Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy nőnek...

Mit lehet csinálni egy nőnek otthon egész nap, ha már a gyerekei iskolások? Ti nem őrülnétek meg?

Figyelt kérdés
Én még itthon vagyok a kicsivel, így leköt, de már most mennék vissza dolgozni. Van egy ismerősöm, 16 éves a legnagyobb gyerek (4 van) azóta nem dolgozik. Azt mondja nem megy vissza egy 100asért 8 órába, mert nincs rá szükségük. Ezt aláírom, van pénzük egy rakattal a férje által, de nem csak a pénz motiválhat egy embert. Sőt ha azt vesszük nagyon szerencsés helyzetben lenne munkát illetően is, hisz azt csinálhatna amit szeretne, akármit kitanulhatna. Én nem értem az ilyen embereket. Egész nap a városban furikázik (kisváros) a gyerekekért is elmegy ne kelljen már nekik 20 percet sétálni, szóval mindig úton van valami miatt. Ahelyett, hogy lefoglalná magát. Még csak a takarítást sem ő végzi.

2013. febr. 15. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 A kérdező kommentje:
A 4 gyerek nem hiszem, hogy kifogás. 8 a legkisebb, 16 a legnagyobb. Nekem is van 3, egy 7 éves ikerpár és egy 1 éves. Velük is sok a teendő, a nagyok elsősök, húzós évünk volt. De már most azon gondolkodok, hogy szeptembertől bölcsizünk. És nem a pénz miatt, jól élünk mi is. Ha nem lenne itthon egy gyerek sem megőrülnék. Nekem is vannak hobbijaim, szeretek olvasni is, vagy a férjemmel kettesben lenni, de munka mellett is bőven megoldható minden.
2013. febr. 15. 11:10
 12/72 anonim ***** válasza:
85%

"hogy lehet úgy leélni az életét, hogy nem csinál semmit?"


Miért csak az valami, ha reggel elmegy a munkába, este meg hazajön? Anélkül is jól el lehet tölteni az időt. A takarítás meg megint olyan, hogy miért az valami? Ezek mind csak "kötelező" tartalmatlan dolgok, nekem inkább az a fura, hogy egyesek életét csak az tölti meg tartalommal, hogy takarítás, meg könyvelés nyolc órában... Értem én, hogy az a normális, mert nem engedheti meg magának az átlagember, hogy ne így éljen, na de, hogy elképzelni se tudja, hogy máshogy is lehet, az azért már durva.

2013. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
78%
Ezek szerint Ő pont azzal foglalja le magát hogy mindig úton van. Egyébként meg ha sok pénz van kellemesen el tudja tölteni az időt munka nélkül is. Kozmetikus, fodrász manikűr, torna, úszoda, stb.... Mennyi időt kitölt :)
2013. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:
83%
Te is eléggé unatkozhatsz,ha ráérsz azt figyelni, elemezni, mit csinál az ismerősöd.Na, én meg ebbe pusztulnék bele, ha itt tartanék.Én is itthon vagyok, de vezetem a háztartást, meg ezen kívül még millió dolog van, ami leköt, nem nagyon fordul elő, hogy tétlenül ülök a fenekemen.Persze kívülálló, aki csak annyit lát belőlem, hogy leszaladok a boltba, aztán itthon vagyok, az gondolhatja azt is, hogy a többi időm azzal töltöm, hogy az ágyban döglök.Csak szerencsére engem nem érdekel, mit gondol rólam esetleg az ismerős, mint ahogy az sem, mit csinál.
2013. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 A kérdező kommentje:
A takarítást csak arra fel írtam, hogy még ennyi "munkát" sem végez. Nekem is volt segítsem korábban, éppen azért mert ez felesleges időtöltés, nem akartam a gyerektől elvenni az időt. De ha egész nap semmi dolgom nem lenne akkor legalább ezt megcsinálnám, csak úgy unalomból is.
2013. febr. 15. 11:13
 16/72 anonim ***** válasza:
87%
De ha nincs kötelező, előírt munkád, akkor miért csak unatkozni lehet? Ne haragudj, azért, mert te nem tudod mivel eltölteni az idődet, az nem azt jelenti, hogy más sem...
2013. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
77%
bizpony, bizony, ha te magad elégedett vagy az életteddel, akkor mégis miért a másokéval vagy elfoglalva?
2013. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
77%

Amúgy 11.10 tökéletesen megfogalmazta, amit gondolok.

Én is dolgoztam már több munkahelyen is, egyik sem tudott lekötni, csak kötelesség, ami lélekölő, fárasztó, a kollégáktól meg a falra másztam, mert nem is vagyok ráadásul egy közösségi lény.A házimunka szintén nem mondhatnám, hogy különösen boldoggá tesz, bár szükséges és szeretem a

rendet.Szóval, én sem értem azokat, akik csak a kötelező munkában meg házimunkában és egyéb sablonos, unalmas dolgokban találják az értelmet.

2013. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 A kérdező kommentje:

Én elégedett vagyok az életemmel :) csak nem értem hogyan lehet így élni. Amúgy csak feltettem egy kérdést ennyi.

A kisfiam nincs itthon elvitte anyukám hétvégén. Már csillog-villog a ház, voltam fodrásznál stb, filmeztem, csináltam ajándékot tegnapra a férjemnek. De ezek olyan dolgok amit gyerek mellett is megcsinálok amúgy, szóval nem érzem különlegességnek. Egyedül kávézgatni nem nagy élvezet, de minden barátnőm dolgozik, vagy beteg a gyereke sajnos.

Ezért is jutott eszembe, hogyan lehet ezt csinálni 16 évig

2013. febr. 15. 11:19
 20/72 A kérdező kommentje:
De éppen azt írom, hogy nem kötelező munkát kell végezni. Szerencsére én is azt csinálom amit szeretek. Ő is megtalálhatná azt amit szeret. Csak van valami ami érdekli ezen a világon azon kívül, hogy ide-oda futkos.
2013. febr. 15. 11:21
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!