bírnod. Tapasztalatból tudom, hogy tök mindegy, hogy mit csinálsz vagy mondasz, te leszel a rossz, aki kis csitriként dirigálni akar. Ha majd megteheted, elköltözöl és nem engeded meg, hogy nálad bárki is rágyújtson. Akkor meg majd azért leszel a rossz.
2011. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
100%
ELképzelhetőnek, sőt nagyon valószínűnek tartom, hogy nem törvényes, amit édesanyád tesz (veszélyeztetés, talán bántalmazás is). Igazából az a lényeg, hogy egyedül gyerekként lelkileg elég nehéz lehet végigvinni a dolgot (családi beszélgetések, szondázás kérése a közeti orvostól, írásos figyelmeztetés kicsikarása az iskolától, ha nem megy, akkor akár a gyámhatóságtól is), végső esetben szülői ház elhagyásának hivatalos kérelmezése (16 fölött), vagy veszélyeztetésre hivatkozás (16 alatt). Igazából szerintem az világos, hogy jogilag igazad van, és ez akár súlyos veszélyeztetés is lehet, talán bántalmazás is, szerintem főleg az a kérdés, hogy van-e olyan megbízható felnőtt, aki segít Neked mindebben, illetve fogad-e, ha minden más megoldás bukik. Egyedül is csinálhatod, de úgy gondolom elég nehéz lelkileg. Azért remélem, egy komoly családi beszélgetés elég lesz, és nem kell továbblépni. De egy külső felnőtt segítsége ekkor is sokat számíthat. Van akár rokon, akár megbízató tanár, aki segítene?
2011. szept. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
Javítás: "16 fölött" helyett ---> "16 évesen vagy afölött"
2011. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan viszonyban vagy néhány tanárral, akkor talán azt is meg lehet beszélni, hogy az osztályfőnök kijöjjön családlátogasra (az én időmben még volt ilyen). Ha jól csinálja és előre ügyesen átbeszéled vele, nem veri a balhét Rád, egyszerűen azt mondhatná a szülőknek, hogy saját magától jött, mert mert miért van egy nemdohányzó diáknak már a reggeli órákon is jól érezhető bagószaga. A gyámhatóságot is megemlítheti, bár ez inkább csak akkor tud erős érv lenni, ha van más rokonod.
2011. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
Mármint persze mindez akkor, ha 18 alatt vagy (ekkor a családjogi törvény szerint édesányád felelős testi-lelki egészséged biztosításáért). 18-tól bonyolultabb a dolog, de addig elég világosnak tűnik, hogy súlyosan törvénytelen, amit tesz.
2011. szept. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
A passzív dohányzás pont olyan káros az egészségre, mintha te is cigiznél. Azon túl, hogy a ruháid is átveszik a szagot. Mond meg neki, nem az zavar, hogy ő tüdőrákba fog meghalni, hanem az, hogy te, aki utálod még a szagát is, te is jó eséllyel indulsz, hogy megkapd pár év múlva. Ehhez nincs joga, bármennyire is ő a te szülőd. Ugyanis a gyereknek is joga van egészségesen élni. Ha nagyon keresnék, még törvényt is találnák rá. Hívd fel erre a figyelmét. Cigizzen egy helyiségben, ami erre van kijelölve, a többit meg tartsa tiszteletben.
2011. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%
Korodnál fogva még a gyerekorvoshoz tartozol. Menj el, és mond el neki a problémát. Hátha van valami épkézláb ötlete, javaslata. Esetleg kiküldi a védőnőt, és veszélyeztetés miatt, ha ő beszélgetne el a szüleiddel, mégis más lenne. Neki lennének észérvei, talán el jut az agyáig.
2011. okt. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!