Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudtatok helyezkedni? Ti...

El tudtatok helyezkedni? Ti könnyen találtok munkát? Ha nem, miből éltek? Korra és nemre is kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Én 10 hónapja nem találok érettségivel, nyelvtudással. 22L
2009. dec. 3. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy tipikus jelenség amiről fel lehet ismerni a szar munkahelyet, ahol semmi nem vár az emberre.


Állandóan mindenki azt kérdezgeti hogy


És milyen? Hogy tetszik?


De azok is újra megkérdezik akik már kérdezték, ezen látszik mekkora képmutatás megy...

Mert az még oké hogy első héten megkérdezik de hogy még egy hónap mulva is ezt kérdezgessék az már gázos..

2009. dec. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/80 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam őr szakmában,de én szerettem!Csak sajnos létszám leépítés volt... :-( Amúgy tényleg sok igazságtalanság van,például ha 24 órás szoliban vagy,akkor járna elvileg 4 óra pihenő!Na most,ehhez képest sutyiban kellett aludni,mondjuk megoldottuk... :-)
2009. dec. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
100%

Két éve nincs munkám, de már nem is keresek, teljes pénzkidobás. Egy faluban élek, és minden egyes állásinterjúra oda-vissza minimum 1500 Ft a buszjegy. Ez elég luxus annak, akinek nincs hivatalos jövedelme.

Helyette roncs készülékeket javítok meg és adok el, és ebből az üzletelgetésből elég jól megélek. Legalább nem kell a köcsög főnökökkel bajlódni, az elektrotechnikát pedig önerőből tanultam meg.

2009. dec. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
100%
Én fél éve vagyok idehaza,egyszerűen nem találok munkát. Nagyon idegesítő a helyzet,de nem tudok mit csinálni,sajnos. Most egy tanfolyamra jelentketem,ami remélem elindul velem együtt. Ez az utolsó esélyem... :S Nagyon bízok benne.
2009. dec. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
100%
Hopsz,elírtam:jelentkeztem egy tanfolyamra... :)
2009. dec. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 anonim ***** válasza:
46%
Én könnyen találtam munkát, mert nem igazán voltak hú de nagy igényeim, csak az számított, hogy fizessék meg. Egy szem érettségivel és nyelvtudás nélkül kerestem egy call centerben operátorként havi 120ezret (ez már nettó volt). Nekem ez nagyon megfelelt és jól is éreztem magam ott mert nekem nem derogált ez a munka. Viszont sok ismerősöm évek óta munkanélküli, de nem hajlandóak ilyen munkát elvállalni. Van, akin nem lehet segíteni.
2009. dec. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/80 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon nehéz. Én most gyesen vagyok itthon a kisfiammal, de már most keresgélek, hogy 3 év múlva könnyebb legyen elhelyezkedni. Terhesség előtt dolgoztam több helyen is, sőt terhesen is dolgoztam egy fagyizóban, de ez is csak olyan tingli-tangli munka volt. Ha épp nem volt ember akkor szóltak nekem. 2 szakmám is van, jól beszélek angolul, fiatal is vagyok, mégsem kellek sehová. Ha letelik a gyes az egészség ügyben szeretnék munkát vállalni, terhesen 2 hónapot dolgoztam gondozónőként és szociális munkásként a helyi egészségügyi központban és az idősek klubjában. Tetszett ez a munka, szeretek másokon segíteni és szeretnék az egészségügyön is segíteni, amilyen rossz helyzetben van most, el kéne a segítség. A probléma ott van, hogy nincs érettségim és egészségügyi végzettségem. Elhatároztam, hogy ha picit nagyobb lesz a babám és itt tudom hagyni pár órára valakire akkor beiratkozom levelezőre érettségizni. Olyan sokat letették már így, nekem is mennie kell! Jó lenne el elvégezhetnék valamilyen egészségügyi tanfolyamot, így könnyebben kaphatnék munkát a kórházban vagy az egészségügyi központban. Műtősnek vagy kisegítő ápolónak is szívesen elmennék, nem vagyok szívbajos, nem hat meg a vér vagy az ilyesmi látványa. A testvérem a polgári szolgálatát a kórházban töltötte ápolóként. Nagyon jó helye volt, szerették a betegek. Vissza is vették volna, de neki sincs egészségügyi szakképesítése és ezért csak műtős fiúnak vették volna vissza, de azt nem vállalta el, mert rosszul van még a "kórház szagtól" is. Biztosítottak volna neki képzést is, a képzés 80%-át fizették volna neki, de így sem vállalta. Én biztos éltem volna ezzel a lehetőséggel. Remélem nekem is felkínálnak ilyen vagy hasonló munkát. Nagyon örülnék neki. Ha ez nem jön össze akkor más irányba kell nézelődnöm. Talán az egyik szakmámban sikerül elhelyezkednem. De az egészségügy lenne a legjobb.
2009. dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/80 A kérdező kommentje:
én szépen visszamegyek a család régi földbirtokára és nekiállok a termelésnek. jól tennék az egykori falusi parasztemberek, ha a tesco helyett a saját földjükön termelnék ki a a krumplit, hagymát, esetleg értékesítenék is! Magyarországon vannak értékek, ki kell használni! De mindenki szívesebben tolja a bevásárlókocsit. A mi hibánk is. Meg tudtak hülyíteni a multik, azzal hogy egyszerűbbé teszik az életünket, miközben csak megnehezítették. Minden vidéki ember (nem budapesti) ki tudná venni a részét a termelésből valamilyen téren és nem kéne ugrálnunk másoknak! Nem kell mindenkinek marketing menedzsernek és területi képviselőnek lennie
2009. dec. 4. 09:24
 59/80 A kérdező kommentje:
inkább kapálok saját termésért, nekem nem ez a büdös munka, hanem az hogy embertelen módja robot legyek egy gyárban több ezer birka közt
2009. dec. 4. 09:27
 60/80 anonim ***** válasza:
72%
Kedves kérdező tisztára igazad van. Én se mennék gyárba dolgozni, mert melo diákosként betekintettem és hát egész életembe azt csinálni...hát kihagynám.Tönkre teszi az embert és még meg se fizetik.
2009. dec. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!