Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudtatok helyezkedni? Ti...

El tudtatok helyezkedni? Ti könnyen találtok munkát? Ha nem, miből éltek? Korra és nemre is kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Én 10 hónapja nem találok érettségivel, nyelvtudással. 22L
2009. dec. 3. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
Bocs: "nem akar rejtvény fejteni".
2009. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
58%
Nem traktállak titeket az ismerős sztorival, a Kérdező felvetéséhez csacsognék inkább hozzá kicsit... A kert. Sajnos belülről nem ismerem, pedig itt röhög több mint elegendő parlagon heverő terület karnyújtásnyira. Mostanában tisztul a látásom, hogy igazán át vagyunk mi b.szva. Még a szent könyvünk is nehéz munkának nevezi. Holott akivel csak beszéltem erről (idősek, fiatalok), mármint aki csak foglalkozik háztáji termesztéssel, egytől egyig váltig állítja, hogy nem csak könnyű és egyszerű, hanem megfoghatatlanul gyönyörű is. Mintha maga a Teremtő hordozna a tenyerén. Akkor és annyi szünetet tartasz, amikor és amennyit akarsz. Egyetlen dolog fontos: amit el kell végezni, annak készen kell lennie, nincs halogatás. Közbeszólhat az időjárás is, igen. Ebben nagyon sokat segítenek az öregeink, hogy úgy válasszuk meg a kert összetételét, hogy minden körülmények között gazdagon teremjen, mikor mit. És messze nem egész napos elfoglaltság, sőt, van amikor hiányzik már, de még nem szükséges piszkálni, és csak azért "szebb a kelleténél". Fura dolgok ezek.
2009. dec. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:

3 éve érettségi + felsőfokú OKJ + sulit követően rögtön fél év munkanélküliség után sikerült munkát találnom. (Ha abban a pillanatban nem jön a telefon, akkor most a tesco-ban lennék árufeltöltő) Sikerült a szakmámban elhelyezkedni. A fieztés nem éppen a plafont csapkodja, de hálát adok, hogy egyáltalán van hol dolgoznom, és még szeretem is csinálni, amit.

És szerintem ez a nehéz. Olyan munkát találni, amit szívesen és odaadással csinál az ember. De amikor már nincs választás, hogy éhen halsz vagy éhen halsz, akkor a munka az munka. Amíg valaki megteheti, hogy "nem vállalom el, mert ez aljamunka számomra" addig nem is vállalja el. Sajnos nagyon sokan lettek mára azok az emberek, akik nem tehetik meg, hogy válogassanak, hogy szalag mellé állok e, vagy felsővezető leszek egy hiperszupermultikulti cégnél. A munkateremtésre szánt támogatásokat pedig mind elherdálják. Nálunk az erre szánt pénzből "nyitottak" egy csokigyárat, ami a nyitást követő hónapban már lejárt szavatosságú szaloncukrot árult, majd azt is bezárták. Akkor hová tűnt a pénz??? Szörnyű, ami itt folyik...

