Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor két minimálbéres ember gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, adott két teljesen átlagos érettségivel rendelkező gyári munkás, akik mindössze a minimálbérükből élnek az albérletükben. Úgy döntenek, hogy gyereket szeretnének vállalni ilyen anyagi háttérre - szerintetek felelőtlenség vagy a "még belefér" kategória?
2013. dec. 24. 16:23
 81/91 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled Brandon, ha ilyen nyugodtan, normlsi stílusban leírod a gondolataid. De eddig azért sokkal cifrábban és sértőbben nyilatkoztál. :)
2014. okt. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
63%

Nincs bajom azzal,ha valaki gyereket akar,az ő dolga.

De szerintem a minimálbéres állapot az az,amiből ki kell törni.

Alkalminak elmegy,amíg az ember nem talál jobbat,vagy nem lesz képzettebb,de erre gyereket vállalni felelőtlenség.


Két diplomás is megfontolja mielőtt gyereket vállalnak.

Nem olyan sok még a minimálbér duplája sem.

Főleg,ha nincs saját lakásod.

2014. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 anonim ***** válasza:
De sokan meg nem is akarnak soha kimozdulni ebből az állapotból és ennek tudatában vágnak bele a gyerek projektbe.
2014. okt. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/91 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, nem kaptál még elég választ?


Azt gondolom, hogy magánügy. Nincs előírva, hogy mekkora fizetéssel szabad csak gyereket vállalni.

2014. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 anonim ***** válasza:
50%
Nem rég volt a naplóban egy ilyen project hogy hogyan jöjjenek ki az adósok a nyomorukból. Csak az elejét láttam. Rossz volt ránézni a szülőkre. A hitelt hitellel törlesztették a babakocsitól kezdve mindent abból vettek.Itt nem azzal van a baj hogy segítségre szorultak hanem amikor már nagy sz*rban voltak még akkor is tovább mélyítették a gödrüket. És sokan ezt csinálják mert nincs más út...hát kérem szépen ez tényleg felelőtlenség. De szülhet bárki manapság még egy gyereklány is úgy hogy...mindenki felelős a saját életéért, de én sem pártolom az ész nélküli gyerek szülést. Persze egyre több lesz mert a kormány a családosokat támogatja. Annyira szerintem nem hogy munka és normális fizetés nélkül el lehessen tartani. A családi pótlék se elég sok mindenre persze sokan szeretnek ezzel példálózni hogy valaki azért szül. Hát biztos nem is a gyerekre költi hanem bagót vesz belőle...Mert egy gyerek sokkal többe kerül mint 20-30 ezer ft. Ha mondjuk középiskolába jár akkor a tanszerek és az utazás díja ez pl és akkor még a ruhákról étkezésről stb-ről nem is beszéltünk. Ha nincs olyan családi háttere a friss házasoknak vagy félretett pénzük a gyereknevelésre akkor tényleg nagy merészség. Nem is csoda ha sok kamasz elkallódik.
2014. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/91 anonim ***** válasza:
82%

Az hogy valaki ma gazdag egyáltalán nem garancia arra, hogy holnap is az lesz.

Ilyen elven a gazdag se vállaljon gyereket...

2014. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/91 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó!

Ja,persze!

És ki tartja el azokat a gyerekeket?

Megmondom neked!Az gyerek nélküliek,akik több adót fizetnek!

És ilyen családban felnövő gyerekeknél 10ből 9 ugyanolyan életet fog élni,mint a szülei.

Nem lesznek hasznos tagjai a társadalomnak.

Ugyanolyan "kényszerszaporodó" életet fognak élni,mint az elődeik.

2014. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 anonim ***** válasza:
Ugyanaz tartja el, aki a gazdagnak indult de elszegényedett családok gyerekeit miután a nagy gazdagságba belevállalták a gyereket.
2014. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/91 anonim ***** válasza:

Igazából nehéz kérdés ez nyilván bármikor adódhat olyan élethelyzet ami miatt a család tartalékait fel kell élni.

Én nem azt mondom hogy senki ne vállaljon, de lehetne sokkal körültekintőbb a társadalom. És ha egy család jókora mínusszal vagy a nyomorba szül az nem túl szerencsés. Igaz a Megváltónk is szegényen született...Az a lényeg hogy sokkal több erőt fektetnek abba hogy sulykolják a családvállalást de a lét fenntartás, rendes oktatás munkahelyteremtés, el van maradozva...szóval nem mutatnak egy biztos jövőképet a családoknak szerintem.

2014. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti!

a gazdagok túlzott gyerekvállalási kedvét sem helyeslem!


De ők 1-2 gyereket,ha vállalnak,képesek eltartani,és nagy kárt sem okoznak vele másoknak.


Viszont,ha csinálnak vagy 6 gyereket és még a családi adókedvezményt is igénybe veszik,az is olyan lehúzás,mint amikor a szegények a semmire szülnek.


Normális körülmények közé,mértékekkel!

Én ezt vallom.

2014. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!