Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Vállaljuk 2. babát szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kislányom, nagyon szeretnék neki testvért, és azon elmélkedem, hogy most kellenne, nem 1-2 év múlva.

Szeretném, ha együtt nőnéne fel, és úgy érzem, hogy most még 1x végigtudnám simán csinálni a terhességet, + ami a szülés után jön.

De ha 2-3 évet kellenne várnom, akkor nem biztos, hogy vállalnám.

Az a gond, hogy 2. baba után csak gyest kapnék, ami ugye 28.500.-Ft körül van + a 2 csp. Kb. összesen 55.000.-Ft


A párom hol dolgozik, hol nem. Viszont ő is most szeretne babát. Azt kérte tőlem gondoljam át, mert ő vagy most szeretne vagy már 2-3 év múlva nem.

Nem akarom, hogy kislányom egyke legyen.


Anyagilag nagyon rossz lenne.

A párom ígérte, hogy majd ő hoz több pénzt haza. De valahogy úgy érzem ez csak ígéret marad. Nincs bejelentett munkaviszonya.


A szíven szakad meg, már több napja sírdogálok emiatt.

Szívem szerint vállalnám, eszem szerint nem. Gyes mellett már lehet 8 órában dolgozni, nem tudom mit tegyek.


Más anyuka ezt hogy látja? Ki volt már ilyen helyzetben.


Már arra is gondoltam, hogy belevágunk, aztán lesz, ami lesz, de ez feleleőtlenség lenne tőlem.

Pl: mi lesz, ha nem lesz pénz pelenkára?


Segítséget kérek, ki hogy gondolja? Ki vállalt így babát?


Köszönöm!


2009. nov. 18. 16:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/112 anonim ***** válasza:
83%

16:45

CSak addig kerül kevesebbe amíg tudja a nagytesó kinőtt ruháit hordani

Amikor egyszerre két csizmát, két télikabátot kell megvenni az azért elég húzós.És sorolhatnám mi mindenből kell majd kettő

2009. nov. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/112 anonim ***** válasza:
80%

Miért baj a kinőtt ruha?

Nem baj.Csak képzeld el egy kiskamasz lelkivilágát akinek még sose volt új ruhája, és a társai a jobbnál jobb göncökben járnak.

Vagy ha a két gyerek nem azonos nemű

2009. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/112 anonim ***** válasza:
89%

16:45-nek is nagyon igaza van!

Nem szabad keverni a dolgokat! Nem mindegy, hogy anyagilag megviseli a párt, nem tudnak ruhát venni, internetezni... Az bakfitty! Itt a mindennapi megélhetésről van szó. Úgy gondolom, más, ha valaki nem tud új ruhát venni és más, ha nem tud másnapra vacsorát adni a párjának, aki éjt nappallá téve dolgozik, hogy kerüljön valami az asztalra. Nem mindegy, hogy marad valakinek hó végére még 10-20 000 Ft-ja, vagy örül, ha pont kijön. Azért ezen kell elgondolkodni!!

Én úgy gondolom, hogy havi fix. 55 000 Ft három főnek is kevés, nem még hogy négynek. Akárhogy is nézzük, ha négyen lennétek, akkor fixen jutna mindenkinek 13 750 Ft. Ezt ti, felnőttek megeszitek játszva. A kicsiknek pelus és babaétel is kell, plusz egyéb kozmetikumok. Ez jóval több, mint 13 000 Ft.

