Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nonprofit munkát...

A férjem nonprofit munkát akar vállalni, miből fogunk így megélni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék babát, de a férjem nonprofit munkát akar vállalni, mert tapasztalat nélkül nem veszik fel a végzettségének megfelelő állásra, s csak így tud tapasztalatot szerezni, ha ingyen dolgozik. Én se találtam a végzettségemnek megfelelőt, de legalább dolgozom és pénzt keresek. Nem akarom mindkettőnket eltartani, ráadásul így szülni sem tudok, mert akkor semmi keresetünk nem lenne. Mit tegyek, fogadjam el, hogy 5-8 évig még nem lesz baba, mert egyedüli kereső vagyok vagy térítsem észhez, hogy csak pénzért dolgozzon, mindegy hogy mit?
2012. nov. 27. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
40%
NEM azt mondtam, hogy ne jelentkezzen más mérnöki munkára HAHÓ. Hátha felveszik. Viszont nekem senki ne mondja hogy pl. a kertészmérnök annyit tud mint egy gépészmérnök, mert akkor ennyi erővel akár biomérnöknek is nevezheti magát. Ennél már csak az lenne viccesebb, ha a műszaki karon lévő menedzser is annyit tud mint egy gépészmérnök... Akinek nincs fogalma róla hol mennyit és mit tanulnak inkább ne szóljon semmit, és ne alacsonyítsa le ilyen összehasonlításokkal a komoly, elismert szakokat.
2012. nov. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
53%

13:54 vagyok


Mérnöki állás ha nem fejlesztőmérnök,akkor ott kezdődik,hogy megtanítanak.

Persze nem számolni és az alap dolgokat,hanem a többit.

És rengeteg cég fizeti az átképzést is.

Most nézelődök más állás után,2 év gyakrlttal már tudom én meghatározni a fizum,olyan céget keresek aki kifizeti a másoddiplomám is.


így éhenhalni fogtok...

2012. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
88%
Nem azt mondtam, h nem tud sokat a saját területén, HANEM azt, hogy az egyik kommentelőre reagálva nem tudja ellátni egy kertészmérnök a gépészmérnök feladatát (a környezetmérnök sem). Ebben szerintem semmi kivetnivaló sincs. Ami meg büfé szak, az az is marad. A műszakin kinézik a műszaki menedzsereket, az agráron a term. véd. mérnököket stb. Ez is így van. A lényeg csak annyi, h nem tudják ellátni egymás feladatát. Egyébként én is az agráron végeztem, élelmiszermérnök vagyok, most csinálom a 2. diplomámat.
2012. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
57%
31-es és Te miért alacsonyítod le a kertészmérnököket, Te tudod, hogy mit és mennyit tanulnak? Felesleges összehasonlítgatni őket, mert semmi közük egymáshoz, de attól még ugyanolyan jó szakember a saját területén egy kertészmérnök mint egy gépész. Attól még nem fog gépészként dolgozni nyilván. De semmivel sem tud kevesebbet csak mást tud, attól még nem ér kevesebbet mint egy gépész, csak adott szakmát nem tud végezni, ahogy a gépészt sem vennék fel kertészmérnöknek csak azért mert gépész és ő a csúcs, mert menyit tanult.
2012. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
És az sem mellékes azért, hogy melyik szakon mennyit kell tanulni. Pl. az én párom gépészmérnök lesz, és tényleg nagyon sokat kell tanulnia, rengeteg órája van.
2012. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
57%
Ja értem. Akkor végül is egyről beszélünk. Rendben. Nincs több kérdésem.
2012. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
57%
"Nem azt mondtam, h nem tud sokat a saját területén," tudtok olvasni, vagy teljesen itt ragadtatok? Azt viszont mindenkinek el kell ismerni, h vannak az egyetemi képzésban egyszerű (hogy szépen fejezzem ki magam) szakok, minden karon.
2012. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
Remélem akkor h nyilvánvaló most már,hogy én is az agrárra jártam, eszem ágában sincs senkit szidni. Élelmiszermérnök vagyok, és fordítva is igaz, egy gépészmérnök nem tudná ellátni egy élelmiszermérnök feladatait. Jelenleg MSc-re járok, biomérnök leszek, és itt is igaz, h egy biomérnök nem tudja, amit tud egy élelmiszermérnök és fordítva.
2012. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
23%

Szintén vidéki (nem Budapest) környezetmérnök ismerősöm évek óta a Tescoban pénztáros mert nem kapott végzettségének megfelelő munkát, pedig kiváló tanuló volt a főiskolán.


Erről ennyit. Szerintem a párodnak lejjebb kéne adni az igényeket. 3-5 év ingyen munka nagyon sok. Esetleg fél év még beleférhet. Amúgy meg, eddig akkor mit csinált? 27 évesen most jut eszébe hogy mégis környezetmérnök akar lenni, mikor 21-22 éves korára végeznie kellett a főiskolával? Ez kicsit zavaros nekem.

2012. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
Egyébként mindjárt 25 vagyok, 2 éve élek a párommal albérletben. Nyilván ha más lenne már az élethelyzetünk, akkor elgondolkoznánk babán, DE amíg nem adottak a körülmények, addig teljesen felesleges ez is, és az eljegyzés is. Én fél év múlva végzek, párom 1 év múlva,kicsit dolgozunk (legalábbis reméljük lesz mit), eljegyzés, majd esküvő. 28leszek ekkor kb, de egyáltalán nem gondolom, h bármiről lemaradnánk, ha 29-30 évesen szülök. Az egyáltalán nincs későn, és a nagyszülőktől nem várható el, h akkor is támogassanak. Gyereket nem a nagyszülőnek szülöm, (mint sokan manapság, főleg nevelés tekintetében, de gyakran anyagilag is), hanem magunknak. És ez így helyes, szerintem. Nyilván, akit tud, és szereti a gyerekét, azt úgy is támogatni fogja a szülő a saját élete elindításában, de ennyi, meg kell ezt is becsülni, mert olyanokat szoktam hallani szülőkről, hogy összeteszem a 2 kezem, hogy az én anyukám egy földre szállt angyal az anyósjelöltékkel együtt.
2012. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!