Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor két minimálbéres ember gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, adott két teljesen átlagos érettségivel rendelkező gyári munkás, akik mindössze a minimálbérükből élnek az albérletükben. Úgy döntenek, hogy gyereket szeretnének vállalni ilyen anyagi háttérre - szerintetek felelőtlenség vagy a "még belefér" kategória?
2013. dec. 24. 16:23
 11/91 anonim ***** válasza:
95%

"Rohadtul dühös vagyok az ilyenekre. A panelban lakóknak pedig alapból megtiltanám a gyerekvállalást. Lehet míg kicsi a gyerek oké neki, de aztán felnő picit, látja mások h élnek, ő meg rohad a panelban, később a szar származás miatt semmi pénze nem lesz, bűnöző lesz, sok értelme van."


Hát te nem vagy normális az biztos. Mi panelba nőttük fel, mégis mindkettőknek saját lakást tudtak a szülők biztosítani 25 éves korunkra olyan jó életünk volt. Mindketten diplomások lettünk, és pénzünk is van bőven,sőt még hitelt sem nyögünk.


Szar származás, bűnözés te hülye vagy??

2013. dec. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
71%

Sok 2-3 gyerekes család él meg ennyiből. Beosztják a pénzüket, nem költenek nélkülözhető, felesleges dolgokra és jut nekik a karácsonyi ebédre is.

Nem mindenki születik gazdag családba.

2013. dec. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
62%
Mit gondoltok a sznob fassz*pókról?
2013. dec. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:

# 12/13


Azért ez így erős túlzás,két minimálbéres még családival adókedvezménnyel is alig keres nettó 150 ezret együtt. Abból persze nem költ felesleges dolgokra,mert alapvető dolgokra sem telik nagyon,rezsi meg albérlet 2-3 gyerekek iskoláztatása mellett.

2013. dec. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
80%

Anyosomek karacsonyra 1-1 szaloncukrot kaptak.7-en voltak testverek megsem emlekszik ugy a dolgokra,hogy rossz lett volna.

Tavaly nalunk paprikas krumpli volt az "unnepi" vacsora.

Orultunk,hogy egyutt voltunk,jo egeszsegben szeretetben.

2013. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nememlékszik mivel az idő megszépítette. Akkor volt fiatal persze jobb volt mint most nyugdíjasan betegségek között.
2013. dec. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
Egy gyerek mellett nem vészes, csak a szülők legyenek igényesek és eltökéltek... Van a rossz példa, amikor a 2 szülő kakil bele, abból van az, hogy a gyerek aludni sem tud hol kb.. Sok sikert ;)
2013. dec. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:

függ attól, h mennyire tudják beosztani a pénzt. én is panelban nőttem fel, anyum egyedül nevelt, igaz nem minimálbért keresett, de nem is dőzsöltünk.

ha megvannak az alapfeltételek, és a gyerekkel normálisan foglalkoznak, akkor szerintem kivitelezhető.

2013. dec. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nem férne bele, bár én teszek is azért folyamatosan, hogy ne minimálbérből éljek, és ne panelban tengődjek.

Kizárólag akkor vállalnék gyereket, ha biztos hátterem lenne, és tudnám, hogy meg tudok neki mindent adni, amire szüksége van.

2013. dec. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 Zenon ***** válasza:
97%

Lehet kicsit késve reagálok, de tetszett a kérdés.


Tudok ellenpéldát mondani arra, amit felvázoltál.

Egy rokonomnál 2 lány van, 6 és 10 évesek. Semminek nem örülnek, a Karácsony mindig sivár, minden megvan hozzá, kaja, süti, sültek, pazar ajándékok, fenyőfa, össze is jön a család, de mégsem az igazi, mert nincs értéke, hangulata, amit pénzben nem lehet kifejezni. Valaki milliókra sem vállal gyereket, inkább magára és a párjára költi, valaki meg szeretne, akármennyire is szűkösen megy.

De nem lehetetlen dolog.És a Karácsony nem a pénztől lesz az, ami.

2013. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!