Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Anyamnak...

Ez igaz lehet? Anyamnak aztbmondta a munkaügyi központos ügyintéző hogy ha nem vallalja el a közérdekű munkat mivel nem müködik egyútt törli a nyilvántartásból? 2 diplomás. Vezető beosztasban dolgozott. Lejart a munkanelkulije esezzel fogadtak

Figyelt kérdés
Hogy alázhatnak meg így diplomasokat? Hogynkötelessége elmenni az utcatakaritasra ill hólapatolasra különben nem együttmüködő és törlik?? Nem lehet hogy az ügyintező mondta rosszul? Ezbnem csak a segélyesekre vonatkozik? Mert anyam mar nem kap de azert kene neki az együttmüködés mlert akkor kaphatna majd amit a bruuttojabol levonnak hogy azt ne kelljen fizetni a munkaltatohjanak ha elhelyezkedne. Folyton munkat keres és most ezzel akarjak megalazni zsarolni hogy ha nem vallalja nem együttmüködő és törlik a nyilvantartasbol
2013. okt. 10. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
36%

ma 16:58

Ugyanazt akartam írni mint te. Sajnos az én családom nem volt tehetős hogy anno annak idején egyetemre mehessek. Így szakmát tanultam. Ma én sem vagyok annyira tehetős, hogy kifizessek több százezreket azért hogy diplomám lehessen. Pedig nem vagyok buta, értelmes, normális embernek tartom magam.

Ha nem lenne munkám, én is szégyellném a szarlapátolást, mert nem tartanám méltónak ezt a munkát.

Voltam munkanélküli még 14 évvel ezelőtt. Nekem is jöttek az utcai takarítással. Nem gond. Elfogadom. De eszem ágában sem volt hogy az utcát takarítsam, és megalázva érezzem magam. Elmentem, beszéltem a főnökkel, aki rendes volt. Írt egy papírt, hogy sajnálja, de nem tud alkalmazni, mert telítve van. Elfogadták.

Utána nem ajánlottak közmunkát, így csendben elvoltam..


Olvasva hogy miket írtok, megalázónak tartom azt is, hogy egyesek szerint csakis azok takarítsák a kutyakakit, és azok lapátoljanak akiknek nincs diplomájuk.. Tényleg ennyire intelligensek lennétek? Szerintetek azok már nem emberek akiknek nincs diplomájuk??

Kedves kérdező: Panaszkodással semmire sem mentek. Tessék megmondani a diplomás anyudnak, hogy vállalja el az utcaseprést, hólapátolást. Majd menjen el orvoshoz írasson olyan papírt amiben nem tanácsolják a nehéz fizikai munkát. El fogják fogadni, ha az orvos megírja, hogy egészségügyi okokból nem alkalmas ilyen munkákra. Ha önhibáján kívül nem kapja meg a munkát, nem fogják törölni a nyilvántartásból..

Ehhez nem kell diploma, hogy valaki végig csinálja..

üdvözlettel egy szakmunkás nő.

2013. okt. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsók! hol írta a kérdező, vagy bárki, hogy CSAK a diplomások ne csinálják meg??? Valóban az lett kiemelve, hogy ez egy diplomásnak degradáló, de utána rögtön írta azt is, hogy végezze ezeket a munkákat a 8 általánost, vagy annyit sem végzett ember.


Nem tudom, miért kell mindig úgy érteni a véleményt, hogy le lehessen írni a saját történetet, és okosakat mondani. Persze, jók a tanácsok, csak épp senki se érdekel egy olyan állítás, amit egy itteni, fals megjegyzésre alapozol...

2013. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
70%

Így csinál belöled az állam rabszolgát és sok barom még tapsol is hozzá.

Gondoljunk bele az ucatakaritást alválalkozoknak ki kéne adni ahol napi 8 órában stabil munkahelyeket adnának embereknek. Ehelyet ingyen dolgoztatják az állampolgárt és ha nem csinálja hát haljon éhen.

2013. okt. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
Én csak azt nemtudom hogy az ilyen közgazdász bölcsész jogászok mért sírnak hogy nincs munka? 5 meg 10éve is tudta mindenki hogy annyira telített szakmák hogy nemfognak elhelyezkedni. Most is csomóan mennek bölcsésznek pedig tudják hogy a karrier a mekiben/kfc-ben lesz. Ha ezek ellenére is elmennek ezekre a szakokra akkor magukra vessenek ha nemtudnak elhelyezkedni.
2013. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:

utolsó, ez is hülyeség. Lehet találni, csak sajnos protekció kell.


