Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Anyamnak...

Ez igaz lehet? Anyamnak aztbmondta a munkaügyi központos ügyintéző hogy ha nem vallalja el a közérdekű munkat mivel nem müködik egyútt törli a nyilvántartásból? 2 diplomás. Vezető beosztasban dolgozott. Lejart a munkanelkulije esezzel fogadtak

Figyelt kérdés
Hogy alázhatnak meg így diplomasokat? Hogynkötelessége elmenni az utcatakaritasra ill hólapatolasra különben nem együttmüködő és törlik?? Nem lehet hogy az ügyintező mondta rosszul? Ezbnem csak a segélyesekre vonatkozik? Mert anyam mar nem kap de azert kene neki az együttmüködés mlert akkor kaphatna majd amit a bruuttojabol levonnak hogy azt ne kelljen fizetni a munkaltatohjanak ha elhelyezkedne. Folyton munkat keres és most ezzel akarjak megalazni zsarolni hogy ha nem vallalja nem együttmüködő és törlik a nyilvantartasbol
2013. okt. 10. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/90 anonim ***** válasza:
92%

Értem én, hogy szar a kétkezi munka, de nem kötelező a segélyt fölvenni. Ha valaki akkora úr, hogy nem vállal el bármilyen munkát, annak nyilván nem az a havi 1-2 tízezer forint váltja meg a világot. Ha valaki viszont rászorul, az boldogan megy parkot rendezni is, ha kell, mert örül a lehetőségnek.


Szerintem ez korrektebb rendszer, mint mikor bárki megkapta a munkanélkülit, akár kellett neki a pénz, akár nem. Ez a rendszer így igazságosabb, hiszen ha valaki tényleg rászorul a járulékra, az el is fogja vállalni azt a munkát, aki meg megteheti, hogy válogat, mert amúgy nincs nagy szüksége a pénzre, elvan nélküle is, az legalább nem veszi el mások elől a lehetőséget.


És váltig vallom, bár le leszek pontozva, hogy a tisztességes munka nem megalázó, akárhány diploma is van az ember kezében. Sajnos ez van, ha a rengeteg diplomával és nyelvtudással nem tud mit kezdeni, akkor fájó belátni, de valóban a kétkezi munka marad, az állam hozzáállásától függetlenül.

2013. okt. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/90 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért, hogy a munkáltató majd kapjon utánad támogatást, ezért kár közmunkát vállalnod.A munkáltató majd kap támogatást máshonnan.De egyébként tudomásul kell venni, hogy a diplomásokra is ugyan azok a szabályok vonatkoznak, minta diploma nélküliekre!Ha segélyt, támogatást akarsz, sajnos vállalni kell a meghurcoltatást(közmunkát).Annak idején, mikor a közmunkát divatba hozták, a munkával rendelkezők tapsoltak, hogy végre munkára fogják az "ingyenélőket", talán most közülük is sokan szívnak...
2013. okt. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/90 anonim ***** válasza:
33%

Tényleg nagyon igazságos rendszer, hogy van, aki 3 szakmával sem kap állást nemhogy szakmájában, hanem egyáltalán sehol és még őt kiáltják ki bűnbaknak és söpörtetik vele az utcát éhbérért azok, akik elprivatizálták az országot.

Észlény...

2013. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/90 anonim ***** válasza:
91%
Jajj, mit gondoltok hogyan csökken a regisztrált munkanélküliek száma? Aki nem fogadja el a fűnyírást - immár csak 4 órában, hogy több embernek legyen hely - azt kiveszik a listából. Ha nem kell ugye a munka, akkor nem is keresel annyira lehetőséget, vagy legalábbis ez az irányvonal. Én is így kerültem ki a nyilvántartásból - bár aztán mindegy volt, előtte sem kaptam semilyen juttatást, mert nem voltam rá jogosult.
2013. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/90 anonim ***** válasza:
96%
Diplomás közmunkás voltam pár hétig. Kincstárnál dolgoztam. Negyedannyiért végeztem ugyanolyan munkaidőben, ugyanazt a munkát, amit az egyébként ott dolgozók. Van üres álláshely, de létszámstop van, csak közmunkás mehet, mert olcsóbb :(
2013. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/90 anonim ***** válasza:
95%

Maximálisan egyetértek az utolsóval(86 %), pedig diplomás leszek, és bizony kerülhetek még ilyen helyzetbe.

Semmivel se megalázóbb szerintem a közmunka egy diplomásnak, mint egy 8 általánost végzettnek. Nyilván nem ezért tanult, én sem. De én spec. azért tanulok, hogy több(!) mindenhez értsek, és elfogadom, hogy a segély sincs ingyen. Alapul véve azt, hogy a mi településünkön pl. a közmunkáért is közelharc folyik, kifejezetten örülnék a lehetőségnek, hogyha én kapom annak ellenére, hogy nem vagyok olyan hátrányos helyzetű, mint sokan mások.


Anyukád eldöntheti, hogy dolgozik-e valamennyit ezért, vagy nem, és akkor nem kap semmit. Van választási lehetősége. Mindettől függetlenül persze szomorú, hogy itt tart ez az ország...

2013. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/90 anonim ***** válasza:
90%
Az utolsó alatt a 11. válaszadót értem, csak közben jött több komment.
2013. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/90 anonim ***** válasza:
84%
Azért azt ne mondja nekem senki, hogy van 3 diplomája valakinek, de évek óta munkanélküli, az maga egy kicsit sem hibás a saját helyzetének alakulásában... Tudom, hogy nincs egy nagy bőség, de azért a panaszok egy része csak hiszti és önigazolás sajnos. Szép is lenne a világ, ha annyi tökéletes és képzett ember szaladgálna benne, mint ahogyan az az internetes fórumok alapján mutatkozik meg. ;)
2013. okt. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/90 anonim ***** válasza:
ugyanakkor a közfoglalkoztatásban is vannak ügyintézők ,munkairányítók,ha pl bekerül a rendszerbe nem biztos,hogy rögtön a legalja munkát kell végeznie egy többdiplomás középkorú vagy idősödő embernek.Meg kell próbálni
2013. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/90 anonim ***** válasza:
95%

Időpont ma 12:01

Ez nem Viktor ötlete volt. Én akkor voltam munkanélküli amikor Gyurcsány hatalma volt.. Már akkor is ezt mondták nekem.

Ha nem vállalom el amit ők felkínálnak közérdekű munkát akkor törölnek a nyilvántartásból.

Először hajnali kórháztakarítást mondtak. A bibi az volt, hogy vidéken éltem, és a legelső vonattal sem értem volna be. De ez nem volt ok. Ezt nem fogadták el. Így elmentem a dokihoz, és kértem hogy írjon igazolást arról, hogy allergiás vagyok bizonyos vegyszerekre.. Ezt elfogadták.. Majd jött hogy új lakótelepek átadása előtt háztömbök takarítása.

Ide elmentem, de úgy döntöttem nem fogok ilyen munkát végezni.. ennyit nem ér meg az a kevéske pénz amit adnak. Így töröltek a nyilvántartásból. De végül is jól döntöttem, mert nem sokkal rá a szakmámban találtam munkát..

Szóval ez a rendszer nem Orbánék alatt alakult ki..

2013. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!