Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor két minimálbéres ember gyereket vállal?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, adott két teljesen átlagos érettségivel rendelkező gyári munkás, akik mindössze a minimálbérükből élnek az albérletükben. Úgy döntenek, hogy gyereket szeretnének vállalni ilyen anyagi háttérre - szerintetek felelőtlenség vagy a "még belefér" kategória?
2013. dec. 24. 16:23
 61/91 anonim ***** válasza:
0%

Jaj,utolsó,hátha még visszajön a kétkulcsos adó,akkor mennyit fogsz tejelni:d


A helyedben nem sajnáltatnám magam.

2014. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Brandoneee20!

Olyan negatív vagy hogy az már sajnálatra méltó!Nem vagy te senki se hogy magyarázkodjak,az életemet én éltem meg nem te.És tudod régen senki nem cserélt volna velem ,de most jó egy páran!!! Kíváncsi lennék rá hogy honnan ezek a nagy szavak,talán olyan sokat tapasztaltál? Nem hiszem!

Sőt abban is biztos vagyok hogy még senkit sem tartottál el,pláne nem vezetsz háztartást.Ergo jobb lenne ha hallgatnál nem pedig osztanád az észt meg nem élt élethelyzetekről!

2014. okt. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
62%

Egyértelmű, hogy a tejfölösszájú brandone gyerek csak kötekedni akar.


(amőgy nem lesz itt két kulcsos adó, míg Viktor az atyánk, max olyan, hogy a kisebb értékű a gazdagabbaknak. :D )

2014. okt. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
20%

Konkrétan te arra buzdítod a példáddal a buta,egyszerű embereket,hogy nyugodtan szaporodjanak a semmire,mert hát a szeretet mindent megold:D


Én nem is adnék semmiféle támogatást a gyerekeseknek ezért,annak legyen gyereke,akinek önerőből telik rá.

Az önerő viszont nem azt jelenti,hogy milliomos 5-6 gyereket potyogtat,majd olyan törvényeket hoz,hogy a gazdag,sokgyerekesek jól járjanak,mert neki a gyerekcsinálás a hobbija,és mert ő megteheti.


De sajnos mindig lesznek olyanok,akik eltartják ezeket a milliomos palántákat,mert sok hülye minimálbéres gondoskodik az utánpótlásról.


Nekem nyugodt marad a lelkiismeretem,nem teszem tönkre még egy ember életét,azért,hogy ezek az élősködők jól éljenek.

2014. okt. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 anonim ***** válasza:
31%

Ráadásul párhuzamot vontál aközött,hogy szegény volt a gyerekkorod és ezért lettél sikeres.


Ez nagyon ritka.Mivel az élet a jó kapcsolatokon múlik.

Ez jó anyagi helyzetben született gyereknek kb 80-90% esélye van,hogy felnőtt korában is jól fog élni.

A maradék meg a jólét miatt elzüllik.


Még a szegény családoknál ez az arány kb fordítva van.

Olyan 10% jó ha ki tud törni ebből a helyzetből.


Amúgy a kérdés egyszerű,a válasz is.Aki minimálbéres azért vállal gyereket,mert tudja,hogy minimál bérből nem nagyon lehet megélni,ezért kell a gyerek,mert azt hiszi,hogy az a pár 10ezer Ft,amit pluszban kap majd elég lesz.Ennyire buták.

Sajnos van,hogy elég is,mert senki nem ellenőrzi,hogy a gyerekek milyen minőségben élnek,amíg rájuk nem dől a ház.

2014. okt. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:

Ja,és igénytelen is,ha minimál bérből élnék akkor biztos lenne annyi eszem,hogy nem kötöm össze az életemet egy másik szerencsétlennel.


Persze ehhez kell vmi plusz.

Mert egy jobban kereső válogathat.

Tehát a minimum,hogy jól kell kinézned,adnod magadra.


Persze nincs azzal baj,ha 2 minimálbéres együtt akar élni,csak akkor elégedjenek meg azzal,hogy nekik nem lehet gyerekük.Ne a gyerek életét tegyék tönkre az ő buta vágyaik miatt.

2014. okt. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 anonim válasza:
AZ a egy biztos hogy ha gyereket vállalnak és a kapcsolatuk netán idővel megromlik a férfi nem tud új éltett kezdeni halott élete lesz a igazságtalan családjog miatt
2014. okt. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 anonim ***** válasza:
Brandone te hány éves vagy?12?komolyan érdekelne.
2014. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
65%

Brandonee, nagyon fiatal vagy te még. Látszik ez az írásodból, meg abból is, hogy hajnal 1-kor még fent kuruttyolsz. Jó eséllyel valami büfészakos kis egyetemista vagy.


Nagyon szép dolog ez a nagy elvhajhászás, de hidd el nekem, ha kikerülsz a való világba, nem lesz ekkora nagy mellényed. Nehogy pár év műlva, mikor az asszony csöcsén ott lóg a gyerek, és csak minimálbéretek lesz, akkor visszaolvasva a szavaidat, elszégyelld magad. :)

2014. okt. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem tűnt volna fel a válaszaimból én soha nem szeretnék gyereket.

És nem büfé szakon végeztem,26 éves vagyok.

Akarsz még vmit tudni?:)


De én eleve nem lennék ilyen felelőtlen,mint ahogy felvázoltad.


De ha vágynék gyerekre sem vállalnék be egyet sem,ilyen viszonyok között.

Mivel vannak igényeim örülök,ha magamra tudok költeni,és nem luxus dolgokra gondolok.

Az ilyen szánalmas minimál béresek,akik gyereket vállaltak ilyenkor meg irigykednek,hogy másnak jobb élete van.

2014. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!