2009. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/112 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az előttem szólóknak igazuk van. Hiába nem a pénzről szól az élet, de az élethez sajnos pénz kell. A ti megélhetésetek még így hármasban is nagyon bizonytalan. És sajnos a nélkülözés és az állandó stressz, hogy lesz e holnap rezsire vagy ételre való, nagyon meg tudja rontani a szülők között a kapcsolatot. Én a helyetekben várnék, hogy a párodnak legalább biztos állása legyen.
2009. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/112 anonim ***** válasza:
72%
Első vagyok! Látom szépen lepontoztatok,de miért is? Mert az anyagiak miatt nem vállalnék több gyereket?Akárcsak itt sokan rajtam kívül...De tudjátok mit? Meg is érdemli mindenki aki a vakvilágba csak szüli a gyerekeket és utána mást se csinál csak itt rínyál hogy nincs pénz kajára,pelenkára,meg JAj de szemét az anyós,mert nem hagy élni minket a saját házában!!Meg nem tudom fizetni a hitelt,hisz 3-4 gyerekem van!!!!Szánalmasan képmutatóak vagytok akik lepontozzátok azokat akik nem akarnak ebbe a hibába esni!!Le lehet pontozni ezt is...de tudom,hogy igazam van,hogy nem utólag kell sírni hanem előre gondolkodni....
2009. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/112 anonim ***** válasza:
76%
Az hogy rinyál az még egy dolog, de segélyekért is sorban áll amit persze azok fitzetnek meg akik nem felelőtlenek :S
2009. nov. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/112 anonim ***** válasza:
78%

16:56-os: egyetértek.

Nem lehet a bizonytalanba szülni. Egy életről van szó, akinek joga van megkapni a lehető legjobbat, amit a szülők csak adni tudnak. (Ha egy használt póló, akkor azt!) Hiába fontos a szeretet, szeretetből nem kapsz pelust, és nem a rokonoknak szülünk, hogy majd ők úgyis adnak... Manapság már csak igen kevesen engedhetik meg maguknak, hogy ajándék pelust vegyenek (Mivel a pelus mellé még illik vinni valamit, így 7-8 000 Ft-ot ott hagy az ember a boltban, ennyi pluszban nem sok embernek van).

2009. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/112 anonim ***** válasza:
75%
Nincs szánalmasabb dolog mint amikor reggel korán már a posta előtt állnak az anyukák a pénz miatt,meg itt is több kérdésben elhangzik,az hogy Gyed mellett hogy lehet hitelt felvenni...Nekem senki ne mondja,hogy nem számítanak az anyagiak...Sajnos számít,és inkább legyen 1 gyerek,de ne nélkülözzön,mint 2-3 gyerek de nem tudom miből etetni,ruháztatni őket!!
2009. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/112 anonim ***** válasza:
90%

GYereket, testvért?

Igen,de nem mindenáron!!!!

2009. nov. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/112 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően neked illetve nektek kell éreznetek, hogy mibe mertek és akartok belevágni.

Tudom milyen gáz ha kevés a pénz és még mi nem is állunk olyan rosszul csak odáig jutottunk, hogy nem tudunk félre tenni.


"Már arra is gondoltam, hogy belevágunk, aztán lesz, ami lesz, de ez felelőtlenség lenne tőlem.

Pl: mi lesz, ha nem lesz pénz pelenkára? "


Hidd el nem a pelenkára valót illetve a kajára valót vennéd el a gyerekeidtől, inkább magadtól vennéd el. De nem is ez a fontos.


A döntést nektek kell meghozni. járj utána, ohgy ha most teherbe esnél és jövöre megszületne a kcisi milyen juttatások és meddig járnának neked. Aztán próbáéld meg párod rávenni, ohgy lehetőleg legyen állandó munkája maire mindig tudtok számolni. Jó,hogy megigéri többet visz haza de ez csak igéret ahogy írod is.


amit még gondolj végig: nem minden gyereke egy forma lehet most úgy érzed jó a kislányod és tudnál még egyet vállalni kis korkülönbséggel. De nehéz úgy, hogy egyik pici másik kicsi. Lehet nem lesz se éjjeled se nappalod ,mert a testvérke hasfájós lesz éjjel folyamatosan kel. a Nagyobb napirendje meg olyan amilyen. Szóval ezeket is mérlegeld és utána döntsetek.

Igen lehet,hogyha jönni akar jöjjön. De most azért nem árt gondolkodni sem ezen.


Mi azért nem vállaljuk a harmadikat, pedig mindketten nagyon szeretnénk, mert most inkább kivárunk. Pedig nekem bizony ketyeg az az óra.

35/nő

2009. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!