Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Anyamnak...

Ez igaz lehet? Anyamnak aztbmondta a munkaügyi központos ügyintéző hogy ha nem vallalja el a közérdekű munkat mivel nem müködik egyútt törli a nyilvántartásból? 2 diplomás. Vezető beosztasban dolgozott. Lejart a munkanelkulije esezzel fogadtak

Figyelt kérdés
Hogy alázhatnak meg így diplomasokat? Hogynkötelessége elmenni az utcatakaritasra ill hólapatolasra különben nem együttmüködő és törlik?? Nem lehet hogy az ügyintező mondta rosszul? Ezbnem csak a segélyesekre vonatkozik? Mert anyam mar nem kap de azert kene neki az együttmüködés mlert akkor kaphatna majd amit a bruuttojabol levonnak hogy azt ne kelljen fizetni a munkaltatohjanak ha elhelyezkedne. Folyton munkat keres és most ezzel akarjak megalazni zsarolni hogy ha nem vallalja nem együttmüködő és törlik a nyilvantartasbol
2013. okt. 10. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
87%

"A lényeg nekem is ezt mondták a minap,de szerintem logikus,hogy ha valamilyen támogatást kapsz a munkaügytől(pl általuk van közgyógyom stb) akkor dolgozz is meg érte."


Na, az ilyen hozzáállás miatt lett csicska a magyar...

Fel kéne végre fogni:megdolgozni a munkabérért kell!!Legalábbis, normális ember munkabérért dolgozik, nem pedig közmunkás(éh)bérért és segélyért.A segély segély, nem munkabér, nem kellene érte megdolgozni.Ez az alkotmányellenes, legalább is az volt, azóta "viktorka" lehet, hogy ezt is megváltoztatta, mert nála ez úgy megy.

Csak a birkamagyar olyan hülye, hogy vígan és tapsolva dolgozik.... SEGÉLYÉRT!

2013. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
28%
#50, ". Inkább úgy érzem, te lázítasz," - ha azt teszi a Kérdező, akkor szerintem ez esetben nagyon jól teszi. Szűnjünk már meg birkának lenni...:)
2013. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
87%

És igen, a statisztika feljavítása miatt van a közmunka, na meg azért, hogy így jussanak a kapzsi munkáltatók még olcsóbb dolgozókhoz.Egyáltalán nem azért, hogy valóban több esélye legyen utána amunka világában az embernek.Nem mintha nem lenne munka, amint látható, munka volna bőven, ha százezresével veszik fel a közmunkásokat, csak nem normális munkabérért, hanem fillérekért!Pedig ezeket a munkákat is ki lehetne adni szezonális, alkalmi vagy tartós munkahelyként, normális jövedelemmel, nem pedig közmunkaként.Ilyen ki b@ szás csak nálunk van!

És ugyan ki látott már olyat, hogy bárki is kelendőbb lett a munkaerőpiacon csak azért, mert valahol közmunkásként takarított, söpörte a havat vagy iratokat tologatott 1-2 hónapig??Nehogy már bárki is bevegye azt a maszlagot, hogy ettől hamarabb állást talál!Sza rnak bele a munkáltatók.Sőt, ha valami ra tyi munkát sóztak szerencsétlenre, még akár hátrányára is lehet.

Nem a munka szégyen, ez az egész itteni megalázó helyzet a szégyen és az, hogy a birkanép ezt is gond nélkül benyeli.Még csak véletlenül se legyen ellenvetésünk, igaz?Az fárasztó...

