Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem csúnyám átvert,...

A feleségem csúnyám átvert, ezért elválunk. Miért én vagyok mégis a szemét mindenki szemében? Ez tényleg olyan apróság amin túl kellett volna lépnem?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van, ő szeretett volna harmadikat én még nem. Nem zárkóztam el, csak kértem hogy várjunk pár évet. Most 9 és 20 hónaposak a gyerekeink.


Erre ő tűvel kiszúrta a gumikat.


2012. nov. 21. 17:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
17%

Elég durva, amit tett, de én azért emiatt nem válnék el. Vannak nagyobb gondok is egy házasságban, amit meg kell oldani, elvégre azért házasodtunk össze, hogy jóban-rosszban együtt, nem? Persze, vannak esetek, mikor nem működik és nem lehet erőltetni, de ez szerintem nem elég ok.

Ezen kívűl milyen a házasságotok? Szereted még? Ő téged?

2012. nov. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
90%

Én mondjuk két okot ismerek, amiért azonnal, minden további mérlegelés nélkül szakítanék, méghozzá két hasonló dolgot, az egyik ez a "kilukasztom a gumit", "szedem a tablettát de nem is" című dolog, a másik a szándékos "kakukkfióka-neveltetés" - szóval a két dolog voltaképpen ugyanaz, az alapvető önrendelkezési jogom semmibe vétele. N.b. miért akarnám, hogy a rosszakaróm legyen a társam, miért élnék a továbbiakban olyannal, aki az ellenségem???


Minden más problémában a "beszéljük meg", "jár a második esély", "hozzuk rendbe" pártján vagyok.

2012. nov. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 A kérdező kommentje:

Akik szerint próbáljuk meg újra: hogy bízzak meg benne?

Maradjunk csak a szexnél: vigyem én a gumit, rejtegessem előle, aztán aktus után megint nehogy kiszedje belőle? Már sajnos bármit el tudok képzelni.....


De vegyünk egy másik dolgot: megbeszéljük hogy elmegyünk valahová, nekem A program tetszik neki B. mondja hogy ő elintézi, aztán hogy A-ra már nem volt elég jegy. Miért higgyem el neki? Vagy intézzek mindent én, esetleg ellenőrizzem utólag?

2012. nov. 21. 19:16
 34/68 anonim ***** válasza:
79%

#31 "Vannak nagyobb gondok is egy házasságban, amit meg kell oldani," - hát, erősen gondolkodom itt percek óta, de nekem annál nagyobb házasságon belüli gond, hogy a párom éppen egy csak pusztán anyagi hatásaiban többmilliós csalás bűntettét követi el a káromra, plusz szándékosan veszélyezteti a meglévő gyerekeinket, nemigen jut eszembe. Egy normál esetben ez nem egy válás, hanem 2-3 év letöltendő börtön lenne alaphangon, és evidensen a gyerekfelügyeleti jog azonnali és végleges megvonása.


Ez nem a "céges bulin félrészegen lefeküdt a kollegájával" ... ugorgyunk ... kategóriája...

2012. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim válasza:
16%

Miért nem köttetted el magad?


Persze ez a dolog egyik része lenne, de nem is kellene a másiknak tudni róla.

Ha már annyira akarsz rendelkezni szabadon az utódnemzési jogoddal.


Gondolj bele! Senki sem sérül, csak a feleségedet meghagyod abban a hitben, hogy szülhet még. Talán közben rendeződnének benne a dolgok.


Most viszont kiteszed a gyerekeket egy olyan eseménysornak, ami az egész életüket befolyásolja, s nem tudhatod, hogy milyen irányba. Valóban ezt akarod? Érvényesíteni a saját jogaidat a gyerekekével szemben?

Ha igen, akkor ezt a kettőt sem igazán akartad. És, ha mégis, akkor becsaptad őket és nem kevésbé a feleségedet is, aki annak tudatában volt, hogy Ti ketten együtt nevelitek fel őket.


Most, hogy Te is lebuktál, nem érzed a dolgot döntetlennek?

2012. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 A kérdező kommentje:

Mi van???? Mi az, hogy nem akartam őket??? De igen, akartam! Sőt, akartam volna 3.-at is, csak nem most!

És nem miattam nőnének fel apa nélkül, hanem a feleségem miatt! De - mint írtam - nem fognak, mivel itt a közös felügyelet a megszokott ítélet ilyen esetben.


Hazugságra hazugság, jó ötlet. Attól hogy a feleségem úgy akarta leélni az életét hogy átvert engem, én nem süllyedek le az ő szintjére.

De tegyük fel: elköttetem magam, újra együtt élünk. 5 év múlva jöhetne a következő baba. Akkor mi lesz? Egy ideig nem lesz gyanús, de aztán dokik, kezelések... fizessek le minden orvost hogy hazudjon a feleségemnek?


De legalább már látom, hogy a környezetem miért gondolja hogy én vagyok a hibás.

2012. nov. 21. 19:32
 37/68 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, mondom, ha az lenne a problémád, hogy az asszony gang-bang partin volt egy NBI-s kosárlabdacsapattal, azt mondanám, adj még egy esélyt. Így azt mondom, fogd a kalapod... (ha nincs, vegyél egyet:))
2012. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
26%

Szerintetek ez tényleg durvább, mint egy megcsalás?

Na, szerintem ez durva...

2012. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
80%
Nem durvább, de nem is jobb.
2012. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
61%
#38, szerintem összehasonlíthatatlanul sokkal durvább. Persze, az embert elönti a pulykaméreg, ha megcsalják, de nem okoz neki életre szóló elköteleződést érzelmi, anyagi és mindenféle szempontból, nem befolyásolja direkt és közvetlen módon évtizedekig az életét.
2012. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!