Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nonprofit munkát...

A férjem nonprofit munkát akar vállalni, miből fogunk így megélni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék babát, de a férjem nonprofit munkát akar vállalni, mert tapasztalat nélkül nem veszik fel a végzettségének megfelelő állásra, s csak így tud tapasztalatot szerezni, ha ingyen dolgozik. Én se találtam a végzettségemnek megfelelőt, de legalább dolgozom és pénzt keresek. Nem akarom mindkettőnket eltartani, ráadásul így szülni sem tudok, mert akkor semmi keresetünk nem lenne. Mit tegyek, fogadjam el, hogy 5-8 évig még nem lesz baba, mert egyedüli kereső vagyok vagy térítsem észhez, hogy csak pénzért dolgozzon, mindegy hogy mit?
2012. nov. 27. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

13:54 vagyok


Persze hogy nem tudja ellátni a másik feladatát,de erre van a betanítási idő,senki nem kerül ugy munkahelyre hogy ülj le,találd fel magad.

Normális cégnél megmutatják mit hogy kell.

Mielőtt jelenlegi helyemre kerültem,életemben nem láttam közelről pl ablaktörlő lapát motorját.

Most mégis azokat gyártunk.

Pedig nem vagyok gépészmérnök papiron,mégis akként dolgozom.

Elég jó fizuért.

És így már könnyebb lesz esetlegesen eredeti végzettségemnek megfelelőt találni,de gépészként is válogathatok,van mérnöki állás az országban .

2012. nov. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
Jó, ezen ne vitatkozzunk. Nyilván van betanítási idő, de nem véletlenül tanul az ember 3,5 évet a BSc-n. Amúgy meg általában kell ez az alap hozzá. Pl. bátyám felesége molekuláris biológus egy gyógyszergyártó cégnél, na megnézném, ha vkinek nem ilyen a végzettsége, mennyi idő alatt tanulná be (hát több év lenne), akkor meg meg sem éri ilyet felvenni a cégnek.
2012. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
És nyilván szívesebben alkalmaz egy nagyobb cég olyan embert, akinek megvan a megfelelő képzettsége, tudása hozzá..
2012. nov. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
26%

"mert 3-5 évig szeretne ingyen dolgozni"


NOOORMÁÁÁLIS?


Ilyen végzettséggel még ingyen gyakorlat mellett sem fog tudni elhelyezkedni a szakmájában!!!!

2012. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem az a dolgod, hogy támogasd a férjed. Ha én lennék ilyen helyzetben, mindent megtennék, hogy valóra válthassa az álmait, nem lennék ilyen, hogy "én is lemondtam, mondjon le ő is". Picit próbáld már visszafogni a szaporodási ösztönt, hiába mondják itt, hogy 25 fölött már mindenki ősöreg, attól még lehet szülni később is.
2012. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az utolsó hozzászólónak részben van igaza. Nyilván nagyon fiatal vagy és ráérsz 29 vagy afölött szülni, viszont ha a férje önmegvalósítását támogatni kell, tehát ingyen dolgozzon, akkor neki is joga van önmegvalósítani, és akkor mégis mibőL??????? fognak élni???!!!!!!!!!!!!!
2012. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
11%

egy biológust azért ne tévesszünk össze egy mérnökkel.

a mérnök külön "állatfaj" (mondom ezt mérnökként).

Minket azért fizetnek,hogy gondolkodjunk,problémát oldjunk meg,tervezzünk,hibát javitsunk ki.

nincs az az egyetem amelyik bármelyik terültere sepcifikusan kiképez.Egy alapot ad és kiszűri a hülyéket.

A többi már a munkáltató dolga.


A biológus ezzel szemben megtanul valamit és alkalmazzagondolom,nem értek hozzá.

2012. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarok részletesen belemenni, de sztem egy biológus igen. Viszont a molekuláris biológus nem!!!! Csoportvezetőként dolgozik a gyógyszeriparban, folyamatos kutatás, fejlesztés, gondolkodás, kihívás!! Az ott dolgozó technikusnak nem kell gondolkozni, és megoldani dolgokat. Semmivel nem tartom könnyebbnek, mint egy gépészmérnök feladatát (ráadásul sztem kevesebb fizetésért mint egy jól fizetett mérnök). Vmit megtervezni gépészetileg nem nehezebb sztem mint pl. baktérium v gomba genomjába beavatkozni....
2012. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
87%

Édesem! Ezt talán vele kellene megbeszélned. Igazán sokra mégy a sok nagyokossal, aki itt megoldja neekd az életeteket.

Kommunikáció nélkül halott egy kapcsolat, egy házasság. Ha nem tudtok együtt problémát megoldani, akkor eszetekbe ne jusson gyereket vállalni.

2012. nov. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
Ó megkap egy feladatot, h pl. ez és ez legyen a végeredmény, te meg oldd meg, ahogy akarod. És irodalomban nyilván nincs leírva, mert a gyógyszeripar a folyamatos fejlesztésről szól.
2012. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!