Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nonprofit munkát...

A férjem nonprofit munkát akar vállalni, miből fogunk így megélni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék babát, de a férjem nonprofit munkát akar vállalni, mert tapasztalat nélkül nem veszik fel a végzettségének megfelelő állásra, s csak így tud tapasztalatot szerezni, ha ingyen dolgozik. Én se találtam a végzettségemnek megfelelőt, de legalább dolgozom és pénzt keresek. Nem akarom mindkettőnket eltartani, ráadásul így szülni sem tudok, mert akkor semmi keresetünk nem lenne. Mit tegyek, fogadjam el, hogy 5-8 évig még nem lesz baba, mert egyedüli kereső vagyok vagy térítsem észhez, hogy csak pénzért dolgozzon, mindegy hogy mit?
2012. nov. 27. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 A kérdező kommentje:

Válni nem akarok, mert megfogadtam, jóban-rosszban. Ha munkanélküli, vagy épp ingyen dolgozik, akkor is szeretni fogom, mellette leszek, csak kevésbé boldogan.


Lehet, hogy tényleg többet keresne néhány év múlva, de ez sem garantált. Ha keresne mondjuk egy 4 órás tesco pénztáros munkát, és mellette ingyen gyakornokoskodna, akkor az nem zavarna annyira, csinálja mellette, szabadidejében. De én is feladtam a karrierre vonatkozó álmaim, hogy meg tudjunk élni, tegye ő is.

2012. nov. 27. 14:10
 22/62 anonim ***** válasza:
82%

De az ingyen munkát is teljes munkaidőben várják ám el!

Olyan nincs, hogy "keres egy négyórás Tescos munkát", és mellette gyakornokoskodik, mert ez nem így megy!

Rendes munkaviszony, felelősséggel, feladatokkal, túlórákkal... Csak épp pénzt nem kapsz érte!

Olyan nincs, hogy de akkor én nem járok be rendesen. Hidd el, hogy így van!!! Én is - már írtam - ezt csinálom! Meg csomó ismerősöm (mondjuk én ügyvédjelölteket ismerek, de gondolom a mérnököknél is ez a helyzet).

Ez nem gyakornokoskodás, hanem rendes állás!

Próbáld meg megérteni, és befektetésként felfogni, különben csak becsavarodni lehet ettől. :(

2012. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Hátha... :)

2012. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
55%

Öhö, eljutottunk a dögöljön meg a szomszéd tehene is... hozzáállásig.


Bocs, de kérte tőled valaki, hogy adj fel bármit? Te így döntöttél, de dönthetnél máshog yis. Egyelőre. De ha még pár évet eltöltesz így, akkor soha nem lesz belőled semmi. Gondolom a férjed azt próbálná elkerülni, hogy két tesco-árufeltöltő életét kelljen élnetek, utóbb gyerekestül.


Bármennyire is próbálod bebizonyítani, hogy a férjed felelőtlen és gyerekes, én úgy látom, Te vagy az. Nem tudsz a jövőre gondolni, és így akarsz anya lenni? A gyerekednek is azt fogod mondani, eriggy fiam a tescóba, látod, anyád-apádnak is jó, csináljad te is???

2012. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 A kérdező kommentje:
Nem hajlandó másik mérnöki munkákra sem jelentkezni, mert ő neki csak a sajátja kell. Néha önzőnek érzem ez miatt. Bár bízom benne, hogy előbb-utóbb rájön, hogy legalább megpróbálhatná.
2012. nov. 27. 14:15
 26/62 anonim ***** válasza:
80%
A 17-es válaszolónak üzenem, hogy nagyon jót nevettem a hozzászólásán, tényleg vicces :D. De azért ne akarja már megmagyarázni, hogy egy kertészmérnök v. környezetmérnök annyit tud mint egy GÉPÉSZmérnök, mert ez max viccnek jó. Ennyi erővel elláthatná a BIOMÉRNÖK feladatait is, nem???? Végül is mérnök mérnök. Ja, és persze gondolom a büfé szakos természetvédelmi mérnökök is olyan sokat tudnak... Akkora különbség van ezek között a szakok között, hogy némelyik meg sem érdemli a "mérnök" szót. Ekkora hülyeséget régen olvastam :D
2012. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy az nevetséges, hogy manapság a takarítónőtől is elvárják a diplomát meg a több éves munkatapasztalatot. Ennyi erővel minden pályakezdő dolgozhatna ingyen, mert sehol nem szeretik a zöldfülűeket, egy két cég van csak akik kifejezetten hirdetnek pályakezdőknek.


Én gyanítom ezt direkt csinálják, hiszen melyik cégnek nem jó, ha ingyen húzzák neki az igát, így meg kvázi rákényszerítik az embert. Nem szabadna ennek bedőlni, elmegy mindenki pénzért dolgozni, akkor is ha nem szakma, aztán mikor elfogy a tapasztalt munkaerő akkor szabad a pálya, nehogy már a nyúl vigye a vadászpuskát. Sajnos hülye egy világot élünk. Felháborító, biztos nem dolgoznék 3 évet ingyen, max felet, ha tudom, hogy oda fel is vesznek utána, de hát pont erre jók a gyakornoki programok. Azért a 3-4 év az túlzás. Inkább kezdjen el egy másik sulit addig, amivel jobban el tud helyezkedni.

2012. nov. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy meg szerintem egyikőtöknek sincs igaza teljesen. Neked abban van igazad, hogy elvállalhatna más mérnöki munkát is. Egyébként meg nagyon fiatalok vagytok, csak 25 éves vagy, bőven ráérsz szülni akár még 5 évig is. Nem értem minek erőltetni.
2012. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:

23-os vagyok


Hát akkor az én válaszom tárgytalan, mivel gőzöm sincs, hogy mi a különbség az egyes mérnökök között,vés az egyik válaszoló meghatározása alapján mertem küldeni a linkeket. :D

2012. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
79%

"De azért ne akarja már megmagyarázni, hogy egy kertészmérnök v. környezetmérnök annyit tud mint egy GÉPÉSZmérnök"


Annyit tud, csak nem ugyanazt. Nyilván a kertész nem ért a gépekhez annyira és a gépész sem a növényekhez. De attól még mindkettőnek hatalmas tudása lehet a saját területén. Most a gépész menőbb mint a kertész, de ez még nem jelenti azt, hogy a kertészek suttyók.


Agrármérnök vagyok egyébként de valószínűleg nem tudnék elektromérnökként dolgozni ez logikus, de az elektromérnök sem fogja leelletni a tehenet, vagy összeállítani a hízók takarmánykeverékét, ahogy azt sem tudja a gépész mit kell tenni ha a ló a bénulásos izomfesték vizelés tüneteit produkálja.

2012. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!