Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy nőnek...

Mit lehet csinálni egy nőnek otthon egész nap, ha már a gyerekei iskolások? Ti nem őrülnétek meg?

Figyelt kérdés
Én még itthon vagyok a kicsivel, így leköt, de már most mennék vissza dolgozni. Van egy ismerősöm, 16 éves a legnagyobb gyerek (4 van) azóta nem dolgozik. Azt mondja nem megy vissza egy 100asért 8 órába, mert nincs rá szükségük. Ezt aláírom, van pénzük egy rakattal a férje által, de nem csak a pénz motiválhat egy embert. Sőt ha azt vesszük nagyon szerencsés helyzetben lenne munkát illetően is, hisz azt csinálhatna amit szeretne, akármit kitanulhatna. Én nem értem az ilyen embereket. Egész nap a városban furikázik (kisváros) a gyerekekért is elmegy ne kelljen már nekik 20 percet sétálni, szóval mindig úton van valami miatt. Ahelyett, hogy lefoglalná magát. Még csak a takarítást sem ő végzi.

2013. febr. 15. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
72%

De minek nyisson éttermet és láncolja oda magát egész napra? Az egy csomó meló. Iszonyú nagy felelősség, és energia fenntartani egy éttermet, úgy, hogy az jó is legyen. Egy csomó szabály van, amit szigorúan be kell tartani, vezetni a számlákat, ezer meg ezer feladat... Miért csinálná ezt, amikor sokkal izgalmasabban is eltöltheti a napját?


Miért nem tudod elfogadni, hogy vannak nők/férfiak akiket nem a munka "nemesít"?

2013. febr. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:
Mint írtam PL., PÉLDÁUL. Ha nem akar ne nyisson éttermet, de csak van valami ami érdekli. A családon és a fodrászhoz járáson kívül.
2013. febr. 15. 12:09
 43/72 anonim ***** válasza:
46%

Megkérdezem még egyszer. HONNAN tudod, hogy semmit sem csinál a családon és a fodrászhoz járáson kívül? Azért, mert a szomszédban laksz és mikor épp nem dolgozol, mert te ugye olyan elfoglalt vagy, akkor kukkolsz, meg néha mikor összefuttok azt mondja, hogy most boltba megy?


Másik, nyithatna egy éttermet, vagy akármit. Látszik, hogy neked nincs ilyened. Az még több időt energiát és idegeskedést felemészt, ha saját vállalkozásod van, mintha bemégy valakinek ledolgozod a nyolc órádat. Saját vállalkozásban nincs munkaidő vége, meg nem az van, hogy á a főnök gondja bármi van, én csak megcsinálom, amit az asztalomra tesznek és négykor hazamegyek...

2013. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
76%

Igen, minden bizonnyal érdekli más is a családon és a fodrászon kívül, csak te azt nem tudod, mert nem látod hogy hova furikázik, nem látod hogy bent a lakásban mit csinál.


Ezer meg ezer dolgot lehet csinálni, mint az írtuk. Úszni járni, szaunázni, filmet nézni, olvasni, festeni, írni, blogot szerkeszteni, emberekkel beszélgetni, filozofálni, stb


Ezeket a tevékenységeket te talán nem tartod semmire? Ezek semmit nem érnek? Nem hasznosak? Nem építik az ember jellemét?


Miért csak az a munka fontos, elfogadható, etikus amibe az ember belegüzül illetőleg nem otthon végzi, és/vagy pénzt keres vele?

2013. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 A kérdező kommentje:
Nem kukkolok. Egyszerűen kimegyünk a gyerekkel az udvarra, vagy elmegyek vele valami foglalkozásra, át másik kisgyerekes barátnőmhöz, vásárolni stb. akkor találkozunk, és mindig ilyen "dolgai" vannak. Jelenleg én sem csinálok többet mint leírtam, de ha nem lenne a kisgyerekem mellettem szétunnám az agyam. Pedig szoktam kreatívkodni, különlegességeket főzni/sütni én is, de minden nap nem foglalna le, pláne gyerek nélkül.
2013. febr. 15. 12:18
 46/72 anonim ***** válasza:
63%
csak feltételezés a részedről, h nem csinál mást, mint fodrászhoz jár és a gyerekeket fuvarozza. azt mondod, rengeteget vana városban. lehet, h van valami, ami érdekli és azt csinálja, amikor elmegy otthonról. elítéled, mert nem talál semmi neki való elfoglaltságot. hadd fordítsam meg. az anyukád elvitte a kisfiadat, a férjed nincs otthon, a baátnők dolgoznak - és máris kihúzták alólad a széket, nem tudod, mit kezd magaddal. akkor, ki nem találja fel magát? (olvasd vissza, ezt írtad vhol a második oldalon)
2013. febr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
79%

Anyám volt ilyen,17 éves voltam amikor elment dolgozni.Előtte nem akart,szerencsére megunta otthon.Rendben tartotta a házat,mindennap pepecselős kaját(ideje volt rá)készített,kertészkedett,öregeknek segített önszorgalomból és az életemmel volt elfoglalva.10perc nyugtom nem volt,se minimális magánéletem.Hazaértem suliból azonnal letámadott,velem együtt akart tanulni,pedig majdnem kitünő tanuló voltam.Mindent meg akart helyettem csinálni(bundás kenyeret se készíthettem).


Persze,nem biztos,hogy ő is rátelepszik a gyerekeire,de nekem rossz tapasztalatom van a háztartásbeliséggel.

2013. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 A kérdező kommentje:
Én is járok úszni is, edzeni is, főzök is stb. még a férjemre is van időm. Mikor még nem volt a kicsi, csak az ikreink és dolgoztam akkor is megtettem. Egyszerűen azért mert képes vagyok beosztani az időmet, és jut idő a SZÓRAKOZÁSRA is. Mert ezek azok.
2013. febr. 15. 12:20
 49/72 A kérdező kommentje:

46

Igen ezt írtam. Vállalom is. Nem köt le napokig a semmittevés. Már csinálom hétfő óta, de nem ülhetek napokig a kozmetikusnál, nem fogok mindennap főzni, vagy futni egy futópadon míg ki nem purcanok. Ezek olyan dolgok amiket egy héten egyszer-kétszer szívesen végez az ember, de egy idő után már az sem szórakoztató, hogy bekapcsolom a tv-t, most ki és olvasok, most megcsináltatom a körmöm... Vagyis gyakorlatilag egész nap a büdös semmi.

2013. febr. 15. 12:25
 50/72 anonim ***** válasza:
45%
Szupppperanyuka még mindig nem írtad meg, hogy miből gondolod, hogy a fodrászkodáson és a gyerekek hazafuvarozásán, nomeg a boltba menésen kívül honnan tudod, hogy nem csinál semmi érdemlegeset a szomszédasszony? Ha erre nem tudsz válaszolni, akkor amit eddig sejtettem, beigazolódik, az, hogy kombinálsz. Olyan dolgokat találsz ki és "bélyegzel meg" vele valakit, ami egyáltalán nem biztos, hogy igaz. És azt is felfoghatnád már, hogy annál mocskosabb dolog nem sok van, hogy valakit (aki nem tud védekezni) kibeszélsz a háta mögött.
2013. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!