Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Anyamnak...

Ez igaz lehet? Anyamnak aztbmondta a munkaügyi központos ügyintéző hogy ha nem vallalja el a közérdekű munkat mivel nem müködik egyútt törli a nyilvántartásból? 2 diplomás. Vezető beosztasban dolgozott. Lejart a munkanelkulije esezzel fogadtak

Figyelt kérdés
Hogy alázhatnak meg így diplomasokat? Hogynkötelessége elmenni az utcatakaritasra ill hólapatolasra különben nem együttmüködő és törlik?? Nem lehet hogy az ügyintező mondta rosszul? Ezbnem csak a segélyesekre vonatkozik? Mert anyam mar nem kap de azert kene neki az együttmüködés mlert akkor kaphatna majd amit a bruuttojabol levonnak hogy azt ne kelljen fizetni a munkaltatohjanak ha elhelyezkedne. Folyton munkat keres és most ezzel akarjak megalazni zsarolni hogy ha nem vallalja nem együttmüködő és törlik a nyilvantartasbol
2013. okt. 10. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 A kérdező kommentje:
De NEM KAP SEMMIT, már írtam midez azért kellene hogy regisztrált maradhasson. Nemmkap segélyt! Nem is lennénk rá jogosultak. De a szomszédék mar beszélik hogy a nő aki sose dolgozott majd elmegy 4 hónapra kiveteti magat hogy htb lesz aztan mikor vége a szezonmunkat visszairatkotik hogy kapja az aktív koruakat! Tehat ők tudjak a kibúvókat de anyam az dolgozni akar de ammunkaltatok is olyat keresnek aki utan jar tamogatas 1 évig. Ez logikus. Ma is interjura ment. Tehat ő dolgozni qkar nem vesz ignybe segelyt de eselye sincs dolgozni ha inakbb olyt vesznek fel aki utan a munkaügy fizet járulákot
2013. okt. 10. 12:45
 32/90 anonim ***** válasza:

Viktorka így meg úgy:S

Mindig szar az éppen jelen levő kormány és nem is róluk szól a kérdés-.-"

A lényeg nekem is ezt mondták a minap,de szerintem logikus,hogy ha valamilyen támogatást kapsz a munkaügytől(pl általuk van közgyógyom stb) akkor dolgozz is meg érte.

Aki meg nyafog hogy ő 3 diplomával nem megy söpörni az szégyellje magát ,mert minden munka fontos!!Ezzel leszólja azokat akiknek csak ez jutott.

Még valami igen bármilyen munkára berakhatnak,de nekem annyira nincs munkám hogy bármi jöhet VAGY TÁMOP által támogatott tanfolyamra mehetsz el és itt válogathatsz a szintednek megfelelő tanfolyamot.vagy a munka vagy tanulás szööörnyűű:D

2013. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
90%
"ha valamilyen támogatást kapsz a munkaügytől(pl általuk van közgyógyom stb) akkor dolgozz is meg érte." - előző, ez így rendben is lenne, itt viszont arról van szó, hogy a nagy semmiért, a szimpla rendszerben tartásért vállald el...
2013. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
94%
De megkérdezte egyáltalán milyen munkára gondoltak? Lehet kapott volna valamilyen laza irodai melót a Városházán.
2013. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 anonim ***** válasza:
91%

Bocsánat, de megdolgoztak érte a munkanélküliek.

Pályakezdő nem kap már segélyt, de aki dolgozott, az mindvégig fizette a munkaerő-piaci hozzájárulást, éppen azért, hogy ha munkanélküli lesz, a járulékért cserébe majd járadékot kapjon...

szóval de, megdologztak érte (

2013. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
90%

nna: válasszuk ketté (ahogy már a22-es próbálta):

1. Állásajánlat: a végzettségnek megfelelően történik -tehát a 2 diplomás(itt a gyk-n csupa ilyen van) nem fog söpörni - nem fognak olyat ajánlani.

2.ha álláskereső együttműködő: egy éveben 30 nap kötelező KÖZMUNKA van különben nem lesz (pénz nélküli) együttműködő.

p.s.: annyira nem kapkodnak a munkahelyeken azok után, akik után fizetik a járulékot- mert állandó vizslatás-ellenőrzéssel-lekötöttséggel jár, és azt utálják.

2013. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
95%
Melyik az a komoly cég ahol az alapján választanak vezetőt hogy az illető hány évig volt munkanélküli vagy milyen adkedvezmény jár utána? Ahol csak ezt nézik attól jobb is ha anyukád megkíméli magát. Ha irodai melót adnának én elvállalnám, mert a túl sok lyuk se jó az önéletrajzban, elgondolkodnak h vajon eddig miért nem kapott munkát. Parktakarítást lehet én se vállalnék, bár a szükség néha nagy úr.
2013. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
értem én hogy az én közgyógyom más eset de nagyon sokszor pl.tanfolyam egyéb ellátások,segély stb.-nél kellett az a nyamvadt papír miszerint munkaügyibe járok,enélkül semmit sem kapnék.Szóval ezért is szívesen dolgozok,de ha mindez nem is lenne annyira nem kapok munkát,hogy bármit elvállalok, mert minden munka fontos!
2013. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
94%

Én is dolgoztam közmunkásként.Irodában,mivel végzettségem is van.ez nem megalázás,legalább valamennyit fog keresni,kb.75-t.

de ha más nincs,miért nem vállalja el?75ezer kiesés annyira azért nem mindegy.

Hallottam soknyelven beszélő közmunkást,örült hogy dolgozhatott mert hiába volt diplomája,az egyik helyen tul kevés volt,a másikon meg tulképzett....

2013. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 A kérdező kommentje:

Konkrétan mondta az ügyintéző hogy hólapátolás a munka!! Ha nincs hó akkor meg utcatakarítás! És hogy nincsenek tekintettel az iskolai végzettségre.

Tehát nem irodai nem kincstári nem gyéb munka, a munkaügy adja és hólapatolás , utcatakarítás. És aki nem vállalja azt kiteszik a nyilvantartasbol.

És dolgozni akar!!!

Most jött meg és mondta hogy itt is kérdezték jár e utána a bértám meg a járulékkedv. Együttmükdik e a m.k. Al. Nekik se mindgy ha válogathatnak.

Mindegy szóval más is járt így viktorkánk elintézte hogy orvosok közgazdászok legyenek az utcaseprők csak azért hogy késöbb esetleg rendes munkat is kaphassanak.. Egy nyamvadt papír miatt hogy ők együttmüködők... Szedjenek kutyaszart az utcan...emberi méltósaghoz valo jog

2013. okt. 10. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!