Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor két minimálbéres ember gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, adott két teljesen átlagos érettségivel rendelkező gyári munkás, akik mindössze a minimálbérükből élnek az albérletükben. Úgy döntenek, hogy gyereket szeretnének vállalni ilyen anyagi háttérre - szerintetek felelőtlenség vagy a "még belefér" kategória?
2013. dec. 24. 16:23
 31/91 anonim ***** válasza:
23%

Ha az ember tanult akkor nem kell annyit güriznie es több ideje lesz a gyerekere nyilvan,

jobb minösegü kajat tud neki venni meg jobb minösegü dolgokat...En komlyan kiakadok, ha egy kisbabn valami szar minösegü cipöt latok vagy egy kisgyereken egy ilyen kinai zart, amiben majd csak tnkremegy a hata.

Nem is ertem minek szül gyereket aki nem tudja meg a zöldseget, gyümölcsöt, minösegi hust, testermeket megvennia gyerekenek...Ha sok ilyen gyerek születik majd hamarosan ilen gnomok fonak M.O.n elni, mert a tapanyag, vitamin,mozgas, tudas hianytol bizony testileg, lelkileg visszafejlödnek, egy genetikai hulladek lesz minden magyar...Igenis a mai vilagban a penz nagyon fontos es kesz, nincs mit tenni.Ha ideken laksz akkor legalabb a taplalek minösegibb, de a tanittatas meg mindig nincs megoldva...Ha egy ujabb csavargot akarzs a vilagra, akkor hajra minimalberrel is, de ha egy egeszseges gondolkodasu,testü, lelkü gyereket akarsz, akkor inkabb elöbb szerezz egy jo diplomat egy jo allast, es öltözz külföldre!!Aztan!!Azt karod h a te gyereked is gyari munkas legyen??Imadom az ilyen alomvilagban laviozgato embereket, akik meg mindig szunyoklnak.Persze nem is ez a legyeg, ilyen vilagba minek szüljön barki is gyereket...??!!

2014. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
8%
Az,hogy buták és nem sok igényük van.
2014. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim válasza:
89%
Úristen :O én nem hittem volna azér, hogy ennyi embernek csak a pénz a fontos. Meg ez a panel lakásos komment..meg nem haragudj kedves válaszoló de elég vicces felfogásod van.Én is panelban nőttem fel, anyum egyedül nevelt, nem kereste agyon magát és mégsem állok az utcasarkon, börtönben sem vagyok. Sőt nagyon is boldog gyerekkorom volt. Nem kaptam meg minden csili vli játékot meg ruhát, ajándékot csak szülinapra vagy karácsonyra vettek nekem de volt valami ami sokkal jobb volt ezeknél a dolgoknál: kint játszani a BARÁTAIMMAL. Több kisgyerekes család van a környezetemben, egyesek több százezret keresnek havolta, mások talán még a miinimálbért se!! És higyjétek el nem az a gyerek a boldogabb, kiegyensúlyozotabb akinek a szülei agyonbra keresik magukat. Megveszik a 6 éves gyereknek az androidos telót, meg a tabot utána meg lepasszolják a bébiszitternek, és azt hiszik h ezzel teljesítették a szülői kötelességeket, utána meg csodálkoznak h a gyerek jobban kötődik a bébiszitterhez. Nem azt mondom h a nyomorba kell gyereket vállalni, hogy a gyereknek ne legyen mit enni vagy télen ne legyen fűtés a lakásban, vagy esetleg fedél se legen a fejük felett de nem a pénz a legfontosabb, a gyerekeknek meg főleg nem.JA..és nem csak a panelban felnőtt "csak" érettségivel rendelkező szülők gyerekeiből lehet bűnöző vagy drogos hanem azoból is akinek anyuci meg apuci mindent a pici feneke alá tett..sőt
2014. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
15%

Utolsó!

Attól,hogy neked annyi igényed van,hogy zsíros kenyérrel megelégszel,meg a szeretettel,másnak még többbre van igénye.


Aki nem akar a gyerekének minél jobb életet adni,az nem szereti a gyerekét.

Milyen telefonról beszélsz ember?

Két minimálbéres ruhákat nem tud venni a gyerekének meg egészséges élelmiszereket.

Nem tudtad?Aki szegény az annyit is ér.

Ez a mai felfogás.

2014. júl. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim válasza:
96%
KÉpzeld el nem zsíroskenyéren éltem és SOHA nem jártam szakadt ruhákba!! Mindig megvolt mindenem ami kell és láss csodát egyetemre járok. szánalmas ez a gondolkodás sok embernél -.-"
2014. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim válasza:
88%
"Aki szegény az annyit is ér." remélem kedves 34-es, hogy úszol a pénzben mert emberileg jó nagy nulla lehetsz ;)
2014. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
22%

Ez nem én találtam ki.

A fideszes mondja ezt.

Annyit érsz,amennyi pénzed van.

De a lényeg,hogy nekik lehet mindenük,neked semmid.


Aki gyereket vállal minimál béres létére az egy igénytelen,buta ember..Ehhez nincs mit hozzá fűzni.

Minimálbérből önmagát is nehéz eltartani az embernek.

Az ilyenektől el is venném a gyereket.

2014. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
55%

Felelőtlenségnek tartom.

Egyszer megkérdeztem egy ismerősömet, aki már a második gyerekét várta ilyen körülmények közé, hogy mégis hogy gondolja ezt az egészet. Azt válaszolta, hogy ne aggódjak értük, fog még szülni egy harmadikat is és akkor a gyerekek után járó segélyekből meg a kettőjük fizetéséből már lesz bőven pénz...

Erre annyi mindent tudtam volna mondani, de csak mosolyogtam és mondtam, hogy akkor jó.

Persze elkezdhettem volna ott matekozni vele, de komolyan akinek ennyi esze van, azon nem lehet segíteni.

Itt gyakorin persze mindig megírják a csodálatos sikertörténeteket, de ha valaki egy kicsit tovább lát az orránál, az tudja hogy azok csak a nagyon minimális százalék, plusz a nem is olyan sikertörténetek jól lekenve cukormázzal.

De annyiféle kifogást hallottam én már... "Majd a jóistenke megsegít!" Aha... Hányadikán is küldi a segélycsomagot? Meg a tipikus "ahol 2 jól lakik, ott a harmadik, negyedik, x-edik is". Szerintem ezt az se hiszi el aki mondja. Meg nem csak mennyiségi éhezés van ám, hanem minőségi is, ami legalább olyan súlyos.

Szeretettel nem lakik jól a gyerek, meg hiába ül le vele szuperapu minden este társasozni attól még fázni fog télen. Amint pedig bekerül a kortársai közé, tetszik nem tetszik, kirekesztik akinek béna a pulcsija, kopott a cipője, használt a táskája. Ráadásul látni fogja minden nap, mik azok amik a társai számára alap dolgok, ő pedig csak álmodozhat róla.

Én falun nőttem fel, úgyhogy bőven volt lehetőségem ez testközelben látni. Ha szeretem a gyerekemet, akkor nem kívánok neki ilyen életet.

2014. okt. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
50%
ha szeretet veszi kőrül a gyereket akkor válalják, persz ha van családi segitség is, de nem minden a pénz.
2014. okt. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
95%
én a hatvanas években nőttem fel, mindenki szegény volt, ugyértem nem volt luxus, de kaja ruha stb. megvolt. a szüleim szerettek minket, foglalkoztak velünk és nagyon boldog gyerekkorunk volt. nem inden a pénz, persze valamennyi szükséges a megélhetéshez, de luxus nélkül is szép az élet.
2014. okt. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!