2013. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés, h a végzettségednek megfelelő munkát kell felajánlaniuk! Én is diplomás vagyok, és együtt lapátoltam a havat és kapáltam azokkal, akiknek 8 általánosuk van! És ők még több pénzt is kaptak az adókedvezmény miatt..
2013. okt. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 A kérdező kommentje:
Iskolákat vonnak össze osztályokat így a tanarok repülnek. Kórházakat vontak össze munkahelyeket szüntettek meg manapság egy tanár és orvos nagyon is könnyen a süllyesztőben találta magát..
2013. okt. 10. 16:04
 56/90 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem anyukádról van szó.egy felnőtt ezt megérti,és inkább kibekkel pár honapot közmunkásként hogy ne töröljék őt...de amugy ha egy munkaadónak kell egy ember akkor nem azért veszi fel mert nem kell járulékot fizetni utána...ilyenröl nem is hallottam...ha meg válogathat a munkaadó hogy kit vegyen fel,és nem anyukád lenne az akkor az azt jelenti hogy ő valami tömegszakmában volt,ha pl. holland vagy hasonlo ritka nyelvet tudott,és ilyen helyre keresnek embert akkor az elsöt rögtön felveszik,mert nincs miböl válogatnia a munkaadónak...itt vmi nem stimmel...amugy a munka nem megalázó.....mint irtam,láttam már diplomást erdőn bozótot irtani....nem szabad lebecsülni azt akit az utcán látsz söprögetni!!!
2013. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
83%
"Szerintem nem anyukádról van szó.egy felnőtt ezt megérti,és inkább kibekkel pár honapot közmunkásként hogy ne töröljék őt..." - khmmm...
2013. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam 55 eves munkanelkuli tanar.Kozmunkara kuldtek majustol decemberig,most takarit,gyomlal meg mikor mit adnak nekik feladatkent az alkoholistak es nyolc altalanost SEM vegzettek kozott.

Hozzateszem hogy fizikailag nem birja es az egeszsegi allapota sem jo.

2013. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
Kérdező (#55), pedagógus pályán még az is elég, ha valaki nem akarja a nevét adni mindahhoz, ami manapság ott megy... nálunk a zasszony a pedagog, és az elmúlt évben kb naponta rebegett hálát azért, hogy a sors szeszélye már egy ideje messze sodorta az iskolarendszertől, és nincs 18 év alatti gyerek se, így nincs napi konfliktus...
2013. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
45%

Hát, "kedves" kérdező!Nekem nincs diplomám, ellenben van több szakmám is.És annak ellenére, hogy nincs diplomám, igényes, művelt hölgy vagyok, műveltebb annál, hogy közmunkásbérért takarítsak.Ezért tehát megalázónak érzem, ha ilyesmire akarnak kötelezni -segélyért-.

Nem lehetsz biztos abban, hogy aki alacsonyabb végzettségű, az sík hülye és csak lapátolásra alkalmas.Vannak sokan, akiknek van eszük, csak nincs olyan szerencsés anyagi, családi helyzetük, hogy megszerezzék a méregdrága egyetemi végzettséget.

Tehát a szakmunkás is megérdemelné, hogy szakmájának, végzettségének megfelelő munkát választhasson.

Nem az álláskeresőkön kellene elverni a port az esztelen privatizáció okozta munkanélküliség miatt.Munkahelyet teremteni nem így kellene, ahogyan ezek a politikai analfabéták csinálják.

Egyébként így van, ahogy már fentebb említette valaki.Orvosi alkalmassági vizsgálaton meg kell mondani, hogy fizikailag mit nem bír, milyen fájdalmai vannak, akkor ha nem alkalmas fizikai munkára, akkor arra nem küldik.

Én is voltam közmunkás, nehéz konyhai munkát kaptam, mert nem vagyok diplomás( tették is a bunkó megjegyzést az "okos" magas végzettségű kollégák, hogy " a diplomás nyilván nem fog sepregetni").Én elszúrtam a dolgot azzal, hogy nem vallottam be a dokinak, hogy bizonyos terheléseket nehezen bírok, inkább elvállaltam a melót, mert kellett az a pár Ft plusz pénz.Nem bírtam.De szerencsére mivel diploma nélkül sem vagyok hülye és több területen tehetséges vagyok, így művészeti feladatokat is kaptam, ami megkönnyítette a helyzetem(fizikai szempontból).

2013. okt. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!