Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor két minimálbéres ember gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, adott két teljesen átlagos érettségivel rendelkező gyári munkás, akik mindössze a minimálbérükből élnek az albérletükben. Úgy döntenek, hogy gyereket szeretnének vállalni ilyen anyagi háttérre - szerintetek felelőtlenség vagy a "még belefér" kategória?
2013. dec. 24. 16:23
 71/91 anonim ***** válasza:

Olyan nincs,hogy egy gyerek megszületik,ha a szülők nem akarták.

Csak a butáknál van ilyen,sajnos soknál.

2014. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/91 anonim ***** válasza:
20%

Még én vagyok beállítva hülyének,mert azt mondom,hogy aki minimál bérből él az igenis ne vállaljon gyereket!

Abból önmagadat is nehéz fenntartani,nem másokat.


Ezeknek a szülőknek a 90%-a azért csinál gyereket,mert kapnak utána pénzt.

De eleve,ha legjobb esetben is az egyik otthon marad a gyerekkel 3 évig,akkor 1 minimálbéres fizetésből akarnak élni?WTF?

2014. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
78%

Igazad van, nem büfészakot végeztél.


Nem végeztél te semmit sem, ahogy elnézlek.


Törődj akkor inkább magaddal meg a te soha meg nem születő gyerekeddel, és ne ide írogass egymás utén háromszor, mert olyna baromira ráérsz. :)

2014. okt. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 anonim ***** válasza:

Te vered itt a melled,hogy csóró családból származol,és ez milyen nagyszerű dolog.


Nem kellene erre ösztönözni az embereket.

2014. okt. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/91 anonim ***** válasza:
A csóró szülőknél csak az a gyerek hülyébb,aki követi a szülei példáját és a semmire szül gyereket.
2014. okt. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
54%

Húúúú te Brandoneee20,Tudod elég sok családot ismerek akik biztos anyagi hátérrel rendelkeztek ,nem minimálbére és nem a pénz miatt vállaltak gyereket.Aztán jött a válság ,sorozatban nem füzetek nekik az elvégzett munka után.Bele fektették a tartalékokat hogy tudjanak az embereknek bért adni.Hiába van nagy házuk hitel nélkül,eladni nem tudják mert nincs rá kereslet és máról holnapra élnek.

Nagyon egy érzelem hiányos ember vagy,és ha ilyen úton haladsz nem hogy gyereked nem lesz de még barátaid sem.

Nagy szélsőségeket vetítesz ki a sok gyerekes segélyből élők és az 1-2 gyermeket nevelők kis keresetűek között.

A korábbi hozászolásaidhoz hogy csak az értelmes és felellőség teljes ember aki tanult:-Én egy sima érettségizett fodrász vagyok 7 évet éltem külföldön és nem egy diplomás ember fordult meg a kezem alatt akik hol mosogattak hol takarítottak vagy a hányást takarították a Wc-ben. Hiába a diploma,a jobb anyagi körülmény ha nem vagy dolgos életképtelen vagy a világban-hozzáteszem elvesztek a márkás ruhák és a parfümök világában és semmire sem vitték!

2014. okt. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 anonim ***** válasza:
80%
Ja és az emberek 70% nem a pénzért csinálnak gyereket,hanem azért mert szeretnének,hogy öröm költözzön a házba! De te ezt a büdös életben nem fogod megérteni.
2014. okt. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/91 anonim ***** válasza:
75%

Jajj ez a folytonos általánosítás...

Jönnek ezzel mindig, hogy lehet a szegény családokban nincs pénz semmire, de legalább szeretet van. Na tegyük a szívünkre a kezünket! Hány olyan családot ismer bárki, ahol folyamatos a veszekedés, egész nap üvöltöznek, és ennek egyetlen oka a pénz, illetve annak hiánya. És ki issza meg ennek a levét? A gyerek akit a semmire vállaltak, mondván majd jól lakik szeretettel, télen meg majd a boldog család melege fűti.

Hány olyan család van, ahol alig várják, hogy 18 legyen a gyerek és kidobhassák otthonról, vagy elzavarják dolgozni. Ja hogy a gyerek esetleg továbbtanulna, fejlesztené magát, hogy kitörjön? Hát nehogy már a büdös kölke többre vigye, mint csodálatos és önzetlen szülei...

2014. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
75%

Heyyy Marlonbrandó,


az én családom olyan dús gazdag, hogy ha most mekiállnál, akkor kb 5 év múlva tudnád befejezni a vagyon összeszámolását. ÉS! én sem szeretnák egyáltalán gyereket, DE! nem szapulom a másikokat azért, mert akarnak.


Száljál le a magas lóról, és oldogasd a saját magad életét!

2014. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
70%

Engem nem motivál egyáltalán a gyerekcsinálás,gyereknevelés.

Ha kell 40 évesen is belekezdek vmi újba,amihez éppen kedvem lesz.

Örülök,ha magam átvészelem az életet.

És vannak igényeim.Tehát,igen én nem fogok száraz kenyeret enni azért,hogy legyen gyerekem,mert ennél többre tartom magam.


Én egy tök átlagos családban nőttem fel,3an vagyunk testvérek.Nem éheztünk,de nem is kaptunk meg mindent,amit kellett volna.

A szüleimnek semmi segítsége nem volt.

Én erre nem tudom azt mondani,hogy büszke vagyok rájuk,hanem annyit tudok mondani,hogy totál felelőtlenek voltak.Pedig nem minimálbérből éltünk.

De még így sem kaptunk meg mindent,ami kellett volna.

Ismerek ilyen családokat,ahol mindkettő minimálbéres,aztán úsznak az adósságban,2 gyerekekkel.A gyerekek habár már nagykorúak 18-20 körüliek de látszik rajtuk,hogy sérültek.Sok lehetett az anyagi gond a családban.

Gondolom a szüleik alig várják,hogy vmi másik nyomrult szerencsétlennel összekössék az életüket,hogy ne legyen velük gond.

Az egyik lány kitűnő tanuló volt,de egyetemre nem mehetett,mert arra nincs pénz.

Erről ennyit.

2014. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!