Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy nőnek...

Mit lehet csinálni egy nőnek otthon egész nap, ha már a gyerekei iskolások? Ti nem őrülnétek meg?

Figyelt kérdés
Én még itthon vagyok a kicsivel, így leköt, de már most mennék vissza dolgozni. Van egy ismerősöm, 16 éves a legnagyobb gyerek (4 van) azóta nem dolgozik. Azt mondja nem megy vissza egy 100asért 8 órába, mert nincs rá szükségük. Ezt aláírom, van pénzük egy rakattal a férje által, de nem csak a pénz motiválhat egy embert. Sőt ha azt vesszük nagyon szerencsés helyzetben lenne munkát illetően is, hisz azt csinálhatna amit szeretne, akármit kitanulhatna. Én nem értem az ilyen embereket. Egész nap a városban furikázik (kisváros) a gyerekekért is elmegy ne kelljen már nekik 20 percet sétálni, szóval mindig úton van valami miatt. Ahelyett, hogy lefoglalná magát. Még csak a takarítást sem ő végzi.

2013. febr. 15. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
65%
Ezek szerint tényleg lustának tűnik. Kár, hogy ezt a történetet csak egy felületes ismerőstől halljuk, tehát dunsztja sincs, hogy pontosan mit csinál. Azért abba gondolj bele, hogy ha ide jönne a másik oldal megvédeni magát, lehet nem ez lenne a véleményed.
2013. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
48%

ma 16:10 Nekem úgy jött le a kérdező írásából, hogy semmit nem csinál a nő. Azért is írtam, hogy ha megteheti ezt az életet, akkor mellette tanulhatna nyelvet, végezhetne önkéntes munkát, biztos örömmel vennék. De lehet van valami értelmes elfoglaltsága is, így ezt nem tudjuk megítélni.

Nekem ezzel talán az lenne a bajom, amit írt is valaki, hogy sokan átesnek a ló túl oldalára:azzal, hogy túlságosan a gyerekek nyakán lenne, mivel ráér.A gyerekek semmi önállóságot nem tanulnának, mert az anyuka ráér mindig eléjük tenni mindent.

2013. febr. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:
33%
De te pl. olyat írtál, hogy tanulnál kínaiul nem? Na pl. honnan tudjuk, hogy nem tanul esetleg egy nyelvet? Honnan tudjuk, és tudja a kérdező, hogy nem szokott-e bonsai fát nyesni? Hogy nem szokott horgolni, kertészkedni, úszni, akármi?
2013. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
Egy panelban megőrülnék, de mivel családi házban élünk, és akkora kertünk van, hogy mire levágom a füvet nyáron mindenhol, kezdhetem megint, így nem őrülnék meg. Igazából én szeretem a munkámat (biológus vagyok, és 2 gyermek édesanyja), ígyhát inkább visszamennék, de akikkel nem ilyen kegyes a sors, és nem szereti a munkáját, azt teljesen megértem, hogy inkább maradna.
2013. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:

ma 16:26 Én azt írtam, hogy idegen nyelvet tanulnék, nem azt, hogy kínaiul.:D De egyébként lényegtelen.:)


Persze, lehet, hogy az adott hölgyemény csinál értelmes dolgokat, én a kérdező leírása alapján tudom megítélni a történetet, mivel nem ismerem személyesen őket.:)

2013. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
60%

Én nem őrülnék meg. 4 gyerek mellett pláne nem. Anya sem ment vissza dolgozni pedig már a hugom is 16 és csak ketten vagyunk tesók. Azért nem dolgozik szerintem, mert így el tudja hozni a gyerekeket 2 körül az iskolából, oviból, nem kell bölcsibe adni a babát pár évesen, délután együtt mehetnek különböző programokra.

Ha iskolás az összes gyerek, nagyon sokat kell tanulnia velük, furikáznia külön tanárokhoz. Gondolj bele, ha nem is tanul velük csak megnézi hogy mi volt a lecke és megcsinálták-e, már elment 1 óra 4 gyerekre.

Pl. hogyha fél órára van kocsival a sulitól az edzése az egyiküknek, akkor az anyuka elindul otthonról 2kor, felveszi a gyereket a suliban, 3ra ott vannak edzésen, ha 4ig tart, fél5-5re van otthon, és el is ment a délután. És hány programja lehet 4 gyereknek??? Elhiszem hogy emellett nem akar 8 órában dolgozni, szerintem örülne ha le tudna ülni blogot írni, kötni, olvasni. És mennyi ruhát kell kimosni ennyi gyerekre?

Szóval könnyen eltelik egy nap. (még gyerekek nélkül is)

2013. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
65%

És akinek nincs kocsija, az hogy viszi a gyerekeket iskolába,külön órára.

Nem kötekedésképp írom, de a mai átlagfizetések mellett, azért nem mindenki teheti meg, s mégis felnőnek a gyerekei úgy, hogy kitűnő tanulók.

Én is jártam külön órára, suliba, de nem kellett kocsival vinni.

Sőt, jót is tesz a séta, ha az ember egész nap a suliban ül.

Csak azért írom, mert sokan olyan alap dolognak tartják, hogy minden hova furikázzák a gyereket, mintha annak nem lenne lába.Vagy nem lenne tömegközlekedés.

Vagy sokan már 10 métert sem képesek kocsi nélkül megtenni, annyira elkényelmesedtek.

Én sokat mozgok sétálok,szerintem ez a normális. Mosolyogtam is, amikor karácsonykor a rokonok alig bírtak a 4.emeletre felsétálni, pedig a bérház alján szálltak ki a kocsiból!:D

2013. febr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:
48%
67-es: amit ebbe leírtál, hát köze nincs a kérdéshez, már ne haragudj.
2013. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:
24%

ma 17:46 A kérdésre már válaszoltam, ezt az előttem válaszolónak írtam!:)

Most ilyen alapon a te hozzászólásod se a kérdéshez kapcsolódik.:D

Azért ne kössél már bele mindenbe,na :D

2013. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:
9%

"Azt mondja nem megy vissza egy 100asért 8 órába" Csórikám, hogy sajnálom!

Más meg tanult ember létére gürizik, mert nem szégyen neki a munkát.

Mindig is utáltam az olyan embereket, akik a férjük pénzével menőznek, de ők életükbe 1 napot nem dolgoztak.

Utána meg sír a szájuk, hogy nem tudnak megélni, ha a férjükkel valami történik.

Ilyenekbe, nem gondolnak bele, hogy akkor a színvonalnak lőttek?

2013. febr. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!