Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El tudtatok helyezkedni? Ti...

El tudtatok helyezkedni? Ti könnyen találtok munkát? Ha nem, miből éltek? Korra és nemre is kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Én 10 hónapja nem találok érettségivel, nyelvtudással. 22L
2009. dec. 3. 21:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
93%

Már megint ez a multi-nem multi vita.

Nem a multik a magyar gazdák legnagyobb ellenségei, hanem a többi magyar gazda.

2009. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
100%

egyetemi végzettséggel 1,5 évig nem volt munkám, utána találtam, persze nem a végzettségemnek és a vágyaimnak megfelelőt. természetesen nem számít ott a diplomám :(

85ezer körül kerestem, most gyeden vagyok, de oda megyek vissza dolgozni, mert nincs más. már előre gyűlölöm.

ja, és az egyetem után azonnal elkezdtem az álláskeresését, kb. 150 pályázatot adtam be, a végén már elmentem egy cukrászdába, ahol kisegítőt kerestek, de persze oda se vettek fel, és megkérdeztgk, hogy mit akarok ott a diplomámmal. élni, b.szd meg, élni.

voltak álmaim, még most is vannak, de már nem is gondolok rájuk. végezni fogom azt a munkát, aminek semmi értelmét nem látom, és abszolút nem boldogít.

2009. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
100%
én azért nem akartam multinál dolgozni, mert ott nincs az embernek ált egyénisége. így inkább a kis cégeket céloztam meg mindig.
2009. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
79%
Az emberek azért vásárolnak a multikban, mert olcsóbb, mint a magyar termékek. Mindenki csóró, figyel, h mennyit költ, az olcsó, akciós cuccokat veszik meg. Márpedig a Tesco-ban általában olcsóbbak a dolgok, mintha magyar terméket vennénk, vagy egy faluban háztól vennénk a zöldséget. Persze mindez a minőség rovására megy...
2009. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos, én is a multiknál vásárolok, ott se a magyar terméket keresem, hanem az olcsót,különben éhen döglenénk. De, ha két utcával odébb a néni a házi tojást 35-ért adja, addig a multiknál fogom 25-27 ft-ért megvenni, sok sorstársammal együtt, mert élnünk kell!


3 éve nincs rendes munkám, pedig van két felsőfokú nyelvvizsgám valós, tárgyalóképes aktív tudással + 17 év idegenforgalmi tapasztalatom. Minden jól megy az interjún, amíg rá nem kérdeznek, hol dolgozom: sehol. Munkanélküli? Nem, gyesen vagyok. Kisbaba? Nem, tartós beteg gyerek. Köszönjük, majd értesítjük. Vagy soha többet nem hallok felőlük, vagy küldenek egy kétsoros e-mail, hogy mást választottak.

Inkább itthon korrepetálok, tanítgatok, gyengébb nyelvtudású vállalkozóknak levelezést fordítok, hébe-hóba tárgyalást tolmácsolok. Szerencsére jól csinálom, így egymást hozzák a tanítványok és a kereskedők. De így is nagyon nehéz és sok a bizonytalanság.

2009. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 A kérdező kommentje:
piacra sose mentek már?
2009. dec. 4. 10:30
 67/80 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van 2 szakmám,de egyiket se csinálom.Vagy pedig sok pénz kellene,de az meg nincs.Hitelt meg nem akarok felvenni.Faluban lakom,itt sincs semmi,csak a közhasznu munka,da az is valami.Voltam(közmunkásként) konyhán,most pedig kint vagyok.Ez is valami.Sajnos mindegy hogy van diplomád ,vagy nincs.Nem megyünk semmire vele.Csodálkoznak hogy még nem akarunk gyereket!Arra hogy alig van pénzünk?


Remélem hamarosan megoldódik mindegyikönk problémája...

22/L

2009. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nincs piac a faluban, ahhoz utazni kellene, ami sokba kerül. Van zöldséges, de aranyárban árul. Igazi magyar vállalkozó, nem csoda, ha becsődöl.

Ha bemegyünk a városba, akkor irány a Tesco, ahol minden egy helyen van, nem kell oda-vissza utazgatni mindenfelé.

Élelmiszer, zöldséges, pék, műszaki cucc, ruha, gyógyszertár, egyéb. Egy úttal megveszünk mindent egy hónapra.

És ez nagy találmány, ami jelentősen könnyíti az emberek életét.

2009. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
55%

off:Inkább a Fővám téri csarnokban vásárlok mint a multiban zöldséget gyümölcsöt...,másrészről meg nem is csipázom a multikat!

on:végigolvasgatva azért fura,hogy egy nő is nehezne talál munkát..,tele van az int.álláskeresők eladói,hostess,pultos stb... munkával sztem ebből a szempontból a nőknek nagyobb választék van munkakeresés terén..,bár függ attól is ,hogy Bp-i vagy vidéki az illető!

2009. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 anonim ***** válasza:
00:51-es: nem tudom milyen HR tanácsadónál jártál, de nehogy rá hallgass. Én is hr szakember vagyok, (aki mellesleg pályakezdő, és nem talál munkát :D) én azt mondom neked, hogy nyugodtan tüntess fel minden munkatapasztalatot, mert különben egy nagy üres lyuk fog tátogni az önéletrajzodban, az meg egy nagy ????? (kérdőjel) a hr-esnek, és be sem fog hívni, mert akar rejtvényt fejteni.
2009. dec. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!