Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Anyamnak...

Ez igaz lehet? Anyamnak aztbmondta a munkaügyi központos ügyintéző hogy ha nem vallalja el a közérdekű munkat mivel nem müködik egyútt törli a nyilvántartásból? 2 diplomás. Vezető beosztasban dolgozott. Lejart a munkanelkulije esezzel fogadtak

Figyelt kérdés
Hogy alázhatnak meg így diplomasokat? Hogynkötelessége elmenni az utcatakaritasra ill hólapatolasra különben nem együttmüködő és törlik?? Nem lehet hogy az ügyintező mondta rosszul? Ezbnem csak a segélyesekre vonatkozik? Mert anyam mar nem kap de azert kene neki az együttmüködés mlert akkor kaphatna majd amit a bruuttojabol levonnak hogy azt ne kelljen fizetni a munkaltatohjanak ha elhelyezkedne. Folyton munkat keres és most ezzel akarjak megalazni zsarolni hogy ha nem vallalja nem együttmüködő és törlik a nyilvantartasbol
2013. okt. 10. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:

"kérdező: #70Bevallom én mindig azt hittem hogy őt valami sittes népség mert aki volt velük elég lekezelő volt sokszor reggel láttam őket mikor sorakozo volt. És sok alkeszkinezetü volt de lehet volt kóztük diplomas is csak nam tudtam nem tünt fel..innentől legalabb maskent nézünk rájuk ha már most ezt tudjuk. "


Igen, kérdező. Már ezért megérte az a vita itt:

ezután ne lekezelően és előítélettől terhesen nézz az emberekre.

Van köztük mindenféle- mint, ahogy diplomások/doktoráltak közt is van mindenféle: aki jó akar lenni, aki belemerült egy rossz útba, vagy aki eltévelyedett perverz.

Ha előítélettel lekezelően nézel más emberre: nem fogod látni őt, úgy "amint van". És ez sok baj forrása. Nem azzal beszélsz, akit gondolsz, és megértésről, segítésről szó sem lehet.


Saját tapasztalat: hazám polgárai milyen lenullázva néznek a "mellénykésekre" (már ez a megfogalmazás is lekezelő). Eszükbe nem jutna megszólítani, vagy netán beszélgetni.


A turista pedig megkérdezi: mi merre és hogyan - és nem nem lepődik meg, hogy nem egy alkoholista röfögést hall, hanem a 3 világnyelv valamelyikén a pontos segítő választ kapja, némi esszenciális művészettörténeti

ismertetővel. És hólapátra támaszkodva.


Magyar specialitás: nem embernek nézni a másik embert.

Nagyon nagy baj és sok szenvedés forrása.


S mégis, magyarnak számkivetve,

lelkem sikoltva megriad -

édes Hazám, fogadj szivedbe,

hadd legyek hűséges fiad!


Totyogjon, aki buksi medve

láncon - nekem ezt nem szabad!

Költő vagyok - szólj ügyészedre,

ki ne tépje a tollamat!


/József Attila/

2013. okt. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:

"És sok alkeszkinezetü volt de lehet volt kóztük diplomas is csak nam tudtam nem tünt fel."


Igen, ez nagyon jó!Jót nevettem, köszi, feldobtad a napomat!:D

Alkesz kinézetű :D Az milyen?

Amúgy láttam én már nagyon is disztingvált kinézetű alkoholistákat is, még diplomájuk is volt, a fránya mindenit, hogy a látszat néha mekkorát csal!


"volt kóztük diplomas is csak nam tudtam nem tünt fel."

Nem volt ráírva a homlokára, hogy Dr?

2013. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:

„1955-ben egyetlen ember élt Magyarországon, aki Herakleitosszal, Buddhával, Lao Ce-vel és Shakespeare-rel mindenikük anyanyelvén nemcsak beszélgetni, hanem beszélni is tudott volna.

Ha az emberi szellem e négy prófétája Tiszapalkonyán szállt volna le a repülőről, s ha megszólították volna az első munkást, s az épp Hamvas Béla lett volna, s miután három éjszakát átbeszéltek volna vele (nappal ugyanis Hamvasnak maltert kellett volna hordania, de lehet, hogy vendégei segédkeztek volna neki) - nos, vajon mit gondoltak volna ezek arról: ha ebben az országban ilyen egy segédmunkás, vajon milyenek lehetnek az ország írástudói? De, szétnézve az országban, mindent megértettek volna. "

(Szőcs Géza)

2013. okt. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim ***** válasza:

Ennyi hisztis nyafogó embert"minek dolgozni az alapból járó segélyért?" Mert az sem a fán terem, talán azért mert tényleg sokan azért kérnek segélyt mert pont elvesztették a munkahelyüket, de vannak bizonyos kisebbség amelyik még életében nem dolgozott.Na már most a törvényeket nem lehet csak a kisebbségre írni mert akkor az rasszizmus lenne és hőbörögnének ahogy szoktak.Ezért inkább ez mindenkire vonatkozik.