Amúgy én lassan inkább seperném az utcát 75E Ft-ért...


Én jelenleg, egy olyan munkahelyen, ahol feltétel volt a diploma, 68E Ft-ot keresek, és hozzám jönnek be a 75ezres jövedelemmel átmeneti segélyért...


Szóval rohadtul nem a végzettség számít

2013. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
Ezek szerint azokat is kiközvetítik közmunkára, akik nem is kapnak semmilyen segélyt vagy ellátást? A kérdező írta, hogy anyukája nem kap semmit, és törlik a nyilvántartásból, ha nem vállalja el a közmunkát. Ezt nem is tudtam. Akkor lehet hogy nekem is adnak majd közmunkát? Nem kapok segélyt, de jó lenne a közmunka, amíg nincs más.
2013. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 A kérdező kommentje:

A munkaügyi központ a téli időszakra nov- ápr. Mindenkit kiközvetít ide a téli munkára a hólapátolásra amit ha nincs hó utcatakaritas szemetszedes kapálgatas az amit néha látsz hogy lecsúszottnak latszó emberkék zöld mellénykében csinálnak, v. Falkában látod őket menni.

Bevallom én mindig azt hittem hogy őt valami sittes népség mert aki volt velük elég lekezelő volt sokszor reggel láttam őket mikor sorakozo volt. És sok alkeszkinezetü volt de lehet volt kóztük diplomas is csak nam tudtam nem tünt fel..innentől legalabb maskent nézünk rájuk ha már most ezt tudjuk. Levagyunk döbbenve az egész család és nem nézünk le senkit akinek 8 általánosa van esetleg. De ez akkor is megalázó bárki bármit mondd. Tehát anyam most menjen el a kibukott exdiákjaval meg a kocsmatöltelékekkel akik mindig beszólogatnak együtt kutyszart szedni. Eddig köztiszteletben álló személy volt.. Na és most a neve elején is ott van két betü felolvasas utan majd halalra szekálnák...akik eddig nem ismertek azoknak is feltünne hogy na ki a drnő. Mindegy nem megy anyám megvolt a csaladi veszelgetes és nem akarom itt a vitát szítani aki nem érti hogy ezért megalázó , vagy miért számít igenis a munkáltatonak hogy bértámost vesz fel az inkbb komolyan ne is szólna.. Elég tragédia nekünk az is hogy 20 év után megszünt a munkája.nemhogy még ez.

2013. okt. 10. 21:45
 68/90 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nehéz. Én már régóta regisztrált munkanélküli vagyok, de még semmilyen közmunkára nem hívtak. Ezért csodálkoztam, mert ha valaki nem kap segélyt, akkor nem is nagyon kaphat ilyen jellegű közmunkát, mert azoknak sincs mindig elég hely, akik kapják a Foglalkoztatást Helyettesítő Támogatást.
2013. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként kérdező, milyen helyen lakotok?Falu vagy nagyváros?Mert falun, kis községekben szoktak inkább visszaélések lenni közmunka terén.Hogy boldog-boldogtalant kihajtanak utcát seperni.


De azt örömmel olvasom, hogy ezek után máshogy fogsz a közmunkásokra nézni.Bizony, nem minden közmunkás 4 osztályos, koszos, analfabéta alkoholista!Rengeteg jobb sorsra érdemes, intelligens ember is van közöttük.Abból meg hogy hogyan néznek ki, nehogy már messzemenő következtetést vonjuk le.Hogyan kéne kinéznie annak, akit gyomlálni vagy gereblyézni, vagy árkot ásni küldenek?Menjen talán kosztümben?

Nos, teljesen mindegy, milyen végzettségű és kinézetű embereket alkalmaznak közmunkában, de így nem lenne szabad

bánni velük.Elég baj nekik, hogy nem találtak rendes munkát normális fizetésért, még ezekkel a sorban állásokkal, parancsolgatásokkal meg is alázzák őket nyilvánosan!Undorító az egész, ami ebben az országban folyik!a közmunkát csírájában kellett volna elfojtani.Mielőtt ilyen kiterjedt,embertelen rabszolgatartássá fajul a dolog!De persze akkor nagyon tapsolt asok birka, hogy végre dolgozni hajtják az "ingyenélőket".De megnézném, hogy az akkori bégetők közül most hányan és milyen pofával ássák az árkokat!

2013. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim válasza:
törlik a nyilvántartásbol na és akkor mi van.. engem is töröltek vagy 3 szor 1 évalatt aztán mindig visszaregisztráltam ...előrébb nem lettem vele.na és akkor mi van
2013. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!