Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor két minimálbéres ember gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, adott két teljesen átlagos érettségivel rendelkező gyári munkás, akik mindössze a minimálbérükből élnek az albérletükben. Úgy döntenek, hogy gyereket szeretnének vállalni ilyen anyagi háttérre - szerintetek felelőtlenség vagy a "még belefér" kategória?
2013. dec. 24. 16:23
 51/91 anonim ***** válasza:
49%
5.éös. ha mindenki úgy élne ahogy te elgondolod, vagy úgy szülne gyereket, akkor Magyarországon nem születnének gyerekek. Te honnan jösz? Panelból?????Panelban is laknak rendes tisztességes dolgozó , felelős emberek.
2014. okt. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/91 anonim ***** válasza:
57%
Te kérdező nem tudhatod hogy ők anyagilag hogy állnak, kivűlről nem látsz bele a dolgokba és a zsebükbe, semmi közöd hozzá. Nem neked kell felnevelni a gyerekeket. Nézz a tükörbe!
2014. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/91 anonim ***** válasza:
0%
A drágalátos Kérdező a gyerek.Tehát ez már önmagában poén, hogy lehülyézi a szüleit, amiért ő a világra jöhetett.
2014. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/91 anonim ***** válasza:
50%
Hát azért most eléggé hüledezek egy-két válaszon! Na meg ez a felfogás,nagyon sok agybeteg ember van itt ,nulla empátiával és intelligenciával! Arra azért kíváncsi lennék hánynak van itt gyereke és abból hány tartja fenn magát segítség nélkül?!
2014. okt. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/91 anonim ***** válasza:
39%

Mindig a buta,egyszerű emberek vállalnak sok gyereket.

Ez így van


Az értelmesebb emberek a minőségre mennek.


Sajnos hiába magyarázod ezeknek az embereknek,hogy az nem luxus,hogy mondjuk 10 nadrágja legyen egy gyereknek,ne csak kettőben járjon.

Vagy,hogy ne okozzon gondot,ha a gyerek az iskola büfében megakar venni néha egy szendvicset vagy csokit.

Ismertem olyat,aki minden nap a parizeres zsemle volt a reggelije.

A minőségi élethez pénz kell.

Normális élelmiszerek,amik egészségesek,mert ugye minek élünk,ha csak a tesco gazdaságost vehetjük meg?

Attól boldogok leszünk mi?

Hát hogyne...

Mert a Nesquick kakaópor ugyanolyan,mint a tesco gazdaságos kakaópor.

Ez csak egy példa volt.

Hús,zöldség,gyümölcs.Ezek mind drága dolgok.

Ahol a szülő ezeket magának sem tudja megvenni rendszeresen az minek vállal gyereket?

Mert azt hiszi a gyerek is olyan igénytelen lesz,mint ő.Ez az igazság.


Szerintem el lehetne küldeni pszichológushoz gyerekeket,és ő biztos megmondaná,hogy melyik a kiegyensúlyozottabb.


A szeretet nem indok semmire,én úgy gondolom, a szeretetnek alapnak kell lennie.

A szeretet pedig tettekben nyilvánul meg,nem szavakban.

2014. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/91 anonim ***** válasza:

Az pedig örök törvény,hogy az ember mindig a környezetében lévőkhöz hasonlítja magát.

Látja,ő hol helyezkedik el.

Kisebbségi komplexus,ezek eredményeképpen mentális betegségek.

Főleg egy gyereknél.

Felnőttkorra lehet valamennyire mérséklődik az emberben ez,de a gyerekkor nyomai mindig megmaradnak.

2014. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/91 anonim ***** válasza:
44%

A kérdező kérdésére válaszolva,a még "belefér kategória".Anyukám mély szegénységből jött,apu középrétegű családbó.100km-re költöztek a családtól,ergo semmi segítségre nem számíthattak.De élelmesek voltak és tudtak venni egy picike házat.Csak hogy megemlítsem anyu 17 évesen szülte a nővéremet apukám akkor volt 19 éves,hozzáteszem 3 vagyunk testvérek.Mindig volt mit ennünk,mindig volt mi a fa alatt.Pedig kölcsönös volt a ház tehát saját maguk albérlői voltak,mint a mai világban oly sokan. Rengeteget dolgoztak és mi is velük együtt,voltak jobb napok voltak rosszabbak.Sosem neveltek álomvilágban,azt mondták ha akarsz valamit, tenni kell érte és nem siratni magadat.Én általában mindig a nővéreim ruháit hordtam,de soha nem vetetem a szemükre hogy miért nem voltak körültekintőek amikor gyereket vállaltak. Sőt mérhetetlen nagy tisztelet van feléjük,mert felneveltek 3 gyereket,kitanítottak minket mindegyikünknek szakmája van.

A semmiről kezdtük mind a hárman,de most mindegyikünk a saját házában él,és nem mentünk férjhez gazdag emberhez!

A helyedbe megszeretgetném őket,mert biztos most is azon vannak hogy neked jobb legyen!

2014. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/91 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó!

Túl mézes ez a történet.

2014. okt. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/91 anonim ***** válasza:
73%
A szüleid pedig nagyon felelőtlenek voltak,hogy 20 évesen sem voltak és már gyereket vállaltak.
2014. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/91 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon örülök neki, hoyg felelőtlenül vállalnak gyereket. Már így is épp elég rézbőrű futkos az utcákon, akiket mind az adómból tartanak el, nincs szükség még több segílykésre.


Az én adóm havi 140 000 forint kb. Ennyi van ráírva a bérszalagra, mint havi levonás. Szóval ja, marhára nem bánnám, ha ezt a pénzt, amit kitermeltem, nem a putri kölykeire kéne költenem.

2014. okt. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!