És az a tény hogy ennyire ki vagy akadva hogy anyukád egyetem így meg diploma úgy igenis lenézed azt akinek nincs diplomája csak nem is veszed észre. És a hólapátolás és kutyaszar szedés is egy tisztességes munka amit nem kell szégyellni, hisz ha senki nem csinálná akkor hogy nézne ki az utca?!

Nagy képű és nyafogós az egész család mondhatom, plusz ha segélyt kapsz csak úgy de nem dolgozol meg érte akkor az állam semmilyen formában nem kapja vissza a pénzét, az sem korrekt.

2013. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 anonim ***** válasza:
plusz mint már írtam lehet dolgozni vagy tanulni a támop támogatása által vagy ez vagy az csak kedves anyuka épp nem figyelt hanem sajnálta magát(én figyeltem)
2013. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 A kérdező kommentje:

Nincs tanfolyamvezt mondtak de nagy segitseg lenne ha belinkelned ha van valahol. Ugyanis ezt mndtak par hónapja is hogy nincs aztan mint kiderült indult csak letagadtak hogy van néhány csókos vagy jó helyen fülelő jutott be. Hetente kamuztak azt hogy nincs. Sokszor én mentem be nem is anyám meg telefonalgattunk. A támopos bértám az az amiről én is írtam hogy ezért szeretne maradni anyám regisztrált mivel 6 honapja regisztralt munkanelkulieknek jar ha megvan az allas akkor szerződnek csak. És ha még épp van pénz. De a lényeg pobt erről beszéltem.

És írhatjátok mi akkor se nézünk le senkit de anyám számára ez akkor is megalázó. Az alkesz amit meg kérdeztetek tudjatok biztos ti is láttok olyan alakokat akik nagyon durvan neznek ki ömlik a piaszag az arcara kiül a dolog és jópár hangoskodó kisebbség aki persze hogy feltünik és azt veszed észre a mellényesek közt a többség biztosan ilyen volt. És ahogy sorakozóztattak őket meg lekezeően beszelt velük az a valaki többször hallottam reggelente na az aztan a megalazo mint az utolso senkikkel jo hangosan nevsorolvasas es lekezelo stílus komolyan azt hittem sittesek nem gondoltam hogy szimplan munkanelkuli emberekkel így beszelnek.és bárki hallhatja a nevüket is. Á momolyan sajnalom őket ki tudja ott is hány szerencsetlensorsu van az alkesz meg hangoskodok közt a sorban akinek mindezt el kell türnie.hova lesz ez a vilag de hova?? És csak az vigasztal valahogy apámék megoldjak de ha nem tudnak? Egy szegeny özvegyasszony pl? És akik írtak privatban hogy ők voltak vajon miért privatban írták amiket írtak nagyon sajnalom a tórténteket hogy egyiknek a kapcsolata ment rá mert csak a b...as meg a sza..rkeveres volt a masikat cikiztek megalaztak azert mert magyar es nem kocsmazott veluk. Á hová lesz a világ komolyan és tanulni sem érdemes mert ha egyszer nincs munkad nincs pénzed kajara mindenfele ember porig alazhat

2013. okt. 11. 11:31
 77/90 anonim ***** válasza:

előző voltam: nekünk egy listát adtak a Támop-os tanfolyamokkal és hogy jelöljük be mihez lenne kedvünk.Úgy látszik kerülete válogatja:S

[link]

2013. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim ***** válasza:

plusz ez

[link]

2013. okt. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim ***** válasza:
megjegyzem az uccsó link egy alap támogatás a mostaninál meg sokkal több tanfolyam volt
2013. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 anonim ***** válasza:

" a hólapátolás és kutyaszar szedés is egy tisztességes munka amit nem kell szégyellni, hisz ha senki nem csinálná akkor hogy nézne ki az utca?! "


De azért fogadjunk, ha neked kellene csinálni, nem lennél rá büszke!

2013. okt. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!