Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Anyamnak...

Ez igaz lehet? Anyamnak aztbmondta a munkaügyi központos ügyintéző hogy ha nem vallalja el a közérdekű munkat mivel nem müködik egyútt törli a nyilvántartásból? 2 diplomás. Vezető beosztasban dolgozott. Lejart a munkanelkulije esezzel fogadtak

Figyelt kérdés
Hogy alázhatnak meg így diplomasokat? Hogynkötelessége elmenni az utcatakaritasra ill hólapatolasra különben nem együttmüködő és törlik?? Nem lehet hogy az ügyintező mondta rosszul? Ezbnem csak a segélyesekre vonatkozik? Mert anyam mar nem kap de azert kene neki az együttmüködés mlert akkor kaphatna majd amit a bruuttojabol levonnak hogy azt ne kelljen fizetni a munkaltatohjanak ha elhelyezkedne. Folyton munkat keres és most ezzel akarjak megalazni zsarolni hogy ha nem vallalja nem együttmüködő és törlik a nyilvantartasbol
2013. okt. 10. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:

"Szedjenek kutyaszart az utcan...emberi méltósaghoz valo jog" - ja, azt a kutya tulajdonosoknak kéne tenni.


Most még van kedvezménye: gyorsan lépjen be (ha felveszik)

Újra mondom: ez csak a közmunkára vonatkozik ! ! ! ! !

Nem fognak ajánlani ilyen állást (semmit sem fognak ajánlani, mert diplomásból Dunát lehet rekeszteni)

2013. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
90%

akkor mondja azt hogy elvállalja,és ballagjon be oda ahová kiközvetitik(a közvetitölappal együtt) és irassa alá ugy a papirt hogy nem tudják foglalkoztatni mert betelt a hely.!!!!

akkor együttmüködö is volt de önhibáján kivül nem vették fel.


Onnan tudom hogy közmunkás voltam,de nem bokrotvágtam hanem épp az volt a feladatom hogy a jelentkezők adminisztrácioját csináljam,és volt aki bejött épp ezért hogy nem akarja hogy töröljék,és segitsünk neki.

2013. okt. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 A kérdező kommentje:
Tudjátok ez felőrli a családot most. És igen kutyaszart szednek a közmunkások ma láttam egy csoportot zöld mellényben olyan emberek hogy na.., anyám nem oda való. Én azt gondolom hogy akik rátban meg aktív koruakban részesülnek azokat kötelezzék aki nem kap segélyt azt ne. Regen volt az a szabály hogy az utolsó munkahelynél eggyel kisebb végzettséget kötelessége elvállalni állítólag. Na azt tartom korrektnek. Mert simán elmenne egy irodába vagy barmely giminaziumi érettségivel igénybevehető munkához nem ragaszkodik ő a diplomás álláshoz. De hogy utcaseprőnek hómapátolónak. Nem is nőnek való munka a hólapátolás.mindig apám csinalja. De mindegy megbeszéltük akkor rakjak ki apam is azt mondta inkább ő akármit elvállal de anyám nem alazhatjak így meg.sőt inkább én is elmgyek akárhová.ráadásul reumára jár elég sokat kezelésre nem is bírná
2013. okt. 10. 14:02
 44/90 anonim ***** válasza:
Kérdező (#40), az van, hogy ha aláírod, akkor elküldenek munkaalkalmassági orvosi vizsgálatra, na ott kell meggyőzni a dokit, hogy fizikai munkára nem alkalmas, és kész, ez a törvényes kiskapu ebben a történetben, akkor tényleg nem tehetik ki. Te még fiatal vagy, tanuld hát meg:), hogy Magyarországon mindig, minden rendelet úgy születik, hogy van benne törvényes kiskapu, amivel az azt meghozók és nyaloncaik el tudják kerülni az adott dolgot - meg persze mindenki más is, aki megtalálja:)))
2013. okt. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
80%
"Emberi mèltósághoz való jog"? Most komolyan ezt diplomában mèrik? Ezek szerint akinek nincs az nem is ember? Szerintem a munka nem szègyen. De ha anyukád nem fogadja el, akkor nem fogadja el. Majd talál munkát valamikor. Nem kötelezö utcát söpörni.
2013. okt. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 A kérdező kommentje:
Utolso komolyan nem érted hogy ha nem fogadja el törlik s ez hátráltatja a munkatalálásban ahol elváras hogyolyat vesznek fel aki után jár bértám és nem kell járulékot fizetni ?? És akinek 8 általánosa van annak nyilván nem megalázó utcát söpörni mivel a végzettségének megfelelő! De egy közgazdász tanárnak orvosnak stb ez igenis megalázó.és ezzel nem azt akarom bántani akinek 8 általánosa van de az utcasepres az ő végzettségnknmegfelelő. És emberi méltósághoz mindenkinek joga van a 8 általánosos is csak akkor legyen utcaseprésre kötelező max ha segélyt kap külónben választhassa meg. Már jó jogy nem kötelezövé teszik a sírásást vagy a halottmosdatást esetleg ésnaki nem vállalja azt kirakjak a nyilvantartasból..ide is eljutunk szerintem
2013. okt. 10. 14:17
 47/90 anonim ***** válasza:
29%

#45, a munka az valóban nem szégyen, én is szoktam havat is söpörni, homokot is lapátolni, kutyaxart is összeszedni... amikor úgy látom jónak.

Nos az, hogy a politikusok ezt megtehetik hogy ilyen szabályokat hoznak, az már szégyen, nagy szégyen. De semmi gond, ahogy áll az állam az emberhez, úgy fog az ember is állni az államhoz...

2013. okt. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
100%
47, egyetlen politikus sem kötelez rá. Felajánlja, hogy ha megteszed, kedvezményeket kapsz. Ez egy üzlet, te adod a két kezedet, amivel szebbé, tisztábbá teszed a környezetet, ő adja az adókedvezményt, amivel könnyebben találsz munkát. Mindkét fél kap valamit, hogy megéri-e neked, az rajtad múlik. Nem kötelező elfogadni, de azért kár jajgatni, hogy amire szükséged van, az nem jár ingyen.
2013. okt. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
Nézd #48, a helyzet az, hogy nagyívűen el tetszettél felejtkezni arról a munkaerőpiaci hozzájárulásról, amit a ma munkanélkülije az előző években-évtizedekben fizetett AZÉRT, hogy ha ő lesz munkanélküli, akkor az állam megfelelő módon segítse az ő elhelyezkedését. Ez a dolognak valójában az üzleti része, "valamit valamiért"-je. Amikor az a mai munkanélküli azt a pénzt megfizette, senki sem mondta neki, hogy amikor majd rászorult lesz, a másik szerződő fél, az állam nevű vakarcs, milyen új követelőzéssel fog előállni, felrúgva ezzel a dolog kétoldalúságát, ez a helyzet. És hát normál esetben hogy is hívják ezt, amikor a két szerződő fél közül az egyik a másikat tévedésbe ejti vagy tévedésben tartja? Csak nem csalásnak???
2013. okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 anonim ***** válasza:
70%

"De egy közgazdász tanárnak orvosnak stb ez igenis megalázó.és ezzel nem azt akarom bántani akinek 8 általánosa van de az utcasepres az ő végzettségnknmegfelelő"


Tudod, kérdező, egy közgazdász tanár vagy kétdiplomás orvos nagyon nagyon ritkán munkanélküli. Inkább úgy érzem, te lázítasz, vagy ferdítesz. Viszont az írásod alapján neked még a hólapátolás is magas beosztás lehet...

2013. okt. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!