Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Anyamnak...

Ez igaz lehet? Anyamnak aztbmondta a munkaügyi központos ügyintéző hogy ha nem vallalja el a közérdekű munkat mivel nem müködik egyútt törli a nyilvántartásból? 2 diplomás. Vezető beosztasban dolgozott. Lejart a munkanelkulije esezzel fogadtak

Figyelt kérdés
Hogy alázhatnak meg így diplomasokat? Hogynkötelessége elmenni az utcatakaritasra ill hólapatolasra különben nem együttmüködő és törlik?? Nem lehet hogy az ügyintező mondta rosszul? Ezbnem csak a segélyesekre vonatkozik? Mert anyam mar nem kap de azert kene neki az együttmüködés mlert akkor kaphatna majd amit a bruuttojabol levonnak hogy azt ne kelljen fizetni a munkaltatohjanak ha elhelyezkedne. Folyton munkat keres és most ezzel akarjak megalazni zsarolni hogy ha nem vallalja nem együttmüködő és törlik a nyilvantartasbol
2013. okt. 10. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/90 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, ez igaz, nekem is a minap mondta az ügyintéző, ugyanúgy a munkaügyi központban, valami új rendeletre hivatkozva, és KIFEJEZETTEN a téli közmunkára, meg ilyen papírt is dugott az orrom alá. És nem, nem pénzügyi vonzata van (nem tévesztendő össze az önkormányzatoknál a jövedelempótló segély kapcsán elvárt közmunkával) valszeg egyszerűen csökkenteni akarják ilyen módon a regisztrált munkanélküliek arányát, hogy aki már nem kap álláskeresésit (szóval túl van 3 hónapon) és erre beint egy egészségeset, azt törlik a regisztrált munkanélküliek közül, így fényezve a statisztikai adatokat a választási kampányra, szerintem kb ennyi:)

Én meg úgy vagyok vele, hogy boldogan és ingyen is megcsinálok minden közmunkát ha az az én döntésem (árvíznél ott zsákoltam a gáton kérés nélkül is a homokot), de azt nem tűröm, hogy bárki is ilyesmire kötelezni merészeljen, pláne nem a politikusok, legyenek akármilyen színüek. Úgyhogy mondtam, hogy jó, aláírom - DE leírom alá a privát megjegyzésem is... úgyhogy aztán abban maradtunk, hogy visszatérünk erre a dologra a közeljövőben.

2013. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/90 anonim ***** válasza:
37%

A közmunkáról meg annyit, hogy végzettség alapján adják ki a munkát. Ha te egyetemi professzor voltál 35 éven át, és most sehol nem találsz munkát, akkor nehogy azt gondold, hogy téged küldenek kutyasz.rt szedni.

Sajnos sokan előbb háborognak, és csak aztán néznek utána a dolgoknak.

2013. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/90 anonim ***** válasza:
42%
Az nem számít, hogy nem orbánéknál alakult ki ez a rendszer, az számít. hogy orbánék sem tesznek ellene, pedig tudni illik, hogy a közmunka ilyen fajta alkalmazása alkotmányellenes, nem beszélve egyéb hátrányairól.
2013. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/90 anonim ***** válasza:
23-as, milyen ponton sérti az alkotmányt a közmunka? Tényleg érdekelne, mert nem értek hozzá. Köszi!
2013. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/90 anonim ***** válasza:

#22 "Sajnos sokan előbb háborognak, és csak aztán néznek utána a dolgoknak." - igazad van, tessék, lehet informálódni:

[link]

[link]

Na, ERRŐL van szó ebben a kérdésben...

2013. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/90 anonim ***** válasza:
100%

"A közmunkáról meg annyit, hogy végzettség alapján adják ki a munkát. Ha te egyetemi professzor voltál 35 éven át, és most sehol nem találsz munkát, akkor nehogy azt gondold, hogy téged küldenek kutyasz.rt szedni.

Sajnos sokan előbb háborognak, és csak aztán néznek utána a dolgoknak."


akkor nézz utána Te is. Viktorka elintézte, hogy az egyetemi professzort is kiküldhessék kutyaszart szedni!


Amúgy ez kötelező 30 nap, ami azért kell, hogy meglegyen 1 év után a segélyhez! A Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatás (FHT) 22.800ft, ezt csak úgy kapja meg, ha előtte 1 évig együttműködő az önkormányzattal. Nem köteles elfogadni, és a rendszerből sem veszik ki HA önállóan, magánúton, 30 nap önkéntes munkát fel tud mutatni/év. Lehet háztartási alkalmazott, ami abból áll, hogy valami bnője aláírja, hogy anyud ott dolgozott nála háztartási alkalmazottként. Menjen be a helyi családsegítőbe és kérjen segítséget.


egy szociális munkás

2013. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/90 anonim ***** válasza:
"Amúgy ez kötelező 30 nap, ami azért kell, hogy meglegyen 1 év után a segélyhez!" - ez, amiről itt szó van NEM AZ, kedves szociális munkás. ld #25.
2013. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/90 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én speciel voltam takarítónő 2 diplomával majdnem fél évig, mert nem volt jobb. A munka nem szégyen, valamiből élni kell!
2013. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/90 anonim ***** válasza:

tudom, hogy nem az! azt írtam, hogy a segélyhez kell a 30 nap, hogy meglegyen, akkor nem teszik ki a rendszerből! Ha ezt nem fogadja el, nem tehetik ki!

Akkor tehetik ki, ha a 30 nap nincs meg, így nem!


erre akartam kilukadni...


a szocmunkás

2013. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/90 anonim ***** válasza:
100%
#29 "Ha ezt nem fogadja el, nem tehetik ki!" - de, simán kiteszik, ez egy friss, ropogós, 2 hónapos cucc... amiről teljesen egyértelmű, hogy a célja a statisztika javítása, miszerint "csökkent a regisztrált munkanélküliség Magyarországon" - és semmi más...
2013. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!