Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tegyem rendbe a házasságom?

Hogy tegyem rendbe a házasságom?

Figyelt kérdés
Megcsaltam a férjem, aki a legjobb ember a világon. Hirtelen felindulásból történt, nem volt benne semmi érzelem. A férjem magát okolja, kérte is, hogy mondjam meg, mit csinált rosszul? Én erre nem tudok válaszolni, nem volt semmi baj, a tenyerén hordoz, királynőként bánik velem. Az még csak meg sem fordul a fejében, hogy én vagyok az utolsó cafka, amiért ezt tettem, pedig ez az igazság. Teljesem megőrült, görcsösen próbál bizonyítani nekem, pedig ez az én feladatom volna. Főz nekem, ágyba hozza a reggelit, virágot vesz, udvarol. Tudom, örülnöm kellene, de megcsaltam, ezt én nem érdemlem meg, meg kellene dolgoznom ezért a bánásmódért. Kínosan érzem magam és ég az arcom a szényentől, amiért ilyet tettem azzal, aki tényleg meghalna értem és még csak bocsánatot sem tudok kérni, mert nem engedi. Lehet, hogy én vagyok a hülye, hogy ezen rágódom és minden rendben van? Szeretném kívülállók véleményét is meghallgatni!
2012. nov. 15. 10:34
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:

Kérdező!


A 44-es vagyok, akire azt mondtad, hogy rátapintottam a dologra, és akitől kérdezted, hogy hogy lehet egy vajszívű emberből oroszlánt csinálni.


Pozitív megerősítéssel. Az a lényeg, hogy ne nyíltan éreztesd vele, hogy ő így nem jó, mert akkor meg lesz sértve és visszakozni fog.

Ehelyett vezesd rá pozitív megerősítéssel. Tehát amikor valami kicsit domináns oldalát mutatja bármilyen helyzetben, akkor éreztesd vele, hogy mennyire örülsz neki, mennyire férfiasnak tartod, felnézel rá stb. Így ki fogod belőle hozni ezt az oldalát, anélkül, hogy megbántanád.


És valóban nem szégyen, és nem ritkaság, hogy a szexuális része nem működik egy kapcsolatnak, miközben az illető jó ember.

Férfiak is sokszor vannak így, hogy a feleségük átvedlik pusztán ősanya szerepbe, és hiába szeretik mint embert, egy férfinek a NŐ is kell, ahogy nőnek férfi, és ha ezt valaki otthon nem kapja meg, akkor annak boldogtalanság a vége, ha erről nem lehet beszélni a párunkkal.


Kérdés persze, hogyha valakivel ezt nem lehet megbeszélni, és ilyen fontos dolgokat nem lehet tisztázni, az mennyire alkalmas egy kapcsolatra? De ez már egy másik téma.

2012. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:

Sokszor egy férfinél azért nem jön a "vadállatság" egyértelműen, mert akit szeretnek, azzal gyengédek akarnak lenni, és nem akarnak velük durván bánni, mert tisztelik, figyelnek rá stb. Ezért még ha jönne is belőlük állatiasság, elfojtják.


Nekem eddig minden kapcsolatomban így volt, de finoman rá tudtam vezetni őket, hogy vadállatabbak legyenek néha, szóval ezeket meg kell beszélni. Lehet, jönne belőle, csak nem tudja, hogy neked ez kell.

2012. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
Kérdező! Azért te is elég érdekes vagy, kaptál itt mindenféle választ, nem csak elítélőt, hogy neked semmi sem jó, de te csak ezeket veszed figyelembe és szajkózod a magadét, játszod a meg nem értettet. Ha otthon is így csinálsz, hogy elengeded a füled mellett a lényeget, és csak azon csámcsogsz ami belegyepesedett az agyadba akkor nem csoda ha itt tartasz. Először sajnáltalak, segíteni próbáltam többféle dologra rávilágítani, de teljesen érdektelenné váltál a segítségnyújtásra, mert fölösleges annak beszélni aki csak a szokásos lemezt játssza le az agyában egyfolytában. Ha majd kilépsz az önsajnálatból talán sikerülhet valami pozitív változást elérni, de azt magadban kell kezdeni. Hogy ne lenne nyuszi a férjed, ha folyton azt érezteted, hogy én szegény, és meg nem értett, én aki rossz vagyok, jaj én így, jaj én úgy. Az oroszlán egy pici önsajnáló nyuszira sosem fog oroszlánosan ráugrani, csak odacammog és bekapja komótosan, mert semmi szüksége az erejét bemutatni amikor ilyen semmi, jelentéktelen nyuszikát kell bekapni. Fogadjunk hogy a kommentemet elolvasva arra gondolsz, hogy lám megint bántanak, megint nem értik mi bánt. Kergeted a saját farkad. Sok sikert hozzá!
2012. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
Két dolgot tehet ilyenkor az ember: előveszi az önérzetét és a párját okolja mindenért, ami történt, vagy az okot keresi, miért történt. Mind2 teljesen érthető viselkedés. A férjed szemmel láthatólag szeretné megmenteni a házasságot és ahelyett, hogy azt hajtogatod, hogy semmi oka sem volt, őszintén megmondanád neki, miért tetted. Olyan nincs, hogy hirtelen felindulásból megcsalom a másikat, van előzménye mindig. Az kevés, hogy a legjobb embernek tartod a világon, de szereted is? Gandhi-t is jó embernek tartották, mégsem volt belé szerelmes a fél világ.
2012. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:

Mennyi embertelen választ kapsz... Az nem lehet, hogy itt mindenki tökéletes! Undorító, ez a viselkedés. Tanácsot kérsz, és bántanak. Felháborító...


Szerintem egyébként az a helyzet, hogy a férjed még nem teljesen fogta fel, hogy mi történt. Figyelj rá, próbálj olvasni a szavai közt és éreztesd vele, hogy milyen fontos neked. Ha majd felfogja mi is történt, és egy szóváltás alkalmával elő is jön vele, akkor is légtürelmes. Ez árulás, bizalomvesztés, az ilyen sem pedig nagyon nehezen gyógyul.

2012. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:

Gandhi-t is jó embernek tartották, mégsem volt belé szerelmes a fél világ.


Aha,de olyan emberrel nem szokás együtt lenni,(összeházasodni meg pláne),akit nem szeretünk,vagy nem vagyunk bele szerelmesek.

Hisz ki kényszeríti az illetőt?

Saját maga vállalja,hogy együtt marad/összeházasodik egy olyan emberrel akit nem szeret,tehát a döntés az ő kezében van,pont emiatt a felelősség is őt terheli,ehhez párosul is a megcsalás,a kérdező duplán hibás,még ha a párja nem is egy bárányka,bár a leírtak alapján eget rengető problémák, nincsenek vele,mint ahogy indok sem, az azonnali váláshoz.

2012. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!