Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy nőnek...

Mit lehet csinálni egy nőnek otthon egész nap, ha már a gyerekei iskolások? Ti nem őrülnétek meg?

Figyelt kérdés
Én még itthon vagyok a kicsivel, így leköt, de már most mennék vissza dolgozni. Van egy ismerősöm, 16 éves a legnagyobb gyerek (4 van) azóta nem dolgozik. Azt mondja nem megy vissza egy 100asért 8 órába, mert nincs rá szükségük. Ezt aláírom, van pénzük egy rakattal a férje által, de nem csak a pénz motiválhat egy embert. Sőt ha azt vesszük nagyon szerencsés helyzetben lenne munkát illetően is, hisz azt csinálhatna amit szeretne, akármit kitanulhatna. Én nem értem az ilyen embereket. Egész nap a városban furikázik (kisváros) a gyerekekért is elmegy ne kelljen már nekik 20 percet sétálni, szóval mindig úton van valami miatt. Ahelyett, hogy lefoglalná magát. Még csak a takarítást sem ő végzi.

2013. febr. 15. 10:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szuperanyuka, csak beosztom az időm és igen, kihasználom azokat a lehetőségeket amik abból adódnak, hogy nincsenek napi filléres gondjaink. Nem azért mert jól házasodtam hanem mert teszek én is érte.

Már leírtam, hogy ahányszor kérdezem nem csinál semmit. Nem úgy néz ki mint aki sportolna, és az is előfordult már, hogy mondta valamire milyen szép, kár hogy neki nincs kézügyessége (ezt is két fülemmel hallottam a másik szomszédnak mondta) Ettől függetlenül érthet valamihez, amit kimeríti a hobbi kategóriát. A hobbiét és a szórakozásét.

2013. febr. 15. 12:38
 52/72 anonim ***** válasza:
57%

Azért mert, nem úgy néz ki, mint aki sportolna, illetve nincs kézügyessége, még csinálhat olyan dolgokat, amik lefoglalják az egész napját...

Pedig azt hittem szuperanyuka vagy, az elejétől kezdve fényezed magad itt, a szomszédasszonyt meg ócsárolod. Erről szól az egész. Ha nem kamu.....

2013. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
54%
Szűk latokörű vagy es nincs semmi fantaziad. Nem csak munkabol es koromlakkozasbol all az elet. Mi lenne,ha olvasnal mondjjk,vagy nyelvet tanulnal pl?
2013. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 A kérdező kommentje:
Ha azt jelenti a szuperanyuság, hogy szakít az ember magára időt, akkor legyen. Az vagyok. Az már mellékes, hogy elég szánalmas a világ, ha ez a vélemény, vagy mindenki szépen felad mindent azért mert gyereke van. De biztos úgy is boldog ő is, meg a gyerek is. És ez már nem pénzkérdése, mert bőven vannak lehetőségek pénz nélkül is, aki akar szakít magára időt.
2013. febr. 15. 12:46
 55/72 anonim ***** válasza:
96%
Írod, nem mond semmit, csak azt,hogy fodrásznál járt. És az nem lehet, hogy azért nem mondja el, mivel telt a napja, mert nem akarja? Mert esetleg látja rajtad, hogy köszörülöd rajta a nyelved? Vagy mert egészen egyszerűen nem tartozik rád, azért nem mondja? Erre nem gondoltál?
2013. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
72%

Újra megkérdezem tőled:


Miért csak az a munka fontos/elfogadható/etikus amibe az ember belegüzül illetőleg nem otthon végzi, és/vagy pénzt keres vele?


A "munka" fogalma nem csak ezen tevékenységek egyikét jelenti. "Munka" sok minden lehet. "Munka" az, amit az ember annak tart.

Ha otthon kertészkedik valaki ingyen a saját kertjében az is munka. Ha egy cégnél dolgozik mint asszisztens pénzért az is egy munka.


Hangsúlyozod itt hogy a szomszédasszony által végzett tevékenységek csak "szórakozás, hobbi" kategória.

Hát tévedsz.

Eleve neki a főállása, -ha már ennyire munkaközpontú vagy-, az, hogy ANYA. Igen, valakinek ez a hivatása, ha tetszik neked, ha nem.

Kettő, ha anyai teendőit elvégezte akkor sok egyéb dolgot csinálhat, ami lehet kreatív, nehéz, hasznos, fontos. Nem csak fodrászhoz jár...mellett sok mindent csinál, amiről neked fogalmad sincs, mivel nem vagy a sziámi ikertestvére.

2013. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is van egy ilyen rohadt unszimpatikus és idegesítő szomszédom, aki folyton azon van ki, hogy hova-hova, meg mit csinálunk mi úgy általában, meg van-e munka stb. Mindenre azt mondom, hogy semmi, semmit, sehova, boltba, köszönjük, hello.


Minek kéne neki azt tudni, hogy mennyi érdekes dolgot csinálok? Tőlem aztán fel is fordulhat, megvan nekem a saját társaságom, meg a saját életem, nincs szükségem rá, hogy minden jöttmentet beavassak a dolgaimba, csak azért, mert egy utcában lakunk.

2013. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy elmondom neked, hogy te is marha unalmasnak tűnsz. Eljársz dolgozni, meg kitakarítasz, aztán azon kívül nem csinálsz semmit, csak másokat szapulsz a neten meg gondolom az életben is. Nem őrülsz meg? Mert kívülről csak ennyi látszik, akármit mondasz én nem hiszem el, hogy mást is csinálsz.
2013. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
59%
Isten ments az ilyen szomszédtól, mint te! Mégis mi közöd van hozzá, hogy mit csinál. Egyébként irigylésre méltó az élete számomra, de elhsizem, hogy neked nem az, de miért kell általánosítani, nem mindenki egyforma. Ha nem kellene soha életembe nem mennék a munkahelyem környékére se, pedig még alapjába véve szeretem is, amit csinálok (értsd: ahhoz képest, hogy munka jó, de millió jobb elfoglaltságot ki tudnék találni magamnak). Életem legjobb része volt, amikor otthon dolgoztam (fordítás, napi kb. 1-2 órát vett igénybe a munka része) és egész nap azt csináltam, amit akartam, nem kellett kollégákkal jópofizni, korán kelni, nem ment el az egész napom, hanem azt csinálhattam, amit szerettem: nyelvet tanultam, shoppingoltam, barátokkal találkoztam, megtanultam főzni és még sorolhatnám. Sose tudnám megunni azt az állapotot, akkor éreztem igazán, hogy éltem, munka mellett csak vegetálás van.
2013. febr. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
21%

Nem olvastam el a válaszokat, lehet valaki írt hasonlót. Elég sivár élete lehet, ha se nem dolgozik, de még az otthoni teendőket sem ő végzi.

Oké,értem én, hogy a férj fa*a fizetéssel rendelkezik, s abból lehet "shoppingolni", de nem igaz, hogy nem unalmas egy idő után.

Én a helyében csinálnék valami hasznosat: pl. nyelvet tanulnék, önkéntes munkát végeznék. Csak ő ezek szerint lusta mindenre.

2013. febr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!