Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy nőnek...

Mit lehet csinálni egy nőnek otthon egész nap, ha már a gyerekei iskolások? Ti nem őrülnétek meg?

Figyelt kérdés
Én még itthon vagyok a kicsivel, így leköt, de már most mennék vissza dolgozni. Van egy ismerősöm, 16 éves a legnagyobb gyerek (4 van) azóta nem dolgozik. Azt mondja nem megy vissza egy 100asért 8 órába, mert nincs rá szükségük. Ezt aláírom, van pénzük egy rakattal a férje által, de nem csak a pénz motiválhat egy embert. Sőt ha azt vesszük nagyon szerencsés helyzetben lenne munkát illetően is, hisz azt csinálhatna amit szeretne, akármit kitanulhatna. Én nem értem az ilyen embereket. Egész nap a városban furikázik (kisváros) a gyerekekért is elmegy ne kelljen már nekik 20 percet sétálni, szóval mindig úton van valami miatt. Ahelyett, hogy lefoglalná magát. Még csak a takarítást sem ő végzi.

2013. febr. 15. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
54%

Váltotok egy-két szót. Akkor honnan a búbánatból tudnád, hogy mit csinál?


2013 van, az egész világ bent van a szobádban, ki se kell menni ahhoz, hogy csináljon valamit. Honnan tudod, hogy pl. nem a kedvenc gasztrobloggered, aki olyan szuflékat meg sajttortákat tölt fel minden nap a blogjára, amit álmodban sem tudnál megcsinálni, vagy kötős-horgolós blogja van vagy akármi?

2013. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem Kérdező egy kicsit féltékeny vagy az ő életére. Ha nem is tudatosan, de tudat alatt, titokban igen.


Nincs abban semmi rossz ha valakinek felnőtt, nagy gyerekei vannak és nem dolgozik illetve nem megy vissza dolgozni. Ha anyagilag megteheti, jól élnek, nem éheznek, akkor miért menne vissza? Hülye lenne!


Mind sokan írták, számos hobbi, elfoglaltság van amivel ki lehet tölteni egy napot! Én meg azt nem hiszem el hogy van olyan ember aki örömmel megy be dolgozni az utálatos kollégákhoz, és végzi a monoton, szürke feladatát nap mint nap. Este holtfáradtan haza esik, elkezd takarítani és bezuhan az ágyba... Ugyan már! A munka azért kell mert muszáj, pénz kell ahhoz hogy éljünk.


De ha az egyik fél több százezer forintot, milliókat keres akkor minek strapálja már magát a másik?

Ha a pénzt kereső félnek megfelel, hogy a párja nem dolgozik, akkor nem dolgozik. Kész.

Irigylésre méltó élet.


Ha én nem dolgoznék festenék ezerrel és megpróbálnám eladni őket. Végre teljesen erővel ráfeküdhetnék a festésre. Úúú, és írnék egy könyvet is! Nem kiadatni, vagy ilyesmi, csak úgy magamnak...

Sokkal inkább érezném hogy ÉLEK, hogy van értelme az életemnek, mint most, hogy itt poshadok az irodába.


(Az már kérdés ha valaki szereti a munkáját, az persze hogy szívesen dolgozik, mert neki a munkája a hobbija, a szenvedélye. Én olyanról beszélek aki azért dolgozik, mert muszáj, amúgy meg utálja amit csinál... És sajnos az utóbbiak többen vannak...)

2013. febr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:
66%

Na mostan én egyet nem értek.... Te ott vagy mellette, hogy látod, hogy semmit nem csinál?

Mit takar az, hogy ide-oda futkos? Nyilván több helyre futkos. Akkor nem csinál semmit?

Érdekes vagy, hogy ilyenekkel foglalkozol, ez érdekel. Bizonyára kismillió dolgot lehet úgy is csinálni, hogy az ember nem jár el dolgozni, ugyanakkor nem is ő takarít.

Véleményem szerint egy "kicsikét" féltékeny vagy te erre a nőre.

2013. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 A kérdező kommentje:

Én nem irigylem akármennyire rám akarjátok beszélni. Ha irigyelném én sem dolgoznék. Lehet hogy nekünk nem menne az egy keresettel mint nekik, de akkor mi nem Balin, hanem a Balatonon nyaralnánk, és csak Ausztriáig mennék síelni. stb. És ezzel is elégedett lennénk.

Tényleg nem vagyok irigy. Egyszerűen nem értem. Ezért tettem fel a kérdést is.

2013. febr. 15. 11:51
 35/72 anonim ***** válasza:
73%

Hát, ő meg lehet hogy téged nem ért, hogy minek strapálod magad, amikor a te férjed is jól keres.


Tudod, nézőpont kérdése.

2013. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
64%

En is orulnék neki, ha nem kellett volna vissza állnom munkába. 8 órát gurizek irodában, hazamegyek és szalad a ház. Este 5-kor kezdek neki takarítani, fozni, mosni és ugye még a gyerekkel is kell foglalkozni (2 éves a lányom). Nyárom nem ott a kert, udvar stb.

Ot kieégíti az anya szerepe. Téged nem! Nem mindenki karrierista.

2013. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:
43%
Én nem is gondoltam, hogy azt irigyled tőle, hogy nem dolgozik. Van valami más, ami miatt féltékeny vagy rá, ennyi.
2013. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 A kérdező kommentje:

De nem strapálom magam. Szerintem mindenkinek van valami amit akar csinálni. Arra is képtelen lennék, hogy a férjemtől kérnék pénzt mondjuk egy cipőre egész életemben. Pedig adna.

A másik, hogy ha a férj, mondjuk a férjem maradna otthon, mert úgy is megélnénk normálisan akkor az senkinek nem lenne elfogadott.

2013. febr. 15. 11:57
 39/72 anonim ***** válasza:
Én nem bírnám ki, hogy egész nap csak "ellegyek", mondjuk nekem kreatívabb munkám van, mint egy irodai, de ha ezt abba kéne hagynom, megőrülnék.
2013. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 A kérdező kommentje:

36

Azért elrugaszkodhatnál az irodától és a szaladó háztól. Nyithatnál pl. egy éttermet, és hazamész a rendre mert van bejárónőd. A gyerekek addig iskolában/óvodában szóval nem lesz belőle "bajuk". Éppen azt mondom, hogy bármit megtehetne.

2013. febr. 15. 11:59
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!