Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, amikor...

Mit szóltok ahhoz, amikor anyu vagy apu a kisgyerek szájára ad puszit?

Figyelt kérdés
Nagyobb korban is látni ilyet, nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem ez egy kicsit túl közvetlen! Anyunak, apunak, nagyinak, nagyapának is sorban egy-egy szájrapuszi üdvözléskor? Szerintem ez egy kicsit túlzás! Plusz vajon nem akar majd a már tinédzser gyermek minden lánynak lépten-nyomon a szájára puszit adni?
2012. nov. 21. 14:47
 81/96 anonim ***** válasza:
20%
Hú,mi bontakozott itt ki.Szerintem minden család maga állítja fel a szabályait.Nem hiszem,hogy beteges,de kicsit fura.Annyi fogott meg egy válaszban,hogy a "szájrapuszi apué". Az a gyermek nem fogja később azt hinni,hogy apa fontosabb,mint ő? Mert akkor ebből is lehet trauma a későbbiekben.
2012. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/96 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nem szimpatikus szokás.

Ovis voltam, kiscsoportos lehettem, amikor láttam, hogy az egyik kislány így köszön el az anyjától. Megkérdeztem anyukámat, hogy ő miért nem így köszön el tőlem, és elmagyarázta, hogy ez nem szokás nálunk, apának ad a szájára puszit, nekem meg az arcomra. Megértettem.

Most, majd' 20 évesen annyira örülök, hogy nem lettem erre szoktatva! A szájrapuszi a barátomnak jár, olyan intim dolog számomra, amit csak annak adok, akit szerelemmel szeretek. Persze véletlenül már előfordult, legutóbb pl kishúgommal, hogy arcpuszit akartam adni, de közben mocorgott, úgyhogy a szájára ment. Röhögtünk, mert abszurd volt.

Egyébként köszönöm szépen, jó viszonyban vagyok a szüleimmel, nem attól függ a meghitt viszony, hogy csókolgatjuk-e egymást száját.

2012. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/96 anonim ***** válasza:
46%
09:47-es vagyok. Miért is lettem lepontozva? Mert kíváncsi vagyok?
2012. nov. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/96 anonim ***** válasza:
35%

véleményem szerint elég undoritó dolog.

számomra a szájra puszinak már intim, szexuális jellege van, és ennek nincs helye egy szülő-gyerek kapcsolatban.

elhánynám magam, ha anyám vagy apám szájon puszilna, akárhogy is szeretem őket.

gyerekem még nincs, de őt sem fogom a száján puszilgatni, mert az is undoritó lenne, és nem azért mert a saját gyerekemtől undorodnék, hanem a szexuális jellegtől amit egy szájra puszi jelent.

2012. nov. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/96 anonim ***** válasza:
22%

oké...nem vitázom senkivel, de bsszus az anyám, a véréből vagyok...nyilvánvaló, hogy nyilvánosan nem csókol le, de itthon meg ez a magándolgunk...Nekünk ez így megszokott, ennyi. Ezen ne háborodjon már fel az, akinél nem szokás....

Én se azon vagyok felháborodva hogy gusztustalannak tartjátok, hiába úgy tűnik. Hanem azon, hogy dobálóztok azzal, hogy jajj de undorító, jajj de gusztustalan, ez már intim...

Intim, de családon belül van, a többihez meg senkinek semmi köze.

2012. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/96 anonim ***** válasza:
80%

Akiknel szokas a szajrapuszi, azok hogy vannak a fogszuvasodas temaval?

Es mi van, ha a kisgyerekes csaladban az anyuka ellenzi a szajrapuszit, apuka sem szokott, de az apa szülei igen, azok szajrapuszilgathatjak az unokat, csak mert az ö csaladjukban szokas? (Függetlenül attol, hogy a fiuk nem adott sose puszit a gyereke szajara, tehat neki valamiert nem szokas, ennek biztos van oka.)

2012. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/96 anonim ***** válasza:
100%

Az egy indok, hogy "Intim, de családon belül van, a többihez meg senkinek semmi köze"???

A csaladon belüli eröszak, nemi eröszak, agresszio is ez a kategoria, akkor ezzel az indokkal ebbe se avatkozzon be senki?

2012. nov. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/96 anonim ***** válasza:
74%

azért mert tényleg undoritó. a legtöbb embernek a szájra puszi szexuális jellegű dolog, ami családtagok közt nem normális.

amúgy mi van akkor ha az ember már idősebb? akkor is szárjapusziskodnak?

2012. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/96 anonim ***** válasza:
19%
Azt látjátok,hogy az erre a kérdésre adott válaszaimmal 3%-ot csappantam? Nem tudtam,hogy tilos a véleménykülönbség.Sebaj.Gyorsan,pontozzatok.
2012. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/96 anonim ***** válasza:
63%
Kedves 89-es! Ha nem ide irkálnál még mindig, főleg nem vitát gerjesztő válaszokat, akkor nem lenne ennyi lepontozásod, szerintem jobb a békesség, ne nézd meg többet ezt a kérdést ;)
2012. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!