Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nonprofit munkát...

A férjem nonprofit munkát akar vállalni, miből fogunk így megélni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék babát, de a férjem nonprofit munkát akar vállalni, mert tapasztalat nélkül nem veszik fel a végzettségének megfelelő állásra, s csak így tud tapasztalatot szerezni, ha ingyen dolgozik. Én se találtam a végzettségemnek megfelelőt, de legalább dolgozom és pénzt keresek. Nem akarom mindkettőnket eltartani, ráadásul így szülni sem tudok, mert akkor semmi keresetünk nem lenne. Mit tegyek, fogadjam el, hogy 5-8 évig még nem lesz baba, mert egyedüli kereső vagyok vagy térítsem észhez, hogy csak pénzért dolgozzon, mindegy hogy mit?
2012. nov. 27. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, most látom, hogy ő 27, de a lényegen ez sajnos nem változtat. Manapság bizonyos szakmákban ingyenmunka KELL.

Én már csak tudom (ügyvédjelölt). :(

2012. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
100%

mérnökként ingyen akar dolgozni?

hol laktok?

Mérnök vagyokvagyis nyelvvizsga miatt nincs is diplomám,de normális bérért mérnökként dolgozom,még államvizsga latt megkaptam a munkát.

És nem Pesten,hanem Borsodban.

Munkatapasztalat és kézhezkapott diploma nélkül.

2012. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
55%
Az ingyenmunka miatt nem lesz senkinek állása, mert ahhoz ismeretség kell. Aki ingyen dolgozik, az csak áltatja magát.
2012. nov. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 A kérdező kommentje:
Pécs mellett lakunk, ott szeretne munkát találni, környezetmérnök. Viszont még a budapesti ismerősök is ingyen dolgoznak ilyen végzettséggel. Sajnos nem a legjobb mérnök szakma, egy gépész vagy infós sokkal könnyebben elhelyezkedik.
2012. nov. 27. 13:55
 15/62 anonim ***** válasza:
83%

Ha jó helyre tud kerülni gyakornoknak, akár fizetés nélkül, az bizony komoly befektetés.


Ugyanis ha most elmegy kevés, de biztos pénzért valahova, jó esetben szakmunkás-bért, rosszabb esetben betanított munkás bért kap. Esetleg ilyen jutalékos rendszerben kaparhat napi 16 órát kicsit többért, de az is bizonytalan.

Ebből túl lehet élni a hónapokat, be lehet fizetni a számlákat, de előrébb jutni sem anyagilag, sem szakmailag nem lehet. Soha.

Fiatal vagy, te is nyugodtan keresgélhetnél a végzettségednek, képességeidnek megfelelőbb munkát, akkor "kvittek" lennétek, mindketten értékes munkatapasztalatokat szerezhettek, a baba meg... hát van még jópár évetek rá.

2012. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
86%

Folyt.:


Ha viszont elmegy egy olyan helyre, ahol jó referenciát kap, értékes tapasztalatokat gyűjt, akkor később a sokszorosát is keresheti, mint amit egy alacsonyabb végzettséget igénylő munkával valaha is fog...

2012. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
55%

Mérnök mérnök...

Anyagmérnök vagyok,gépészmérnökként dolgozok,nem sok köze van egymáshoz.

Mondok jobbat,van köztünk kertészmérnök és környezetmérnök is,gépészként dolgozunk,semmivel nem tudtunk kevesebbet mint aki gépészen végzett.


Jelentkezzen más állásokra is,ne csak környezetménöknek.

13:54 voltam

2012. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
97%

Nem feltétlen a kérdezőnek szól a dolog, sokkal inkább egy két válaszadónak.


Ez milyen nevetséges / szánalmas, hozzá állás, hogy ha nem férfiról lenne szó ha nem nőről akkor persze tartsa el a férje, arra két három évre. Mennyivel jobb úgy hogy ha nincs munkája és úgy kell eltartsd, mint hogy ha tesz azért, hogy a jövőben normális pénzt keresni. Mert tudod lehet hogy ha már a 10 éves átlagot nézzél akkor megéri, a tanulás. Mint, sem, hogy most elmenjen a tescoba dolgozni havi 80K-ért és akkor, fasza gyerek lenne, mint 2-3évig tanul és utána 280K ért dolgozzon.


Kedves kérdező, akkor mi lesz majd, hogy ha esetleg munkanélküli lesz újra akkor kirakod, mert te nem támogatod?


Illetőleg, oké, hogy ketten kerestek havi 200K, kell a gyerek, nagyon király akkor mire meg lesz a gyerek már csak 150K lesz utána te nem fogsz majd normális munkát találni. És majd akkor gyerekkel fogtok nyomorogni valahol havi 130-160K ft-ból. Így meg, hogy ha 5-6 évvel később lesz csak gyerek addigra mindenkinek lesz némi egzisztenciája és talán normális fizetése, és neked is esélyed, hogy a gyerek után 2-3 évvel ne csak havi 60K ft keressél.


De persze ez mind nem fontos, mert te eldöntötted, hogy ez így nem jó. Továbbá inkább a válást javaslom, sem mint a gyereket, mert szarabb dolog egy 2-3 éves gyerekkel válni.

2012. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:

Van egy rakat olyan állás, ahova mérnök kell. Nincs megjelölve, hogy milyen, csak mérnök legyen + általában valamilyen nyelv alapos ismerete.

Azért gyűjtenek ilyen embereket, mert van egy alap műszaki, matematikai vagy fizikai érzékük érzékük, megértik a tervrajzokat és a különböző folyamatábrákat. Sokszor pályakezdő is mehet, a BME állásbörze minden évben tele van ilyen cégekkel.


Nagyon sokan a mi karunkról is ilyen állásokra mennek, mert jelenleg az építőipar nem képes felvenni mindenkit.

2012. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
100%

13:54 vagyok

Jelentkezik egyáltalán a férjed egyéb mérnöki munkára? Olyanra ahova mondjuk tapasztalt másmilyen mérnököt keresnek?

Mit veszithet vele?

2012. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!