2009. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok:A legtöbb hozzászólást elolvastam,és egy kicsit meglepett,hogy a "gyári munkát" mindenki embertelennek,és szarnak tartja..Biztos azt gondoljátok,hogy oda csak sík hülyék járnak...Nem tudom(talán vannak olyanok is)Én nekem nincs diplomám,csak egy sima érettségim(azt is 34 évesen szereztem meg,muszáj alapon mert kell a munkakereséshez)Sok helyen dolgoztam,és bizony dolgoztam nagy összeszerelő gyárban.Egész pontosan számítógép,és nyomtató alkatrészeket kellett forrasztani,szerelni..Túlóra mindig volt,és én 3 évig nagyon jól éreztem magam ott..Megismerkedtem pár emberrel akik nagyon jó fejek voltak(a többi 2000 ember nem érdekelt),és itt ismertem meg a jelenlegi férjemet is(aki diplomás emberként mint elektroműszerész dolgozott)Ha nem ment volna ki a gyár külföldre(ott olcsóbb volt a munkaerő piac) akkor még mindig ott dolgoznék..De utána is rögtön találtam munkát a szakmámban.(pedig halott szakmám van).Ott ért a meglepetés,hogy hiába tettem le az érettségit,és hiába van szakmám,ugyanannyira voltam egyenértékű avval aki csak segédmunkásként dolgozott..És tudjátok mire jöttem rá?Arra,hogy a munkavállalók többsége nem szívesen alkalmaz diplomást,vagy nagyon tanult embereket,mert háromszor többet kéne fizetniük nekik,mint annak aki csak segédmunkás vagy szakmunkás..Azt mondják mindenkit mindenre be lehet tanítani.Igen ez így van!! Sokan hülyének,butának tarják azokat akiknek nincs semmi végzettségük,pedig vannak köztük is okos emberek csak az élet úgy hozta nekik,hogy nem tudtak menni egyetemre..Én sem érzem butának magam mert nincs diplomám.(hiába szeretnék,nincs rá pénzem)Amikor úgy döntöttem,hogy semmi nyelvtudással Angliába megyek(én még általánosban oroszul tanultam,a szakmunkásban nem is volt idegen nyelv,szóval nem mindenki tanult iskolában nyelveket).Előtte egy jót beszélgettem a főnökömmel,és elmondta,hogy azért alkalmaz szívesen betanított munkásokat ,mert ha 1 elmegy jön helyette 30.Persze szó nélkül elfogadják,hogy nem keresnek még 100.ezret sem,mert annak is örülnek,hogy van munkájuk..(azért túlórával meg lehet keresni a 120 ezret is)..Szóval nem csak irodai munka van,és nem mindenhol van olyan lehetőség,hogy pár óra munkával 200 ezret haza vigyünk...Van akinek ilyen munka jut,és elégedett..De miért baj,ha valaki gyárban dolgozik ahol legalább fizetést kap,és nem kesereg,hogy nem talál melót??Én megértem,hogy a legtöbben azt mondják "nem azért tanultam ennyit,hogy szalag mellett gürcöljek",de még mindig jobb ideiglenesen is egy ilyen helyen dolgozni(vagy bárhol ahol dolgozni kell),mert legalább egy kicsit fellélegezhet az ember!A végére! Remélem senkit nem sértek meg,de én sem értem,hogy anno annak idején ha valaki diplomázni akart,hát annak bizony fel kellett kötnie a gatyáját,mert kemény követelményekkel tudod egyetemre menni..Ma meg sokan 2-3 eredménnyel mennek..(tisztelet a kivételnek),persze elvégeznek 3 éves valami alapot ami már diplomának felel meg,de nem képzi tovább magát,így van is diplomája meg nincs is...

De ettől függetlenül mindenkinek sok szerencsét kívánok,és kitartást az életben.

37/N

2009. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
100%
En 8 altalanossal es ruhazati eladoi szakmaval dolgozom egy piackutato cegnel recepcioskent.Azt hiszem mondhatom,h az atlaghoz kepest jol keresek. Az emberek sokan nem tudjak eladni magukat, talan ez is baj.En idaid 3 helyen dolgoztam es 5 allasinterjun voltam, mind az 5 helyre felvettek volna.
2009. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok, az lemaradt,h perfekt angolom van es tarsalgasi szinten beszelek olaszul (2 tannyelvu gimibe jartam,ahol sajnos kirugtak 4. felev utan) en 14 evesen dolgoztam gyarban nyaron, en egyaltalan nem gaz, az anyukam a mai napig ott dolgozik es egyaltalan nem alpari, intelligens, apolt, csinos,... az sajnos igaz,h nem fizetik meg.

24L

2009. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
marmint nem alpari, HANEM ...
2009. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:

08:56 - Azért az egyáltalán nem mindegy, hogy te a Call Centerben pontosan mit csinálsz.

2-t kiemelnék, ami nem való mindenkinek:

- követeléskezelés: stresszes, tudok olyanról, aki elvetélt miatta, a munkát nem hagyta abba, de most veszélyeztetett terhes, nem engedik dolgozni, míg meg nem születik a baba

- telemarketing: nem mindenki tud értékesíteni ilyen formában

2009. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
Júniusban végeztem a sulival, szeptember óta dolgozom a /majdnem/ a szakmámban. Rengeteg helyre beküldtem az önéletrajzom, és ez összejött :) 21 L
2009. dec. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem a fővárosban élek, és felsőfokú OKJ-m van.
2009. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!